Treść opublikowana przez gregor10
-
Jakie grupy logujemy w 1.8t AJL ?
sprawdz kompresje czy na pewno masz 10, jak tak to nie ma co dalej szukac.
-
Prośba o analize logów 1.8T AEB
przyczyna moze lezec w katalizatorze, sprawdz dolot
-
To jest już jakaś masakra... proszę o analize błędów
przydało by się sprawdzić dolot
-
To jest już jakaś masakra... proszę o analize błędów
skasuj i odczytaj za jakis czas ponownie bledy
-
Prośba o analize logów 1.8T AEB
wymien swiece
-
Jakie grupy logujemy w 1.8t AJL ?
zmierz kompresje
-
Montaż Blow Off - PROBLEM
blow off otwiera Ci sie na wolnych obrotach i masz dziure w dolocie, przez co sterownik dostaje falszywe odczyty przeplywu masy powietrza i glupieje = auto gasnie. oczywiscie to jedna z mozliwosci. ps auto po chipie ?
-
Czy to przepustnica? Spadek mocy, kontrolki ESP i EPC
sprawdz wtyczke przy przepustnicy
-
Zalety i wady 2.0TFSI
5w40 polecam do 2.0tfsi. dobrze jest kupić low saps
-
Remapa a tempomat
a jakim sprzętem próbujesz to zakodować ?
-
analiza logów B6 1.8 T 163
zacznijmy od świeć , przy tuningu świece zmieniamy częściej. kup nowe i zobaczymy jak sprawy się mają.
-
analiza logów B6 1.8 T 163
generalnie nie jest źle , ale idealnie też nie jest , na jakim paliwie zrobione logi ? zalej 95 z innej stacji typu orlen , lukoil gdzie jest duzy obrot paliwa. generalnie dobrze by było jeszcze zwalczyć korekcje zapłonu- sprawdz to co german pisze + paliwo - jesli chcesz mieć to zrobione na IGŁE.
-
1.8T Prośba o ocenę logów
problemów brak
-
Remapa a tempomat
Panowie na 100% kodowanie wyleciało , zakodować 11463 i tyle
-
1.8 T Ciśnienie Oleju
kompresja 13-14barów jest jak najbardziej pożądana przy tuningu, na kapciu cieżko zrobić moc.
-
pompa paliwowa
hpfp wymaga częstych inspekcji jeśli nie chcemy mieć problemów z wytartym wałkiem lub uszkodzonym trzpieniem pompy , co najgorsze z awaria silnika. cisnienie ma sie pokrywac z wymaganym przez ecu, dochodzi do 110barów, żeby się dowiedzieć czy jest ok trzeba zrobić diagnostyke vag. jesli cisnienie nie jest uzyskiwane zgodnie z tym co wymaga komputer , mamy problem.
-
Auto nie przyśpiesza
Nie spieram się o nomenklature , ani mądrze się Przyczyną usterki nie jest sam n249 jak juz tylko wlaśnie pęknięta membrana zaworu DV. Po prostu zawór DV należy wymienić na najnowszą wersje ze zmienioną konstrukcją i to wszystko w tej kwesti. Do tego zrobić kompletna diagnostyke i jeśli jest ok jeździć, jesli nie dalej diagnozować i naprawiać.
-
pompa paliwowa
Pierwsze co to nalezy sprawdzic hfpf. Potem zrobic kompletna diagnostyke. Problem do ogarniecia. bez problemow wiekszych.
-
2.0 TSFI Tiptronic- Falują obroty na zimnym silniku
zrob logi dynamiczne i odczytaj kody bledow
-
Auto nie przyśpiesza
Nie n249 tylko zawór DV
-
Rozrząd przy ilu pierwsza wymiana
Skąd masz to info o 5 latach? Jest to potwierdzone jakąś instrukcją serwisową czy to potoczna opinia że 5 lat bo tak jest w większości przypadków? SERWIS MANUAL AUDI I BENTLEY tak twierdzi. ps pozdrawiam kolega z jasła
-
Zamiana napinacza zmiennych faz rozrządu.
Nie można , chyba że przerobisz sterowanie elektronika modyfikujac program. W jakim celu chcesz zastąpić go zwykłym ? Po coś go tam fabryka umieściła
-
1.8 T Q 190 km?
A z mojego doswiadczenia wynika ze najlepiej sprawuja sie bfb i avj , najgorzej bex jesli chodzi o trzymanie mocy. Jesli bfb przyspiesza komus gorzej to po prostu ma go popsutego
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
stukowe, ps. na seryjnym słupku cr 9.5 można dmuchać z k03s 2bary i nic nie będzie topiło , kwestia strojenia.
-
Rozrząd przy ilu pierwsza wymiana
180tys km lub 5lat.