Treść opublikowana przez BeyerBrown
-
B6 DIVISION
Powiedz, czy wibruje Ci kasta cały czas czy tylko przy określonej prędkości? PS. Brałbym SKF'a
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Ja właśnie twierdzę zupełnie co innego! Na 10W40 nie oczekuj cudów... poza tym szkoda silnika. Rzadko który olej tej klasy jest pełnym syntetykiem, a jeśli już to do tanich nie należy.
-
B6 DIVISION
Taki to sens jak wymiana felg na modne rotory czy wyłącznika na wersję chrom... Daje też +100pkt. do zaje..istości auta oraz przedłuża przyrodzenie jego właściciela o 10% Cieszy oko i karmi ego kierowcy, ot co Pin 4 przycisku gdzie jest wpięty? W mordę...
-
Montaż i działanie czujnika jakości powietrza klimatronic
Wpinając się plusem w to miejsce sprawimy, że czujnik będzie NON-STOP pracował, również po zamknięciu auta bo to zasilanie które leci bezpośrednio z aku (po drodze jest tylko bezpiecznik S226 30A) Sam tak mam i będę na dniach przerabiał instalację by wpiąć się zasilaniem za stacyjkę, a najlepiej za bezpiecznik S6 5A, na którym wisi również czujnik G65 (czujnik wysokiego ciśnienia). Właściwy plus do czujnika znaleźć można min. w złączu T10d/pin2 - szara kostka w słupku A
-
B6 DIVISION
AG - strona prawa BF - lewa
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Kolega pewnie wychodzi z założenia, że półsyntetyk (10W40?) jest gęstszy... tylko nie wziął pod uwagę, że w temp. roboczej silnika (100-110st.C) płynność (lepkość) różnych oliw jest praktycznie taka sama:
-
B6 DIVISION
O skur... syn! Brawo Ty! Jak ten przycisk wpiąłeś? Mógłbyś zapodać jakiś poglądowy schemat?
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Jak dostępny w każdym sklepie/cpn-ie to bierz cokolwiek byle zgodnego z normą VW502.00 Z quasi-syntetyków myślę, że dobre będą oleje Shella, do kupienia wiadomo gdzie http://www.shell.pl/kierowcy/oleje-silnikowe-i-srodki-smarne/oleje-samochodowe-helix/ogolne/shell-helix-ultra-5w-40.html
-
Klapki kolektora ssącego w Audi A4 B6 3.0 ASN
Ładny wykres, gdzie było robione strojenie? Jak był ustawiony rozrząd +/-, że takie pagóry powychodziły? Czy tuner ustawiał ten rozrząd czy inny mechanior to robił/samemu ustawiałeś?
-
B6 DIVISION
Dzięki za wskazówki, spróbuję na początek innego VCDS-a Czy ewentualnie VAG K+CAN COMMANDER dałby radę czy lepiej zostać w obrębie softu Ross-Tech-a (VAG-COM/VCDS)?
-
Wysoka temperatura i gotowanie płynu
Oby auto służyło i dawało radość Jaki był łączny koszt naprawy silnika? +/-
-
B6 DIVISION
Ktoś-coś...? Komunikat "Coding rejected" wyskakuje nawet przy próbie zapisania tego samego kodowania co fabryczne.
-
Instalacja przełącznika dezaktywacji poduszki pasażera AIR BAG OFF
Próbowałem na wszystkie sposoby, bez efektu Co ciekawe nawet zapisanie tego samego ciągu cyfr co bieżące kodowanie skutkuje również komunikatem "Coding rejection" Ewidentnie jakaś blokada w sterowniku siedzi (login? security access?) albo mój kabel/VCDS jest za słaby na tę operację... BTW. 2-jka na końcu kodu odnosi się do sytuacji w której nie ma z tyłu pirotechnicznych napinaczy pasów (EU/Rest of World), w przypadku aut na rynek NAR widnieje tam albo 5 albo 7 na końcu (2 albo 3 pasy pirotechniczne z tyłu). Zarazem jednak nie mam pojęcia co oznacza xxxxxx4 w przypadku Rest of World... ale to nie jest w tej chwili temat do rozkminy
-
Uszkodzony pływak?
