Treść opublikowana przez razk
-
[B5 ADR] Problemy z zapaleniem zimnego silnika
Panowie u mnie jednak ssanie jest ;( jak odpalam to obrotomierz wskakuje na 1100-1200 rpm i silnik troche glosniej chodzi. po chwili silnik cichnie i i obrotomierz plynnie schodzi na 900. na co moze jeszcze oddzialywac niska temperatura? przewody WN? a moze jednak jest to jakas wada czujnika ktory zczytuje temp. tylko do pewnego momentu? dodam jeszcze ze auto jak stoi w garazu to pali . nie jest to jakis ogrzewany garaz tylko zwykly nieszczelny blaszak. wiec roznica temperatur nie jest az tak duza. na dworze wystarczy noc z ok. -3*C by pokonac moje auto
-
[B5 ABC] zamiana delta na concerta
kolego uzyj opcji jest o tym naprawde duzo na forum.
-
[B5 AHU] AUDI GAMMA CC - co zrobić żeby grało mp3 ?
Ja osobiscie zmienilbym na np. DELTE CC lub inne ori radio do ktorego mozna zmieniare podpiac (oczywiscie zalkadajac ze chcesz miec ori radio). Dzwiek napewno nie bedzie sie roznil od Twojej GAMMY (chyba ze na +). Mozna tez kupic jakies nie ori radio z CD/MP3 lub/i portem USB i problem z glowy. takie radia tez zagraja porownywalnie do GAMMY. wiec nie ma co sie pchac w rzezbe radia ktore nie jest zbyt wysokich lotow. Tym bardziej ze nie wiesz jak sie za to zabrac i prawdopodobnie bedziesz musial za to komus zaplacic.
-
[B5 AHU] AUDI GAMMA CC - co zrobić żeby grało mp3 ?
z www.studio24.prv.pl i masz racje. pogrzebalem troche i nie jest to wersja z A4 (ma rozmiar standard DIN) . GAMMA CC z obsluga CD zmieniary montowana byla w "1993-1995 Audi 90 , 1994-1995 Cabriolet, Some late 1991 Audi 100/200 and V8, 1992-1994 Audi 100, S4, V8, 1995 Audi A6". ciekawe dlaczego w A4 zrezygnowano z obslugi zmieniarki
-
[B5 1Z] Podłączenie radia pod stacyjkę - gdzie się wpiąć ?
wiem bo tez tak mam autorowi postu chodzi jednak by po wyjeciu klucza radyjko sie wylanczalo wiec rada ta jest zla. w mojej poprzedniej A4 mialem tak zrobione przez fabryke. jak wyjmowalem kluczyk to radio sie wylanczalo. a z kluczykiem w pozycji OFF gralo przez godzine i samo sie wylanczalo zapobiegajac rozladowaniu aku i trzebabylo je ponownie wlaczyc.
-
[B5 AQD] Jak się dostać do zasilania pompy paliwa ?
w prawym rogu bagaznika (przy oparciu tylnej kanapy) pod wykladzina masz okragla klapke. odkrecasz dwie srubki i pod nia masz pompe. najwygodniej zlozyc oparcie i dobrac sie do niej od srodka auta:good:
-
[B5 1Z] Podłączenie radia pod stacyjkę - gdzie się wpiąć ?
jesli to zrobi to po wyjeciu kluczyka radio tez bedzie gralo (nie wylaczy sie).
-
[B5 AHU] AUDI GAMMA CC - co zrobić żeby grało mp3 ?
to jest rozpiska najszerszej kostki do radia GAMMA CC: C: zmieniacz / wyjścia liniowe 1. DATA 2. CLK 3. ENA 4. - 5. GND 6. sterowanie +12V 7. Line out RF 8. Line out RR 9. Line out LF (nie zawsze) 10. Line out LR (nie zawsze) nazywa sie "zmieniacz/wyjscie liniowe". ciekawe dlaczego nie mozna zmieniarki podlaczyc
-
[B5 ADR] Jak wyciągnąć zbiornik płynu do spryskiwaczy ?
nie wiem jaki masz zbiornik. u mnie (mam wiekszy na dwie pompki) trzeba odkrecac nadkole bo jest sruba od spodu. wydaje mi sie ze mniejszy zbiornik tez jest w tym miejscu przylapany. z tego co looknolem w etce to druga sruba jest po jego prawej stronie (patrzac od przodu auta).
-
[B6 AWX] Jak zdemontować tapicerkę w tylnej klapie (avant) ?
witam kolego, zajrzyj tutaj: http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_naprawa_tylniej_wycieraczki_avant-t4698.0.html co prawda temat dotyczy B5 ale moze cos z niego sie przyda.
-
[B5 AEB] Jaki warsztat polecacie do wycięcia katalizatora ?
a tak na marginesie, co na takie rozwiazanie diagnosci?
