Treść opublikowana przez gregor10
-
2.0 ALT można?
hehe 1.8T pewnie pochlania wiecej oleju niz benzyny skoro jest na turbinie, a jak wiadomo samo 2.0 bardzo ludzi oliwe z całym szacunkiem ale jest to nieprawda tak się składa że klienci w zdecydowanej większości narzekaja na złopopijność oleju w przypadku ALT niż w przypadku 1.8T.
-
Podniesienie mocy w 1.8 turbo 180 km
jak turbo slabe to takiej mocy się nie osiągnie, aeb /ajl w 90% mają popekane turbiny i rozklekotane wg-ty i więcej jak 180-190km się nie zrobi , a igielek to miałem moze ze 3 sztuki , reszta to padalce które nie chcą przekroczyć 150g/s +210koni jest realne w aeb jak najbardziej , ale trzeba mieć dobry silnik i turbo po regeneracji
-
1.8T+LPG 163PS po programie kreci do 5000 obrotow i stoi w miejsu
zalatuje mi to drutem na 1000kilometrów
-
1.8T AEB szarpie na LPG
cewka pada , ale przez neta to wrozenie ze szklanej kuli
-
A4 b5 1.8T 150KM zwiększenie mocy
Dokladnie , turbo kup od dev-a, wtryski np saab , TIP pod turbo, downpipe, tak samo centralny FMIC jest konieczny + soft +montaz gratów samo turbo + fmic +soft +dp +tip+wtryski to mamy już ponad 4kzł na start , potem jeszcze ogarniecie serii typu przeplywka , dv, n75 , pompa paliwa zalezy co jest do wymiany. sprawdzenie kompresji itp i się uzbiera troszkę fantów nie to że strasze , ale tak to wygląda z moich realiów , 70% saamochodów które przyjezdzają najpierw naprawiamy i doprowadzamy do fabryki, czasem głowice też trzeba sciągać , różnie bywa za 2500zł na pewno 230koni nie zrobi , bo samo turbo to jest ~1000zł do tego fmic i wtryski i mamy już ponad 2,5kzł a gdzie soft tip downpipe
-
2.0 TDI cag kontrolka świec błędy 5229 oraz 5174 5175
mozliwe ze sam zawor jest uszkodzony, stalo sie to nagle ?
-
Prośba o analize logów AVJ
czyli cisnienie oleju sie zapala co do logow to sprawdz dolot pod kompresorem poza tym mozliwe ze napinacz sie konczy, ew smok przytkany.
-
chip tuning w 1.8 t automat jest to wogole do zrobienia ?
oleum ?
-
A4 1.9 Tdi 130km --> mod by Tune-up 184/403 :)
Amen. Krotko i na temat. Jesli moja hamownia zawyza o te wartosci co podales to: - MAHA w Zukczynie zawyza KM ciut bardziej (sprawdzone ten sam leon 2.0TFSI - kilka pomiarow roznie +5KM w stosunku do mnie) - MAHA w Masters Tuning tez badziej optymistyczne KM (sprawdzone na kilku autach). - Hamownia u Goodhope pokazuje praktycznie to samo (leon R36 roznil sie 2KM i 5Nm) - Inercja w Vtechu pokazuje ciut wiecej (tez sprawdzone) KM i NM. W przypadku hamowni obciążeniowych rzeczywiście minimalnie miałem więcej Nm a mniej KM (taka charakterystyka pomiarow). Wiec? Nie mniej nie kwestionuje faktu ze hamownia jest urzadzeniem pomiarowym obarczonym jakims tam bledem bo tak naprawde to czy to MAHA czy Vtech czy DP to i tak tylko hamownia SILNIKOWA pokaze 100% prawdy....a reszta jest tylko mniej wiecej. Co do naganiania klientow to hmm.....ujme to tak. Wiedzialem ze taki wynik to jak włozenie kija w mrowisko...wystarczylo by bym min zdjal gaz pod koniec pomiaru dla MOJEGO swietego spokoju. Ale gila mnie to bo tyle wyszlo i po co mam sciemniac w jedna czy druga strone? Za stary jestem na te gierki. Nie wierzysz - nie musisz...ale nie podważaj publicznie tego wyniku bez dowodów a tym bardziej nie sugeruj tego co zrobiles w pkt 2 bo koniec końców dojdzie do tego kiedyś ze taki osobnik jak ja np weźmie i sie wkurzy i wytoczy Ci proces cywilny o zniesławienie dobrego imienia firmy która juz prawie 10 lat cały czas na rynku działa i naprawdę nie ma sobie nic do zarzucenia. A to zaczynają być kosztowne sprawy wiesz? Tak BTW : Niestety tylko w polskich forach (a po wielu zagranicznych latam) istnieją takie hmm...grupki internetowych mądral (takie smyrfy Ważniaki) co wszędzie muszą swoje 3 grosze wcisnąć Dotyczy to wykresow, roboty, dawek itd...zawsze za malo albo za duzo albo nie w tym miejscu. Taka osoba albo robi to z frustracji nad sobą i wylewa żółć by sie dowartościować albo co gorsza jest np fanem konkurencji i wtedy wszystko co zostało zrobione nie przez jego ukochana firmę jest beee i fuj. Ot taka mentalność. P.S Kup sobie hamownie wtedy pogadamy bardziej rzeczowo na razie to wiesz śmieszne to jest Amen w pacierzu. Pieniacze zawsze byli sa i będą. Nigdy nie dogodzisz, jak zrobisz lightowo to powiedzą co tak słabo, jak za dużo wyjdzie to powiedzą że oszukujesz
-
Przerobka ORI turbo 2.0 TFSI
W sobote może uda mi się uwinąć z a4kami to pogadamy, naświetlę sprawę kilku ciekawych opcjach dla CDNC.
