Treść opublikowana przez Tobike
-
Olej, płukanie
Olej zalałeś dobry ale to może oznaczać tylko jedno ze do oleju który był w silniku dodano coś wyciszającego.
-
Rozwiązanie problemu poboru oleju w Audi A4 B6 2.0 ALT
Ceramizer zalewa się żeby pracował z olejem a ty chcesz go za chwilę wymienić więc po co? Mateo z tego co opisujesz to wynika że rurka bagnetu może być zatkana. Jeśli olej jest pod korek to jest go za dużo w silniku bo kanały między głowicą a miską są takiej średnicy że nie ma możliwości ich zatkania.
-
Dwumas czy łożysko oporowe? Jak długo wytrzyma? [BFB]
Odpowiedź na twoje pytanie brzmi: tak może. Jak słychać już łożysko to pewnie słoneczko w docisku już od jakiegoś czasu jest przez nie tyrane. Przez złe wysprzęglanie najczęściej padają synchronizatory i łożyska, bo zęby raczej trudno zetrzeć.
-
Zabezpieczenie przekaźników przed deszczem
Korzystając z tego pomysłu doprowadzisz do sytuacji takiej że w skrzynce dalej będzie występować wilgoć a ona nie ma pozytywnego wpływu ani na przekaźniki ani na połączenia elektryczne. Nie lepiej to uszczelnić albo wymienić uszkodzoną obudowę?
-
Olej, płukanie
Są dwie metody płukania silnika. Pierwsza to płukanie chemią czyli płukanka, druga to płukanie nowoczesnym olejem z dodatkami czyszczącymi która jest zalecana w przypadku starszych silników które mają niewiadomy przebieg i jeździły na kiepskim oleju. Chodzi o to że olej płucze łagodniej a płukanka raczej drastycznie? Obejrzałem kiedyś kilka filmów na YT jak płukano 1,8T ropą przez czujnik ciśnienia oleju i w głowicy było widać że połowa walka rozrządu nie jest smarowana, ale to są raczej przypadki zaniedbań na kiepskim oleju i stosowanie LL. Zastosuj spokojnie płukankę i stosuj dobre oleje. Ja stosuję co wymianę płukankę i olej LM (tym razem zaleję Diesel Synthoil)
-
Odłączenie klimatyzacji na stałe
Pozostaje Ci tylko odłączyć sprzęgło klimy.
-
[B5 AHU] Wymiana napinacza paska wielorowkowego FOTOSTORY
Tuleja się wyciera właśnie dlatego że nie ma smarowania, u mnie smarowanie pomogło.
-
[B5 AHU] Wymiana napinacza paska wielorowkowego FOTOSTORY
Tam w sumie nie ma co regenerować jeśli jest skrzywiony. Jeśli piszczy to wystarczy go przesmarować.
-
Jakość ON na stacji benzynowej
Ta z tesco wygląda jak bezołowiowa Ja swojego klekota nie tankuję na marketowych stacjach bo na zbiorniku robię mniej kilometrów a zawsze tankuję pod korek (styl jazdy zawsze dynamiczny).
-
siatka pionowa bagażnika
Potrzebujesz siatki, elementy do mocowania w kanapę i podsufitki.
-
1.9tdi AFN ćwierkanie rolki napinacza?
Ciężko powiedzieć. Jak robiłem u siebie to mając rozebrane przesmarowałem i rolkę i napinacz. Od dołu też sprawdziłem napinacz klimatyzacji i też był do zrobienia.
-
1.9tdi AFN ćwierkanie rolki napinacza?
Miałem podobnie i opisałem to w tym temacie ostatni wpis: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/88734-b5-ahu-wymiana-napinacza-paska-wielorowkowego-fotostory/page-6
-
AFN podczas jazdy zaczął szarpac i zgasł
Chyba coś się zawiesiło w głowicy skoro dmucha w filtr, nie miałeś metalicznych dźwięków?
-
Dziwna sprawa z podpisaną umową OC ....
Wypowiedziałeś oc u poprzedniego tu. Przygotuj sobie pismo podpisane i zeskanowane i wyślij dziś bo masz na to jeden dzień przed zakończeniem oc.
-
3000km po wymianie rozrządu ścina pasek 1.9 AFN
Pasek chodzi nierówno po kolach, jest ślad na osłonie rozrządu że coś o nią tarło?
-
Wymiana końcówki drążka
To się dokręca z wyczuciem odpowiednim momentem. Sworzeń w końcówce ma wytoczony rant do którego dociśnie się zwrotnica i dalej nie pójdzie.
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Bannera możesz śmiało brać.
-
1.6 Ahl dziwny dzwieki silnika
Pęknięcie w wydechu trzeba zaspawać.
-
Kostka stacyjki czy wkład? Nie odbija i ciężko chodzi.
Jeśli ciężko chodzi to raczej wkładka zamka. Trzeba zajrzeć i obejrzeć co go boli.
-
Problem z temperaturą
Jakiej firmy kupiłeś termostat bo moim zdaniem to termostat się za wcześnie otwiera.
-
Kąt wtrysku w aucie po wirusie
Jestem ciekaw jak pracuje ci silnik na tym kącie miękko czy twardo? Pytam bo jeden z mechaników z którymi miałem do czynienia twierdził że wyższy kąt powoduje twardą pracę silnika.
-
Posypał się silnik ? Pomocyyy
Nie licząc roboty. Wspomniałeś że głowica jest pęknięta a nie wymieniłeś jej w kosztach. Podstawowe pytanie co wpadło do cylindra?
-
problem z ubywajacym olejem
Oczywiście że ma, olej o takiej samej lepkości a innego producenta będzie inaczej konsumowany. Piszę z własnego doświadczenia bo jak miałem golfa 3 to na nim eksperymentowałem. W naszym klimacie chyba powinieneś wybrać olej 5W40
-
Dziwna sprawa z podpisaną umową OC ....
To prawda agenci nie mają wcale lepszych ofert, mam podobne doświadczenie jak kolega. Masz mało czasu ale dasz radę. Wypowiedzenie starej polisy możesz przesłać przez maila dzień przed zakończeniem obowiązującej, a nową zawrzeć przez internet nawet w weekend (spełniając warunki płatności oczywiście). Ta polisa którą kupiłeś jeszcze nie obowiązuje więc może uda się ja anulować?
-
Szum na biegu jałowym po wymianie sprzęgła, dwumasy, docisku.
Jeśli skrzynia już zaczęła hałasować to nie ma co. Podaj kod skrzyni i poszukaj czy ta skrzynia jest awaryjna. Jeśli tak to szukaj sprawnej o innym oznaczeniu mniej awaryjnej w gwarancją rozruchową min 14 - 30 dni. Regeneracja miała by sens (jak kosztowo dasz rade) w przypadku skrzyni mało awaryjnych. Tak mi się przypomniało jeszcze że w skrzyni oprócz wałka głównego może hałasować jeszcze mechanizm różnicowy.