Ja mam wrażenie, że jak wskazówka wleci na czerwone pole to już potem sama opada... tak miałem w poprzednim A4 z LPG
-
Instalacja przełącznika dezaktywacji poduszki pasażera AIR BAG OFF
Taka sytuacja: Fabryczne kodowanie jest ustawione na "North America Region" i wyłącznik jest nieaktywny. Próba zmiany kodowania na "Rest of World" skutkuje komunikatem "Coding rejected": Przed próbą zmiany kodowania czyszczę pamięć usterek z tych oto błędów: Ktoś jest w stanie mi pomóc? Login? Security Access? Ten sterownik poduch dla cabrio obsługuje na 1000000000000% wyłącznik w schowku (wg. ETKI). Instalacja podpięta zgodnie ze sztuką, wg. schematów z ELSY. VCDS 12.12.0 ENG
-
Wymiana uszczelki pod glowica w ASN - pytanie
Istnieje jeszcze opcja, że płyn z olejem miesza się w chłodniczce oleju... przed pruciem silnika warto by było sprawdzić/podmienić ten element
-
Koła do 3.0 Quattro
Miałem kiedyś 225 zima/lato bo kierowałem się jakimś wydumanym kompromisem pomiędzy komfortem, przyczepnością i wyglądem... teraz mam zalecane 235 na zimę i lato, wg.mnie różnic brak
-
ASN kopci, ubywa chłodziwa- co to znaczy?
To już kurde nie wiem... a za chiny ludowe nie mogę teraz znaleźć materiałów które by potwierdzały moją tezę...
-
ASN kopci, ubywa chłodziwa- co to znaczy?
Dokładnie. Podjechałem do kumpla na kanał i w jednym miejscu jest łączenie w literę "X", więc trzeba by przeciąć wcześniej i patrzeć z której wali bardziej. Bzdura! To, że wchodzą do jednej puchy nie znaczy, że spaliny z obu banków się mieszają, w którymś z SSP (zeszytów szkoleniowych VAG) o tym napisano
-
Błędy czujnika wału
Brawo Ty Za pierwszym podejściem udało się ustawić tak dobrze te kąty?
-
Wymiana uszczelki pod glowica w ASN - pytanie
Zajrzeć nie zaszkodzi, acz w większości przypadków pomaga wymiana czujnika ciśnienia oleju na ORYGINAŁ Z ASO I zalewanie go dobrym syntetykiem 5W40, np. Liqui Moly SHT 5W40
-
Polecane opony letnie
Ach ten kompromis pomiędzy wyglądem a komfortem...
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Nawet jeśli Millers miałby jakieś cudowne właściwości smarno-ochronne to moim zdaniem nic nie przebije "zakonserwowanie" ZDROWEGO silnika preparatem ceramizującym - np. LM CeraTec. Flaszka za ~30zł starcza na 50tys.km I błędem jest myślenie, że to jakiś moto-doktÓr do ratowania zajechanych jednostek... oczywiście można go też w ten sposób użyć
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Miałem go i zachowywał się tak samo jak SHT czy X-cess. Olej jak olej, auta nie katuję (tzn, nie pałuję na zimnym) ani nie zamulam ruchu emeryckim stylem jazdy, więc w typowym użytkowaniu OSOBOWEGO samochodu, by nie rzec - du...powozu (jakim jest A4) nie widzę potrzeby płacenia za niego ~50zł/l. Interesuje Cię w jakim stanie będzie silnik za pół miliona kilometrów? Bo mnie nie
-
Czy nie za bardzo dymi ?
Jak Ci wcześniej napisano - teraz jest zimno... latem, w gorący dzień, byłby to większy powód do zmartwień