Treść opublikowana przez gregor10
-
Wycięcie drugiej sondy z programu
dziwne by było gdyby k03 chciało górą dmuchać
-
A4 B6 2.0T BEX strocer 415KM 518NM by gregor10.pl
Jarol - Również nie do końca masz racje , bo to jak auto będzie przyśpieszało zależy nie tylko od cyferek ale też od ich przebiegu. Silniki mogą miec taką samą wartość mocy w górnym zakresie obrotów jednak jej przebieg i dostępność w zależności od obrotów jest inna i nie będą jechać jak napisałeś podobnie , tylko będzie znaczna różnica , zależna od różnicy wartości i przebiegu niutona i mocy. Moc może być taka sama tj 200km przy 6500rpm ale przy 6000rpm 180km przy zachowaniu płaskiego momentu obrotowego a drugi silnik będzie miał tą samą moc tj 200km ale dostępną już przy 4500-6000rpm i duzo wyższy moment obrotowy , dzięki czemu przy przepięciu biegu z 6500rpm obroty spadają przykładowo w okolice 5000rpm gdzie silnik nr2 wchodzi w zakres większego momentu obrotowego a więc i większej mocy ,aniżeli nr 1, dlatego nr2 przyśpiesza lepiej od tego który ma płaski przebieg niutonów i wyżej położoną moc w osi obrotów.
-
A4 B6 2.0T BEX strocer 415KM 518NM by gregor10.pl
BEX-a z Dp jeszcze nie widziałem takiego który by wyrzucił więcej niż 215-218km na seryjnej gruszce. Które oczywiście dało by się ugrać ale kosztem większego wysilenia. Ten setup jest lightowy i chyba o to chodziło ? Natomiast samo turbo jest zdrowe, tak samo i motor - bardzo zdrowy. Będzie apetyt na więcej to wymiana gruszki bądz zrobienie hybrydy +250km. Juziu - płaski nm to jest dobry przy dużym turbo i przednim napędzie tak jak było to u Ciebie , zauważ że tutaj masz odwrotnie małe turbo które może szybko wstać i nie zrobi płaskiego niutona. Nie te przepływy Przy k03s i quattro mając płaski przebieg niutonometra nie jest to dobry pomysł mają do dyspozycji cały czas dobrą trakcje przy napędzie quattro. Proste porównanie -2 auta o tej samej mocy z tym samym 1.8T oba mają 200koni , jeden na 300nm, drugi ma 350nm, logicznym jest ze ten drugi będzie lepiej przyśpieszał, myślę że komentarz zbędny. Auto waży grubo ponad 1600kg te +300nm są aż nadto potrzebne aby można było swobodnie poruszać się po drogach.
-
Falowanie obrotów
Najpierw trzeba sprawdzić szczelnosc dolotu wraz z diagnostyką.
-
Wypadanie zapłonu 4 cylindra.
VTG, sory że z opóźnieniem , ale własnie miałem napisać żebyś sprawdził kompresje. Widziałem przypadek wypadania zapłonu i własnie brak kompresji.....
-
1.8T Prośba o ocenę logów
pękło klasycznie. turbo pompuje i bedzie działac z tym peknieciem. nie ruszaj.
-
Wypadanie zapłonu 4 cylindra.
sprawdz podcienienie za przepustnica.
-
1.8T Prośba o ocenę logów
Tak inna bajka troche , btw-AEB ma mocniejszą korbe. Jesli chodzi o limitery to w AEB działają wolniej to fakt. Mimo wszystko ja bym nie zaryzykował wykonania tego testu bo jest deko nieuzasadniony z mojego pkt widzenia ? A co Ty Łukasz sądzisz o tym teście - warto zrobić test bez wężyka ? I co mogłby on wykazać ? PS.Generalnie to można wszystko , pytanie z jakim skutkiem. Ja tam wychodze z założenia że skoro taki test nie rozwiąże problemu otwarcia przepustnicy i ma nikły z nim związek , a ew skutek może być kosztowny to nie ma sensu go wykonywać.
