Treść opublikowana przez luk330
-
Silnik ze spalonego samochodu
bez rozebrania motoru i sprawdzenia nikt Ci gwarancji nie da. Loteria, zbyt dużo zmiennych.
-
Auto a VAT
Ale kupiles jako firma czy osoba fizyczna?
-
Geometria w A4 B8
A z tyłu kąty pochylenia są ustawialne w B8? Coś czuję, że nie. Można posprawdzać luzy i stan tulei metalowo-gumowych, samochód z przebiegiem zawsze będzie miał lekkie odchyłki. Poza tym wystarczy, że kupi się kiepskiej jakości wahacz, który jest niedokładnie wykonany albo jest krzywo osadzona tuleja. Różnica minimalna, jak sam widzisz wszystko jest w granicach tolerancji, nie ma sie czym przejmować.
-
Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni
Kapa też nie jest idealnie płaska - prostuje się przy dokręcaniu również dociskając łożysko. Artur, tak jak pisaliśmy na facebooku, u mnie oprócz kapy, śrub i podkładek pomiędzy łożysko a wyrobione gniazdo wkładaliśmy również docięte blaszki i pomiędzy nie klej aby dobrze wypełnić całą przestrzeń. Ja zrobiłem 12tys km po takiej naprawie i jak na razie łożysko sztywne
-
Złomowanie auta bez rejestrowania
Nie musisz czekać. Jak zezłomujesz to zgłaszasz fakt w WK i u ubezpieczyciela, możliwe, że nawet oddadzą Ci część składki za pozostały opłacony okres.
-
Złomowanie auta bez rejestrowania
W skarbówce zawsze trzeba zapłacić PCC3 o ile nie kupujesz samochodu na fakturę, wtedy jesteś zwolniony. Na uregulowanie należności podatkowych ejst bodajże 14dni od dnia zakupu.
-
Spotkania na drodze
Pozdrawiam kolegę z niebieskiego a4 b7 z klubową wlepką na lewej tylnej szybie dziś koło 16 w alei Wilanowskiej w Warszawie
-
Looking for recommendation
Dołączam się do pytania. Ktoś wie czy tam jest drogo? Someone know something about costs?
-
B8 TrOOOOp
miałem wcześniej też a6 c6 (asb) i tamten w ogóle inaczej reagował, ale to akurat mogło być spowodowane tym, że tam miałem tiptronic. B8 od początku tak rwało i tak szybko reagowało na gaz, że byłem w szoku, że diesel z turbo tak potrafi. Na pewno coś się popsuło, pewnie jakieś logi trzeba by zrobić - podpowie ktoś które kanały? Pewnie EGR + Przepływka + ciśnienie w kolektorze + IAT? Które to będą kanały? Ciekawe czy nastawnik turbo da się jakoś zdiagnozować VCDSem...
-
B8 TrOOOOp
Jakby doszedl co jest nie tak to daj znac ;-) ja musze poszukac kogos zaufanego w Wawie bo sam chyba nie dojde do tego. Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
-
B8 TrOOOOp
Panowie, od kiedy zrobiło się ciepło mam jakąś taką opóźnioną reakcję na gaz poniżej 2tys obrotów i strasznie powoli turbo wstaje. Kiedy auto jest nierozgrzane to jest jakby lepiej. Spotkał się ktoś z Was z czymś takim w 2.7/3.0TDI? Obstawiałbym nastawnik turbiny, ale błędów żadnych nie ma. Pooglądałem bloki pomiarowe w czasie jazdy ale nic jakoś wyraźnie nie wskazywało, że coś może być nie tak a jeszcze 2-3tygodnie temu poniżej 2tys rwał do przodu jak dziki z natychmiastową reakcją na wciśnięcie gazu.
-
Błąd P0101 00 [096] -Miernik masy powietrza (G70)
Pytanie czy skasowales blad i on powrocil? Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
-
B8 TrOOOOp
No to tam pierscieni to praktycznie juz nie ma [emoji23] Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
-
Spotkania na drodze
Pozdrowienia dla kierownika bialego avanta b8 z czarnym dachem na blachach WE, przed chwila w alei Wilanowskiej w Warszawie ;-) Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
-
B8 TrOOOOp
Nie mają. Nawet pomiędzy różnymi wersjami wyposażenia są różne klasy wagowe tzn może się zdarzyć, że będą te same, ale nie ma na to reguły. Ja polecam Shiny Garage Morning Dew, to też jest QD ale zawiera w sobie wosk. Wcześniej miałem phantom black C6 i tam robiło to mega robotę, według mnie ten Sonax słabszy efekt daje, też używałem.