-
[B5 ADR] Problemy z zapaleniem zimnego silnika
witam, podepne sie pod temat bo nie chce zakladac nowego. u mnie rano nie pali wogule (trzymam auto na dworze). jak postoi w garazu pali idealnie. aku mam nowy i na mrozie trzyma 12.34V. silnik kreci normalnie tylko nie zaskakuje niestety Vag nic nie pokazuje (zero bledow). czytalem kilka wypowiedzim ze usterki tego czujnika Vag potrafi czasem nie pokazac.
-
[ALL B5] Zna ktoś kod lakieru, z obramówki grilla RS4?
w ETKA jest tylko opisane tak: atrapa chlodnicy, kolor matowy aluminium 06/00-09/01 1L1 gdzie "1L1" to oznaczenie koloru.mowa o audi rs4 2001r.
-
Audi Beta CC - kilka pytań początkującego
beta CC jest standard iso. musisz tylko pamietac ze jesli SONIAKA masz uzywke i masz tylko radio to bedziesz potrzebowal przejsciowki dolanczanej przez producenta.
-
[INNE] Głośnik subwofera
temat raczej do dzialu car audio. napewno ma tylko 4 przewody? ja w subach z a3 widzialem czerwona kostke z 10 przewodami. tu masz rozpiske pinow: 1 - +12V stałe 2 i 3 wyjście na lewy głośnik śr. i wys. ton 4 - masa 5 - sterowanie zał/wył + 12V 6 - wejście kanał lewy 7 - wejście kanał prawy 8 - masa wejśc 9 i 10 wyjście na prawy głośnik śr. i wys. ton
-
[B5 ABC] Przekładka licznika z anglika do europejczyka ?
predkosciomierz przelozysz, co do przebiegu to z tego co pamietam to zczytujesz dane ze starego licznika VAGiem i wgrywasz w nowy a dodatkowe zegary do dzialania potrzebuja dodatkowych czujnikow.
-
[B5 AEB] Jaki warsztat polecacie do wycięcia katalizatora ?
ja ostatnio bylem sie dowiadywac i gosc powiedzial mi 50 zł jak dla mnie bomba bo mam w V6 katalizatory. na dodatek w ta cene wliczona jest rura
-
[ALL B5] Uniwersalne spryskiwacze reflektorów
poza tym napisz jak jest rozwiazane dostarczanie plynu do tych spryskow. chodzi o to ze w ori instalce sa do nich duzo grubsze weze i oddzielna pompka. jesli maja byc podpiete pod fabryczna pompke to moim zdaniem to strata kasy bo nie wytworzy ona dostatecznego cisnienia do zmycia lampy jesli jest w komplecie osobna pompka to jak wpasujesz ja w zbiornik kolejna sprawa jest taka ze auta z ori instalka maja ok 2x pojemniejszy zbiornik bo idzie 2x wiecej plynu.
-
[ALL B5] Wymiana zderzaka na RS
jezeli ma byc z czego innego niz laminat to zajrzyj do oferty np. RIEGERA. oni robia z ABSu (podobno wytrzymalszy) i ludzie je chwala tu masz taki jakiego szukasz: http://shop.rieger-tuning.com/product_info.php?products_id=1008&osCsid=583221f6e76c81b927f2aed7bdfb1025
-
Szwedzki tuning II
Jest na tej stronce kilka ciekawych audiczek
-
[B5 ADP] Pytanie o obniżenie zawieszenia
takie jest tez moje zdanie wiec na wiosne autko siadzie troche bardziej
-
[B5 AJL] pompka spryskiwaczy
bedziesz potrzebowal pompke do spryskiwaczy lamp i nowy zbiornik. ma on miejsce na dwie pompki i wieksza pojemnosc.
-
[ALL B5] Lambo doors - co sadzicie??
teoretycznie sie da bo drzwi chowaja sie w progi naprawde kozak to wyglada, oblookajcie: http://www.youtube.com/watch?v=NzcI63-Jgn4 a co do slawnej uz A4 lambo to znowu gosci na allegro: http://moto.allegro.pl/item523733818_audi_a4_profesionalny_tuning.html
-
[ALL] Kiedy włączają sie spryskiwacze lamp ?
ja xenonow nie mam (nawet soczewek niestety) :gwizdanie: a z tym wylanczaniem swiatel to tak serio to jerzdzac nie wylanczam tylko jak gdzies na swiatlach, albo na postoju. plyn nie jest przeciez drogi zeby przed kazdym czyszczeniem szyby pamietac o wylanczaniu swiatel.
-
[B5 AFN] Kablomania - RADIO GAMMA i BOSE???
masz racje. gamma cc i gamma cc bose to dwa rozne radia. radio Gamma CC Bose rozni sie od gamma CC rowniez tym: "Cecha charakterystyczna tego radia to logo Bose na panelu czołowym oraz czerwone złącze ISO" Tak wygladsa panel przedni z logiem Bose: