Treść opublikowana przez razk
-
[B5 AAH] Klimatyzacja nie grzeje
mozna caly dzien jezdzic i wieje chlodem. a jesli dwa weze zimne to znaczy ze nagrzewka. ciezko do niej dojsc samemu? chodzi o wymiane
-
[B5 AAH] Klimatyzacja nie grzeje
witam, z racji ze idzie zima postanowilem wziac sie za klime gdyz zauwazylem ze roznica temp. nawiewu na "HI" jest prawie taka jak na "LO" Uzylem opcji i jest kilka podobnych tematow. Myslalem ze znalazlem rozwiazanie gdyz kiedys nw klimie wyswietlalo blad 15,5 (o ile dobrze pamietam chodzi o silniczek klapy nawiewu). Pedem do auta odkrecam schowek wlaczam klime i ZONK! podczas zmiany z "LO" na "HI" oba silniczki ladnie sie poruszaja. Odpalam w kodach 1C a tam ".0" lub "0" . Jaka moze byc inna przyczyna takiej sytuacji?moze nagrzewnica?
-
[B5 AAH] FIS podstawowe informacje
Panowie co do FIS i licznika to w poprzednim ADR (1,8 20V) z 95r mialem pelny FIS i zegary do 260 i mam 6 zegarow + FIS. w obecnym AAH (2,8 V6) 95 to mam to samo. co do grzanych siedzen mam w aucie z 95. Jesli chodzi o system bose to w obecnym aucie z kodow we wlepce czytam: DELTA CC (radio) + 8 speaker BOSE sound. Wlaczajac delte na wyswietlaczu pojawia sie "BOSE" a 8 glosnikow to: 2x przod + 2x gwizdki przod + 2xdrzwi tyl + 2x polka. Do tego znak pod lewym glosnikiem w polce i maskownice mam tez bez "BOSE". No i co do kodu na wlepce odnosnie FIS to wlepka pokazuje tylko ogólne info, wszystkie kody lacznie z kodami "bez" np. bez skorzanej tapicerki odczytacie dopiero po rozkodowaniu nr. VIN.
-
[B5 ADR] bose zasada dzialania?
bedzie dzialal. tylko jak podlaczysz bez odpowiedniego "interfejsu" to bedzie gral tylko przod
-
Światła LED od Audi S6
Panowie a co myslicie o czyms takim: http://moto.allegro.pl/item428578901_s6_lampy_linii_dla_audi_a3_a4_a6_q7_tt_polo_golf.html oczywiscie w kolorze white. pomierzylem moj przedliftowy zderzak w B5 i wydaje mi sie ze najlepiej by pasowaly w najnizszym miejscu bocznej kratki (w miejscu gdzie konczyly by sie ledy jest jeszcze tylko ok 1 cm zwezajacego sie laczenia z wyzszym szczebelkiem). Drugie miejsce to boczne otwory pod kratkami (w tej ori dokladce) maja one ok 28,2 cm wiec ledy pasowaly by ok. po zmianie zderzaka na eS powinny tam tez sie ok wpasowac. co myslicie o czyms takim? teraz dopiero dopatrzylem ze na fotach z aukcji klejone sa te ledy na zderzak i na dodatek kable ida po wierzchu zderzaka i wchodza pod lampy :/ ja ofkozz jak wyzej pisalem wpasowal bym w kratki
-
[B5 ADR] Zbiorniczek cieczy chłodzącej
tez mam u siebie taki. jedyna denerwujaca rzecz to taka ze odkrecajac korek jego srodek (czarny z uszczelka) zawsze zostaje na zbiorniku (trzeba go osobno wykrecac). napewno jest to efekt jego wyrobienia gdyz wchodzi tylko na wcisk). Musze go jakims klejem przylapac i bedzie
-
[B5 ADP] Podłączenie nieorginalnego radia pod FIS
adapter ktory pokazales nie jest do podlanczania nie ori radia pod FIS tylko do podlaczenia oryginalnego radia (nowszy model) z szyna CAN-BUS pod liczniki starszych AUDI bez szyny CAN-BUS. co do nie ori radia bylo wiele razy w dziale car audio, polecam a tak szybciej to w wiekszosci watkow znajdziesz ze NIE.
-
ZMIENIARKA CD
o ile dobrze pamietam to zmieniarka powinna byc w schowku na przeciw pasazera. PS: radze zapoznac sie z regulaminem forum i nastepnym razem nie pisac na CAPS LOCKU bo oznacza to krzyk a nikt nie lubi jak na niego krzycza:)
-
[ALL B7] Z ktorego bezpiecznika prad dla cb zeby gaslo po wyjeciu kluczyka?
radio sie tak wylancza wiec najlatwiej podpiac or radia
-
[B5 AAH] dziwne zachowanie silnika rano (dziwne dzwieki)
plyn na 99% na stalym poziomie jednak wydaje mi sie ze silnik mocno mi sie grzeje:/ wystarczy przejechac ok 2 km i jak dotkne blachy nadkola (na laczeniu z maska) jest odczowalnie ciepla. Pod maska juz ok 5cm nad silnikiem czuc wyraznie wysoka temperature. woda sie nie gotuje tylko podczas odkrecania slychac sykniecie (normalne). wskazowka temp. wody zatrzymuje sie miedzy kreska 90oC a kreska przed i ani centa wyzej. na climatroniku w tej sytuacji tez 90oC i ani mniej ani wiecej. dodam tez ze temperatura rosnie szybciej na zegarach niz na climatroniku i spotykaja sie na 90oC.
-
[B5 AAH] dziwne zachowanie silnika rano (dziwne dzwieki)
witam wszystkich, ostatnio zaobserwowalem dziwne zachowanie mojego 2.8. Jak odpalam go rano to silnik dziwnie chodzi i dzwieki dochodza glownie z jego okolicy. autem lekko trzesie a z rury "pierdzi" (przerywa). po ok 2 minutach wszystko wraca do normy i chodzi idealnie. Tylko to co mnie nurtuje to brak pomruku z rury (jak mu depne na jalowym to glownie slysze silnik i basowe pierdniecie z rury i koniec). Dzisiaj rano jak odpalilem i tak dziwnie chodzil postanowilem troche go przegazowac i wtedy kleby bialego dymu z rury ale i dzwiek fajny. pochodzil tak dziwnie jeszcze chwile i wszystko jak zawsze wrocilo do normy. dla latwiejszej diagnozy postaram sie wrzucic filmik pokazujacy jak brzmi silnik po odpaleniu.
-
[ALL B5] Kontrolka na obrotomierzu
moze napiszesz jak ta kontrolka wyglada?
-
[ALL B5] Żarówki w zegarach i licznik kilometrów
wyglada to na jakas zware bo przy wylaczonych swiatlach licznik nie powinien swiecic drugi objaw to ze przygasa przy wlaczaniu swiatel
-
[B5 AVG] Czym róznią sie fotele i kanapa pomiędzy liftami ?
u mnie grzania tylka nie ustawia sie na klimatronicu tylko pokrentelkami na przyciskach na desce rozdzielczej (tam gdzie wlacznik awaryjnych, grzanie szyby itp.). dwa najbardziej oddalone od srodka(lewy dla kierowcy, prawy dla pasazera). edit: sorry nie doczytalem ze rocznik 99. z tego co widzialem to sa tam tylko trzy poziome przyciski bo konsola inna wiec chyba sterowanie z klimatronica.