-
Zmiana typu auta z ciężarowego na osobowy w leasingu
Musisz wystąpić do leasingodawcy o zgodę na wykonanie takiej zmiany i to pewnie rejestrator albo osoba upoważniona (być może Ty) musi zgłosić zmianę w WK by otrzymać adnotację w Dowodzie Rejestracyjnym. Generalnie raczej nie powinno być problemu, ale to zależy od regulaminów i polityki leasingodawcy, u każdego może być inaczej więc lepiej zadzwonić zanim zaczniesz coś robić na własną rękę.
-
ŚLIZGAJACE SPRZĘGŁO A4 B8 3. 2 V6 FSI
Cały komplet to pewnie tarcza, docisk i łożysko - w Internecie na szybko widzę, że da się komplet kupić poniżej tysiąca. 500zł za wymianę w pierwszym warsztacie moim zdaniem tanio (jeśli to warsztat w Warszawie to powiedziałbym, że okazja ). Co do uszczelnienia wału korbowego to warto jak skrzynia jest zrzucona wymienić ten uszczelniacz.
-
B8 TrOOOOp
Miernika nie mam, ale może zdobędę w razie co. Gniazdo z kabelkiem jest teoretycznie z B8 (przyjamniej tak twierdził sprzedawca, ale nie wiem z jakim systemem wcześneij współpracowało - czy concert czy MMI). U mnie nagłośnienie to podstawowy MMI 2g high DSP (w sensie, że to nie BOSE).
-
B8 TrOOOOp
Kurczę, teraz spojrzałem na fotę, że z jednej strony jest 5 kabli a nie 4 (biały, niebieski, fioletowy i 2 czarne) a z drugiej strony (przy samym gnieździe aux) są 3: fioletowy, biały i niebieski. Zakładałem, że czarny jest masą, ale po drugiej stronie już nie ma żadnego czarnego.
-
B8 TrOOOOp
W sumie to jest pewnie odpowiedź o którą mi chodziło dzięki, z resztą powinienem sobie jakoś poradzić.
-
B8 TrOOOOp
Właśnie zanim się zabiorę to sprawdzę kodowanie wzmaka, jak się aux pojawi w źródłach to zadziała. Poprzednio miałem C6 z MMI 2g high z 2007roku i tam udało się to zrobić (ale nie wiem jaki wzmak jest w B8).
-
B8 TrOOOOp
Do MMI 2G High. Kupiłem gniazdo AUX z B8 z wtyczkami i kawałkiem przewodu żeby je podłączyć zgodnie z instrukcją z MR.FIX, ale ze wzmaka mają wychodzić 4 przewody/piny a wtyczka w tym oryginalnym AUX ma 3 piny a potem nagle pojawia się jakiś czwarty kabel i nie wiem co jest co i dlaczego. Możliwe, że to gniazdo jest z tym kablem jest z Concerta (nie wiem czy MMI 2g High wychodziło w opcji fabrycznej a AUXem bez AMI??).
-
B8 TrOOOOp
Panowie, czy ma ktoś może schemat AUXa tego co standardowo pod podłokietnikiem się znajduje?
-
Plama pod pedałem sprzegła
Ja do 3.0tdi w ASO zapłaciłem 770zł. Ale te pompy z tego co sprzedawca mówił są uniwersalne do każdego manuala w B7, C6, C7, B8. Jak coś to mam sprawną oryginalną używkę ze swojego auta.
-
Polecane opony letnie
Dzięki za opinię. Póki co zdecydowałem się budżetowo kupić opony marki Taurus z uwagi na to, że na przyszły albo jak się uda ogarnąć z kosztami to i na ten sezon założyć 19tki, więc na jeden sezon nie było sensu kupować drogich opon. Na 19tke już kupię te Assymetric'i 3.