-
Słaby dół
Skąd wiem że pęknięcie ? 1.Ja jeszcze nie widziałem przytkanego kata w 1.8T. Opcja 1 wykluczona. to nie jest 50rpm opóźnienia tylko 400rpm. 2.Klapka od WG nie jest luźna, to już zostało sprawdzone dawno na diagnostyce. Do tego nie trzeba sciągać kata
-
1.8T Prośba o ocenę logów
widzę ze mój wczorajszy post się nie wysłał W skrócie - przy seryjnym sofcie powinny zadziałać limitery i nie powinno się nic stać , jednak pamietajmy o tym że to jest k03 i budzi się szybko.... 100przypadków nic się nie stanie, w 101 wirnik/korba popuści, zanim przepustnica się zdąży zamknąć. Prawdopodobieństwo urwania wirnika wbrew pozorom jest większe na serii bo setup nie jest przystosowany do pompowania takiego ciśnienia - patrz - ogromny backpressure na serii. Pytasz mnie czy widziałem jak komuś odleciał wirnik - osobiście nie widziałem żeby wirnik odleciał bo nigdy takiego testu nie robiłem w żadnym aucie bo uważam że jest to zbyteczne i nic nie wykazuje ten test. Natomiast byłem naocznym świadkiem jak taki test spowodował że korba się zgięła przy ściągnietym i zaślepionym wężyku do gruszki w AEB. Co tylko utwierdza mnie w przekonaniu że to nieco nietrafiony test. Swoją drogą co taki test ma wykazać ? Że turbo zapompuje 1go czy 2 bary ? Ja na miejscu autora sprawdziłbym pedał gazu , fizyczne otwarcie przepustnice potem trzeba pomyśleć dalej.
-
1.8T Prośba o ocenę logów
co ma ten test wykazać ? ******przy tym teście będą zapewnione moocne wrażenia z jazdy, a w razie W za urwany wirnik turbo autor zapłaci mastercard
-
Słaby dół
audiss - nie myli się tylko ten, co nic nie robi natomiast w tym przypadku sprawa była na tyle prosta że w sumie nie ma nad czym tutaj wiecej się rozwodzić bo problem leży ewidentnie w turbo, wszelkie opcje zostały sprawdzone , nieszczelności usunięte ,a ponadto aby mieć 100% pewności zostały położone odpowiednie czujniki/zawory ze sprawnego 1.8T , celem upewnienia się że diagnoza jest słuszna. Wszelkie możliwe rozwiązania problemu słabego dołu przedstawiłem Pawłowi , i proponowałem żeby tego nie ruszać na tym etapie bo się po prostu nie opłaca, można by zmieniać muszle/turbo przy ew dalszych modyfikacjach - ze względów ekonomicznych i większej opłacalności.
-
Prośba o ocenę logów.
w takim razie zrob logi bez podpietej wtyczki do Nki lub podmień Nke na inną 'pewną'
-
Prośba o analize logów mojej besti :)
kopci na wolnych obrotach na cieplym czy przy bucie ? fiolet czy szaro ?
-
Analiza logów A4 B6 1.8 T BEX
tak, teraz jest prawidłowy dla ogarniętej serii.
-
Prośba o ocenę logów.
diagnozując AEB po sofcie przez neta , dobrze by było wgrać lub kupić drugi komputer z SERIĄ i doprowadzić auto do ładu najpierw na serii, bo nie mamy wglądu do tego co ktoś tam zmodował i nie wiadomo czy przyczyną jest mechanika czy elektronika. Jesli doładowanie Ci szaleje , sprawdz sobie klapke WG w turbo czy nie jest zbyt luźna/skrzywiona.
-
Analiza logów A4 B6 1.8 T BEX
Doprowadzony do ładu, jest gitara
-
Falowanie obrotów
po wymianie logi 033, 002, 004
-
1.8 T AEB Q Nie jedzie
nie o ciebie a kolege - Damian_1821
-
Słaby dół
Ja diagnozowałem to auto - został uszczelniony dolot ciśnieniowo. Wymieniony dziurawy DV + pęknięty ezektor. Poprawa widoczna na logach , jednak z racji tego że muszla gorąca turbo jest pęknięta turbo wolno wstaje i mamy słaby dół - jedyne rozwiązanie problemu - wymiana muszli gorącej - Koszt wymiany samej muszli zupełnie nieopłacalny, od razu lepiej zregenerować całe turbo.
-
proszę o analizę logów a4 1.8t
U kogo hamowałeś auto ?
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
owszem, ale w tym konkretnym przypadku to jest jeden z czynników, a sa dwa są nawet więcej jak dwa
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
za duży przepływ jest powodem.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Sprecyzuj na jak mocnym i większym turbo... np. k03s hybryda lub gt2871r
-
Wolno spadające obroty czy to normalne ??
Wszystko jest w porządku tak ma być.