-
Kody climatronika Audi A4 B5
49 to chyba nie temp. oleju (u mnie wartosc 0), no i:
-
Zmiana chorusa na JVC KD-D342 problem z podłaczeniem głośników
tu masz link do tej przejsciowki w ktora podlaczasz ta szeroka kostke by gral ci tyl i przod: http://moto.allegro.pl/item409121632__modul_audi_na_tylnie_glosniki_mini_iso.html mam tez taka i wszystko smiga
-
[B5 1Z] Dodatkowe oświetlenie kabiny z tyłu
zgadza sie, jeden zaczep jest zlamany chyba na krotszym boku (tam gdzie jest tylko jeden)
-
[ALL B5] chromowane listwy
jak dla mnie to tylko tam gdzie wystepuja w oryginale. wieksza ilosc pachnie mi troszke AGRO
-
[B5 AFN] Nagłośnienie w radiu Symphony
w innym poscie w tym dziale jest madra wypowiedz na ten temat ktora zapadla mi w pamiec: "sprzet zagra tak jak jego najgorszy element". napewno domyslasz sie ze ori radia nie sa jak piszesz "z gornej polki" wiec nawet jak wpakujesz kupe kasy w glosniki i wzmak to poleci przez nie dzwiek z przecietnego radia i tak samo przecietny bedzie tego efekt. wiec jesli wymieniac to wszystko. A tak na marginesie to ciezko bedzie to zrobic za ok 2000PLN.
-
[B6 AMM] Radio i głośniki
ori radia wyciaga sie przy pomocy takich malych kluczykow(wyjmakow). Na radiu powinny byc dwa male waskie otworki (przewaznie w dolnej czesci po obu stronach). Jesli nie masz wyjmakow dasz rade to zrobic pilniczkiem do paznokci lub czyms podobnym. Ja uzylem waskiego noza z pilka. jest to dobre rozwiazanie gdyz pilka zachacza w srodku o blaszke i wystarczy lekko pociagnac i radio sie wysowa. najprosciej piszac: wkladasz cos waskiego, jak uslyszysz pstryk to znaczy ze zaczep puscil. pozniej to samo z drugiej strony. jesli pstrykniecia nie bedzie poruszaj pilniczkiem lub czyms czego uzyjesz na boki (zaczepy sa z boku otworu). A co do sprawdzenia obecnosci glosnikow to raczej trzeba zdjac boczek. przynajmniej w b5 tak jest i proba zdjecia maskownicy konczy sie polamaniem jej mocowan
-
[ALL B5] JVC KD-G341
jesli sa to ori glosniki podpiete pod ori wzmacniacz (powinien byc w bagazniku przy lewym glosniku) to wcale nie zagraja bez zadnego problemu. potrzebny bedzie adapter (taki jak jest w twoim linku)torym podpinasz kostki z instalacji do nie ori radia. koszt na allegro 60-80 zl. polecam opcje bo jest o tym duzo na forum np: http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t38308.0.html;msg438146;highlight=tylne+glosniki#msg438146
-
[ALL B5] wzmacniacz z tyłu przy lewym głośniku (sedan)
Przy lewym glosniku wzmachol i powinna byc rowniez w bagazniku zmieniarka CD. Co do suba to w sedanie chyba nie bylo (u mnie nie ma) reszte mam jak u Ciebie. PS: linki do aukcji "sralegro": http://www.allegro.pl/item420618036_audi_wzmacniacz_bose.html http://www.allegro.pl/item419702523_audi_wzmacniacz_bose.html
-
[B5 APT] Problem z alarmem
auto postalo dzisiaj na sloncu i znowu wyje musze wiec szukac gdzies indziej...
-
[B5 1Z] Dodatkowe oświetlenie kabiny z tyłu
w moim a4 sedan z 95r. mam w ori identyczne lampki jak kolega marioti. a tak przy okazji w jaki sposob sa te lampki montowane do slupka (jak je np. zdemontowac by dostac sie do zarowki?)? pytam bo u mnie jedna jest podklejona na klej wiec cos raczej jest tam urwane
-
[B5 APT] Problem z alarmem
po odlaczeniu tej koncowki jak narazie problem nie wystapil, no ale od tego czasu nie bylo jeszcze slonca:) Zauwazylem tez cos nowego: od chwili odlaczenia przy kazdym zamknieciu auta powiadamia mnie o tym syrena (ta w bagazniku) krotkim piknieciem (wczesniej byla cisza).