Treść opublikowana przez gregor10
-
[ALL A3] 8l FL 1.8TQ czyli mala czorna diablica... mala sesja strona 3
No muszę przyznać że w autko włożone zostało sporo pracy i energii to się chwali Takie 3 grosze apropo audio - boczki drzwi sobie usztywnij żywicą i włóknem szklany, kolosalna poprawa przenoszenia niskich czestotliwości. co jeszcze mogę od siebie dodać - może mi umknęło ale nie widziałem żebyś wymieniał oleju i filtra w haldexie, jesli tego nie robiłeś to zalecam , szkoda sterownika stracić, w dzisiejszych czasach cena sterownika -sprawnego- czasami dochodzi do 1000zl..... bo na rynku mamy mase niesprawnych sterownikow haldexa , glownie za sprawą braku serwisu tego napędu.
-
A3 1.8 T AQA quattro LPG 266km 417Nm Hi-Power
arre - odezwij się na PW
-
ciśnienie doładowanie turbiny 1.8T 150KM AEB
max 0.6bara , 6000rpm 0.3bara.
-
Podwyższone spalanie, ocena logów.
gaz do strojenia. pozatym sprawdz sobie profilaktycznie szczelnosc dolotu.
-
Pomocy...silnik się podgrzał do 130 st i wywaliło błędy...
Check pojawia Ci się od słabej wydajności katalizatora. A że to jest zamiennik to nigdy nie zapewni takiego odtruwania spalin jak ori.
-
Pomocy...silnik się podgrzał do 130 st i wywaliło błędy...
przepływka zaniża blisko 10g/s, świece masz do wymiany i to by było głównie wszystko , choć szczelnosci dolotu cisnieniowo nie zaszkodzi sprawdzic,termostat wygląda ze do wymiany,
-
prosba o analize logow
to musisz do kogos z sieradza zagadać to Ci ktoś zrobi.
-
Jaka Turbosprężarka do 1.8 T AEB
zrobic logi dynamiczne 2 7 13 25 to duzo powie gdzie jest problem. w czwie jest wielu ludzi ktorzy dysponuja vagiem i Ci to ogarna.
-
Brak mocy. Proszę o analizę błędów
kontakt s jest silnie żrący i el korodują, przyklad z życia - popsikane kontaktem s, bez splukania u , miesiac czasu i zjadlo styk tak ze możliwości ma spooore.
-
prosba o analize logow
dynamiczne zrob 2+7 , 13+25. ze statycznych nic nie wynika. to nie diesel
-
Brak mocy. Proszę o analizę błędów
skoro takie wartosci masz i logi na pb robione to mozliwe ze masz nadal nieszczelnosc.
-
Brak mocy. Proszę o analizę błędów
czyszczenie przepływomierza nic nie da, tylko wymiana, czyszczenie kontaktem może ją zabić szybko jeszcze kwestia jaki to kontakt był s czy u.
-
świece aeb 1.8t plus gaz
3 bieg-1500-6500rpm i wystarczy. loguj 2+7 , 13+25.
-
[ B6 BFB ] Prośba o sprawdzenie logów, błąd 16514
w bliźniaczym temacie, jest podobna sytuacja, tylko odwrotna
-
[ B6 BFB ] Prośba o sprawdzenie logów, błąd 16514
sprawdz sobie pierwszy post autora i logi mogę już zacząć się śmiać ? :grin:
-
[ B6 BFB ] Prośba o sprawdzenie logów, błąd 16514
Przepływomierz jest w bardzo dobrym stanie. Nie wymieniaj go , pokazuje tak jak przystało dla BFB. Na błąd sondy jedynie może pomóc dokładne wystrojenie LPG.
-
Błąd 17656 brak mocy
logi dynamiczne 3 8 11 zrób pozatym sprawdz czy wezyki podcisnien są drożne i szczelne, czy sztanga pracuje plynnie i lekko.
-
Proszę o pomoc BŁĘDY LOGI PRZEPŁYWKA
Za przepływomierzem już możesz się rozglądać tak czy siak.
-
Jaka Turbosprężarka do 1.8 T AEB
lepiej kupić złoma za 2paki i zregenerować, wtedy jest pewność że masz dobrą turbine, pod warunkiem że ktoś dobrze zregeneruje.
-
[ B6 BFB ] Prośba o sprawdzenie logów, błąd 16514
Nie da sie czyścić , nic to nie da. Widać po tym że masz mieć 133g/s przepływu a jest dużo mniej. Skoro tulejke dałeś to zamiast badziewnego kata zamiennika trzeba było dać zwykły downpipe, te zamienniki maja w srodku słaby przelot. No ale jeśli masz serie to od biedy ujdzie.
-
[ B6 BFB ] Prośba o sprawdzenie logów, błąd 16514
Narazie wymień przepływomierz BOSCH, potem zrob logi i sprawdz czy blad powraca.
-
Proszę o pomoc BŁĘDY LOGI PRZEPŁYWKA
Przepływka wskazuje że nie ma nawet serii, a jest program, co świadczy o tym że jeśli program i robiony niedawno to możliwe że zrobiony na niesprawnym aucie. Masz też spalanie stukowe które niespecjalnie służy silnikowi. BTW - mocy to tam też nie ma.
-
A3 1.8 T AQA quattro LPG 266km 417Nm Hi-Power
Dwumas i sprzęgło fabryka nie tykane, zero uślizgów , ślizgają się ew wszystkie 4 koła Auto po chipie pali mniej niż seria. Dlatego też mimo podniesionej mocy pali nadal bardzo skromnie. Trasa do 100kmh bez wyprzedzania - 9L lpg. Trasa lewym pasem non stop - 11L lpg Autostrada 300km - predkosc przelotowa 140kmh-150 + 5-6 przeciągnięć do 200 - 11.2L lpg. Małe Miasto - odcinki 1-2km gdzie jade na ssaniu + odcinki 15km w jedną strone gdzie silnik juz sie nagrzeje i troszkę się przycisnie tu i tam - 15L lpg. Duże miasto - 13-14L lpg. Miałem było ciężko zmieścić FMIC i polilftowe lampy itp ale się udało z tych co najbardziej utkwiły mi w pamięci - passat r36 , bmw 535 biturbo 330ps po sofcie ktore nie dały rady i nie mogły przyjąć tego do wiadomości że a3 w lpg tak może latać.... Siema siema ! Od bidy ujdzie Troszkę tak Takie tam na mokrym
-
Dławi się/dusi, później ciężko odpala.
konieczny jest reset ecu i koniecznie jest wystrojenie instalacji lpg bo jest nieustawiona dawka paliwa odpowiednio.
-
1.8T duze spalanie ( katalizator ? )
lpg do strojenia.