Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

benyA4

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez benyA4

  1. Blad katalizatora 16804 pochodzi od sondy diagnostycznej , tej za katem i nie ma wplywu na spalanie . Niesety nie da sie go latwo pozbyc , ja mam zalozona tulejke (emulator sondy lambda) z otworem rozwierconym na fi 4mm. Wyskoczyl blad 17522 ale check engine na desce sie nie pali. A czego oczy nie widza sercu nie zal Co do bledu mieszanki to blad moze byc sporadyczny i rowniez nie miec wplywu na spalanie. Pewnie gdzies jest nieszczelnosc i od czasu do czasu zlapie lewe powietrze.
  2. Temperatura silnika a to co widzisz na zegarach to dwie inne sprawy. Czujnik temperatury ktory odpowiada za wskaznik na zegarach ma duza tolerancje i tak od 75 do 95 pewnie bedzie pokazywal 90. Jak chcesz sprawdzic prawdziwa temperature silnika to musisz podlaczyc VAGa. Ja tez mam jeden wentylator a obok zaluzje i tez mam klimatronika. Najlepiej wlacz klime i wtedy zobacz czy zalaczy sie wentylator bo przy dzisiejszych temperaturach silnik wychlodzi sie tylko dzieki regulacji termostatu.
  3. ja chetnie podjade tylko do 21 kwietnia jeszcze sporo czasu i nie wiadomo jak z praca:)
  4. benyA4 odpowiedział(a) na RobertWS temat w 1.8
    A jakie bledy ci wywala podaj numer bledu. 1. Test pierwszej sondy Lambda Samochód musi być nagrzany, tzn wskazówka temperatury wody musi być na 90stC. VAGiem wchodzimy w Basic Setting (04) (pol. Nastawy podstawowe) Wybieramy tylko jedną grupę 34. (Ważne aby była tylko jedna wybrana) Nagrzewamy katalizator (pole drugie musi się znaleźć w zakresie, czyli temp powyżej 350st C) (swoją drogą to nie wiem czy tutaj nie ma błędu, bo ja zawsze te testy robie powyżej 500st C i dopiero wtedy chcą się wykonać) Wciskamy pedał gazu tak aby obroty utrzymywać powyżej 2000 rpm ( i tutaj też jest kilka wersji w sieci, niektórzy piszą że powyżej 3000 rpm) Trzeba utrzymywać te obroty cały czas identyczne w bardzo zbliżonym zakresie (przykład tzn. 2000 - 2200). Jeżeli obroty są odpowiednie i inne warunki też to w polu 4 pokaże się się TEST ON. Trzymamy obroty nadal aż do zakończenia testu. Jeżeli test nie chce się wykonać to delikatnie zwiększamy obroty. Na zakończenie testu w polu 4 mamy B1-S1 OK lub B1-S1 not OK lub TEST OFF Dwa pierwsze oznaczają wynik testu, trzecie oznacza że test został przerwany i trzeba go powtórzyć. 2. Sprawdzenie drugiej sondy Lambda Podobnie jak dla pierwszej sondy, lecz test przeprowadzamy w grupie 36. Czyli wybieramy Basic Setting (04) (pol. Nastawy podstawowe) i grupa 36. (Ważne aby była tylko jedna wybrana) Podnosimy obroty do ustalonej wartości - powyżej 2000 rpm, patrzymy czy jest TEST ON w polu 2, czekamy aż się wykona i oglądamy wynik: B1-S2 OK lub B1-S2 not OK. Ten wynik może już tam być, bo test wykonał się przy okazji testu pierwszej sondy lambda. Aby wykonać go jeszcze raz - bo mamy taką chęć - to musimy wyłączyć silnik i odpalić go jeszcze raz - czyli zresetować komputer.
  5. TESTOWAC TESTOWAC TESTOWAC 1. Test pierwszej sondy Lambda Samochód musi być nagrzany, tzn wskazówka temperatury wody musi być na 90stC. VAGiem wchodzimy w Basic Setting (04) (pol. Nastawy podstawowe) Wybieramy tylko jedną grupę 34. (Ważne aby była tylko jedna wybrana) Nagrzewamy katalizator (pole drugie musi się znaleźć w zakresie, czyli temp powyżej 350st C) (swoją drogą to nie wiem czy tutaj nie ma błędu, bo ja zawsze te testy robie powyżej 500st C i dopiero wtedy chcą się wykonać) Wciskamy pedał gazu tak aby obroty utrzymywać powyżej 2000 rpm ( i tutaj też jest kilka wersji w sieci, niektórzy piszą że powyżej 3000 rpm) Trzeba utrzymywać te obroty cały czas identyczne w bardzo zbliżonym zakresie (przykład tzn. 2000 - 2200). Jeżeli obroty są odpowiednie i inne warunki też to w polu 4 pokaże się się TEST ON. Trzymamy obroty nadal aż do zakończenia testu. Jeżeli test nie chce się wykonać to delikatnie zwiększamy obroty. Na zakończenie testu w polu 4 mamy B1-S1 OK lub B1-S1 not OK lub TEST OFF Dwa pierwsze oznaczają wynik testu, trzecie oznacza że test został przerwany i trzeba go powtórzyć. 2. Sprawdzenie drugiej sondy Lambda Podobnie jak dla pierwszej sondy, lecz test przeprowadzamy w grupie 36. Czyli wybieramy Basic Setting (04) (pol. Nastawy podstawowe) i grupa 36. (Ważne aby była tylko jedna wybrana) Podnosimy obroty do ustalonej wartości - powyżej 2000 rpm, patrzymy czy jest TEST ON w polu 2, czekamy aż się wykona i oglądamy wynik: B1-S2 OK lub B1-S2 not OK. Ten wynik może już tam być, bo test wykonał się przy okazji testu pierwszej sondy lambda. Aby wykonać go jeszcze raz - bo mamy taką chęć - to musimy wyłączyć silnik i odpalić go jeszcze raz - czyli zresetować komputer. 3. Test katalizatora. Test ten można wykonać jeżeli zostały przeprowadzone testy sond lambda i w obu przypadkach wynik był pozytywny. I znowu test wykonujemy w Basic Setting (04) (pol. Nastawy podstawowe) Wybieramy grupę 46 i tylko tę jedną. Wchodzimy na obroty i czekamy na pole 4 z wynikiem. Ten test jest dużo dłuższy od poprzednich. Wynik jest w polu 4 : Cat B1 OK lub Cat B1 not OK. W polu 3 mamy zarzucie katalizatora. Tzn 1.00 oznacza, że katalizator jest zużyty i trzeba go wymienić. Od wartości 0,75 w sterowniku silnika zapisywany jest błąd katalizatora. Sprawny nowy katalizator ma wynik od 0,1 do 0,3. Trzeba powiedzieć że to jest wynik sprawności na podstawie wyników pomiarów dwu sond lambda - może być obarczony błędem.