-
Chiptuning 1.9 TDI 110 AFN gdzie w woj. lubelskim?
hamownia w zasadzie służy tylko do weryfikacji przyrostu modyfikacji, jest narzędziem pomiarowym, nie ma musu. Choć czasami dobrze zmierzyć - niekiedy np auto sprawia wrażenie że jedzie , a mocy to tam nie ma
-
A4 1.9 Tdi 130km --> mod by Tune-up 184/403 :)
Raczej lightowy mod patrząć na przyrost od serii. Po prostu zdrowe pompki założone ew ALki ktoś wsadził to i grubo poszedł po sofcie Lightowy to raczej ja mam patrząc na przyrost mocy w serii 152KM W sensie u Ciebie było 152km w serii ? Jesli 172km po sofcie to bdb wynik jak na AVF-a. powyżej 170km to już rzadkość. Mało kiedy ktoś przyjedzie do mnie ze zdrowymi pompkami. A u kolegi z tematu jest 31km przyrostu czyli topowo. Pewnie pompki ma mocniejsze bo ktoś nie widział i założył i po temacie .
-
A4 1.9 Tdi 130km --> mod by Tune-up 184/403 :)
Raczej lightowy mod patrząć na przyrost od serii. Po prostu zdrowe pompki założone ew ALki ktoś wsadził to i grubo poszedł po sofcie
-
1.8t 230 kucy pociagnie ac czerwony?
1 na 20sztuk obrabia moje 250km, a jak przyjdą mrozy to już nie wydala totalnie. 250km nie równe 250km z innej hamowni. Z tym że moje auta wychodzą tak 10-15km mocniej na innych hamowniach więc to pewnie ma z tym związek Apropo co bym nie był gołosłowny - ac czerwony r01 250km - nie poradził sobie z mocą 236km , powyżej 6000rpm musiałem zjechać z mocą bo lpg nie wyrabiało a szkoda bo silnik zdrowiutki http://gregor10.pl/a4-b6-1-8t-quattro-bex-190km-236km-330nm/
-
4106 - System zbyt bogata na biegu jałowym
Bez diagnostyki komputerowej to wróżenie ze szklanej kuli . może to być np problem z ukladem paliwowym
-
Chiptuning Rumia
chyba że przyjeżdżając czwarty raz na umówiony termin znowu słyszysz "nie mamy czasu", bo my kolejnego 1,9 mielimy cały dzień.... Nie fabryczne auto wymaga więcej pracy więc program ma prawo być droższy, po wymianach robionych nie wiadomo gdzie i nie wiadomo na co nigdy nie wiesz co wyjdzie. 1,9 fachowiec na kolanie zrobi i będzie igła. Nie dziw się ze na stary i rozgryziony silnik ceny spadają. Po za tym jak fachur przerobił ileśćdziesiąt takich jednostek to ma swoje "gotowce", przez co swoje mam na myśli swojego autorstwa a nie z sieci. Niektórzy mają wyższe ceny bo się szanują. w EDC15 nie ma magii... ale spartolić można wszystko. pytał ktoś na co ?? kolejny temat o tym samym ? Lepiej bym tego nie ujął
-
Serwis / Naprawa turbo
Tanio i dobrze uderz do mnie gregor10.pl Sami zadowoleni
-
GTB1756 czy GTB2260 - zwiększenie mocy CAGA 143KM
Taki przebieg to jest nic, pytanie jak wygląda zużycie podzespołów silnika, wtryskiwaczy ,trzeba zrobić logi , przejechać samochodem sprawdzić organoleptycznie sprzęgło - po prost zdiagnozować auto czy się nadaje pod takie zmiany. Co do sensu ? Jeśli myślisz o podniesieniu mocy w okolice 200koni to z pewnością ma to sens.
-
sonda lambda
Zle zestrojony gaz i stopiony katalizator. Standard
-
chip tuning w 1.8 t automat jest to wogole do zrobienia ?
Ja robiłem z automatem do 220km i jest bezpiecznie żadna nie padła. Aczkolwiek skrzynia może się posypać nawet na serii , na to nie ma reguły akurat. W końcu producent daje gwarancje na kilka lat, a potem już różnie może być, tak samo turbo , pompa oleju itp.
-
Mega problem
Sprawdz zawór który odpowietrza skrzynie korbową - on siedzi w takim trójniku.
-
Czy są tu jacyś klubowicze z Gorlic?
Polecam się na przyszłość w sprawach Diagnostyki/Kodowania / Chiptuningu / filtrów DPF /FAP / Hamownia pomiary mocy Pozdrawiam gregor10.pl
-
Prośba o analizę logów 1.8T AWT
Dolot sprawdz cisnieniowo. Generalnie oprócz lepszego zestrojenia lpg problemu nie widać. Aczkolwiek logi to nie wszystko. Hamownia prawdę Ci powie. Jeśli jest seria to znaczy że po prostu sie przyzwyczaiłeś. Pozdrawiam.
-
Chip 1.8T 163 KM maual BFB LPG
pisz na [email protected]
-
GTB1756 czy GTB2260 - zwiększenie mocy CAGA 143KM
Dopiero po zrobieniu softu i wykorzystaniu potencjału tego turbo od 170km poczujesz kolosalną różnicę. Sam montaż turbo da przyrost , ale kosmetyczny w stosunku do turba+softu.