  6. Panowie z bledem katalizatora najpierw test sond i kata VAGIEM oto instrukcja> 1. Test pierwszej sondy Lambda Samochód musi być nagrzany, tzn wskazówka temperatury wody musi być na 90stC. VAGiem wchodzimy w Basic Setting (04) (pol. Nastawy podstawowe) Wybieramy tylko jedną grupę 34. (Ważne aby była tylko jedna wybrana) Nagrzewamy katalizator (pole drugie musi się znaleźć w zakresie, czyli temp powyżej 350st C) (swoją drogą to nie wiem czy tutaj nie ma błędu, bo ja zawsze te testy robie powyżej 500st C i dopiero wtedy chcą się wykonać) Wciskamy pedał gazu tak aby obroty utrzymywać powyżej 2000 rpm ( i tutaj też jest kilka wersji w sieci, niektórzy piszą że powyżej 3000 rpm) Trzeba utrzymywać te obroty cały czas identyczne w bardzo zbliżonym zakresie (przykład tzn. 2000 - 2200). Jeżeli obroty są odpowiednie i inne warunki też to w polu 4 pokaże się się TEST ON. Trzymamy obroty nadal aż do zakończenia testu. Jeżeli test nie chce się wykonać to delikatnie zwiększamy obroty. Na zakończenie testu w polu 4 mamy B1-S1 OK lub B1-S1 not OK lub TEST OFF Dwa pierwsze oznaczają wynik testu, trzecie oznacza że test został przerwany i trzeba go powtórzyć. 2. Sprawdzenie drugiej sondy Lambda Podobnie jak dla pierwszej sondy, lecz test przeprowadzamy w grupie 36. Czyli wybieramy Basic Setting (04) (pol. Nastawy podstawowe) i grupa 36. (Ważne aby była tylko jedna wybrana) Podnosimy obroty do ustalonej wartości - powyżej 2000 rpm, patrzymy czy jest TEST ON w polu 2, czekamy aż się wykona i oglądamy wynik: B1-S2 OK lub B1-S2 not OK. Ten wynik może już tam być, bo test wykonał się przy okazji testu pierwszej sondy lambda. Aby wykonać go jeszcze raz - bo mamy taką chęć - to musimy wyłączyć silnik i odpalić go jeszcze raz - czyli zresetować komputer. 3. Test katalizatora. Test ten można wykonać jeżeli zostały przeprowadzone testy sond lambda i w obu przypadkach wynik był pozytywny. I znowu test wykonujemy w Basic Setting (04) (pol. Nastawy podstawowe) Wybieramy grupę 46 i tylko tę jedną. Wchodzimy na obroty i czekamy na pole 4 z wynikiem. Ten test jest dużo dłuższy od poprzednich. Wynik jest w polu 4 : Cat B1 OK lub Cat B1 not OK. W polu 3 mamy zarzucie katalizatora. Tzn 1.00 oznacza, że katalizator jest zużyty i trzeba go wymienić. Od wartości 0,75 w sterowniku silnika zapisywany jest błąd katalizatora. Sprawny nowy katalizator ma wynik od 0,1 do 0,3. Trzeba powiedzieć że to jest wynik sprawności na podstawie wyników pomiarów dwu sond lambda - może być obarczony błędem. ---------- Post dopisany at 17:34 ---------- Poprzedni post napisany at 17:26 ---------- Co do bledu mieszanki to warto sprawdzic odme i dolot , nieszczelnosc w tym ukladzie rowniez powoduje wywalanie bledow skladu mieszanki. Akolego FRESZ ja u ciebie wyglada praca hamulcow , pedal pracuje normalnie ?? przy braku podcisnienia ktore w benzyniakach powstaje w kolektorze ssacym pedal bedzie twardy a hamulce kiepskie. Wtedy rowniez trzeba sprawdzic szczelnosc wezykow podcisnienia, w ALT to zmudna robota bo jest ich sporo ale do ogarniecia:)
  7. Ma bardzo wiele , podobno chodzi tu o dlawienie silnika kiedy kola za bardzo boksuja. Mi walnela przeplywka i blad ESP tez byl.(tez mnie to zdziwilo) Musisz padlaczyc vaga i sprawdzic bledy w silniku oraz abs/esp napewno cos bedzie. A jak juz bedzie znany blad to szybko rozwiaze sie problem.
  8. Podlacz vaga i sprawdz. Mozliwe ze przeplywka siadla , ona jak padnie to i ESP nie dziala. Komputer powie ci wszystko
  9. benyA4 odpowiedział(a) na kiko79 temat w 2.0
    Wandej przeciez przeplywki nie da sie czyscic , a jesli byla by nieszczelnosc w dolocie to zaraz by blad wywalilo. A kolega problem ma raz na ruski rok
  10. Nie wiem czy ten sam wylacznik odpowaida za lampke i zamykanie bo u mnie wylacznik jest walniety ale drzwi rygluja sie normalnie . Jak juz wyciagniesz zamek to lepiej sprawdz wszystkie mikrowylaczniki. Koszt wylacznika 5-10 zl
  11. benyA4 odpowiedział(a) na kruper temat w Układ Jezdny
    a vag co mowi ?
  12. benyA4 odpowiedział(a) na kiko79 temat w 2.0
    sprawdz vagiem bledy jak nie ma to sie nie przejmowac sa inne powody do zmartwien w ALT
  13. f*ck, no to chyba sobie podaruje . dzieki za odpowiedz
  14. to ja juz nie wiem , czujnik to nic wiecej jak rezysor o zmiennej wartosci. Skoro zmienia sie rezystancja to jest ok , reszta lezy po stonie kompa.
  15. Jestem posiadaczem audi z silnikiem ALT wiec kontrolka check engine dosc czesto gosci u mnie na polpicie, czasem tak czesto ze juz do niej przywyklem. Jednak kolor pomaranczowy jest dosc depresyjny i mocno kontrastuje na desce rozdzielczej. Wymyslilem wiec sobie by zmienic diode na zielona a co bedzie ladniej. Znalazlem instrukcje demontazu licznika i czesciowej rozbiorki. W sumie rozbiorki przodu a mnie interesowala by elektronika. Czy po rozlozeniu licznia tak jak to widac na zdjeciach bede mogl odlaczyc elektronike bez odpinania wskazowek ?? Chcial bym ja podniesc zmienic diode i po robocie. Na zdjeciach wyglada jka by elektronika byla zespolona ze wskazowkami ale czy tak faktycznie jest ??? Link do zdjec. http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-wymiana-tarcz-zegarow-tarcze-s4-128214/
  16. No tak ale komputer napewno nie bierze pod uwage tylko odczytu z plywaka tylko na podsawie jakiegos algorytmu oblicza zasieg i stan paliwa. A spalania chwilowe itd masz ok? moze inny czujnik jest uszkodzony lub przeklamuje i komputer zle oblicza stan paliwa.
  17. http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-wlacznik-swiatel-rozbiorka-naprawa-podswietlenia-32677/
  18. Z tego co pamietam to wskaznik paliwa dziala na zasadzie takiej iz komputer oblicza na podstawie predkosci i obciazenia silnika na ile km wystarczy ci paliwa . I tak jak bedziesz ostro butowal to wskazowka stanu paliwa mocno spadnie mimo iz paliwo bedzie w baku . Moze wystarczy skalibrowac spalanie chwilowe ? http://a4-klub.pl/silniki-diesla-29/b6-avf-duze-spalanie-12228/ - [ALL]Prawda czy fałsz-pomiar wg. FISa • .: AUDI KLUB POLSKA :. •
  19. Ciesz sie ze auto chcialo odpalic. U mnie jak padla sama z siebie to wogole nie chcial odpalic. Dopiero po odlaczeniu kabli od przeplywki auto odpalilo. Tylko ja stracilem z 8h w garazu , rozebralem pol silnika. A z tematem uporal sie dopiero mechanik
  20. Słabo szukalem http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-czyszczenie-mikrostyku-drzwi-przednich-190569/
  21. Podziekowal , poszukam odrazu nowych microswitchy i profilaktycznie wymienie.
  22. Witam jak w temacie czasem dziala czasem nie czujnik otwarcia drzwi , nie pokazuje sie na Fisie ani nie zapala sie lampka w drzwiach. Podejrzewam ze czujnik jest w zamku . Moze ktos wie gdzie dokladnie , mam pare zdjec , wiec moze ktos podpowie. Sprawa dotyczy drzwi przod prawych. ---------- Post dopisany at 12:22 ---------- Poprzedni post napisany at 12:14 ---------- dodam ze drzwi rygluja sie prawidlowo.
  23. oczywiscie bez rezystora dostaly za duze napiecie i sie przepalily . Odpowiedni rezystor od 0,5 do 1 kohm w zaleznosci jak chcesz by mocno swiecily.
  24. benyA4 odpowiedział(a) na Bogdan temat w 2.0
    Teraz najwiecej dowiesz sie na tym forum. Wiec wystarczy ze bedziesz je odwiedzal

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.