Treść opublikowana przez tass
-
Jakie wycieraczki do A4 B6/B7?
Też mam aero i dopiero ustawienie bez piór pomogło, tzn jedne ramie słabo zbierało zobaczyłem jak dolega drugie, ustawiłem tak samo i jest cacy.
-
Jakie wycieraczki do A4 B6/B7?
Tak jak napisał @greg2505 zdejmij pióro wycieraczki, połóż delikatnie ramie na szybie i ramie ma dolegać do szyby. Ludzie doginają ramiona,a w dużej części przypadków trzeba je skręcić w bok aby był odpowiedni kąt przylegania pióra wycieraczki.
-
Bierze olej po remoncie
Oddawać! Sam się nie naprawi! Nie wydaje mi się, aby silnik spalający dużo oleju miał emisje spalin w normie. On go spala czy gubi?
-
ŻARÓWKI CREE LED H7
Spryski to tylko kilka % sukcesu, nieoryginalne można mieć za nieduże pieniądze. Oznaczenie na lampie też nic praktycznie nie wnosi. Jak kolega wyżej napisał, liczy się homologacja lub jej brak i to jak działania są potrzebne żeby spełniać określone warunki. To, że Seba lub Janusz chce mieć lasery w lampach i świecić Kowalskiemu po oczach, nie powinno nikogo cieszyć i było to jasno napisane już nie raz nie dwa.
-
Bierze olej po remoncie
Pytałeś mechanika co będzie jak kolejny raz go rozbierze? Obstawiam, że poniesiesz wszystkie koszta po raz kolejny (miałem ponad 10 lat temu b5 z 1.6 i brała olej oddałem do serwisu zrobili, przez chwile było ok i raptem zaczął brać olej po miesiącu, pojechałem do tego serwisu, oddałem robili drugi raz silnik na gwarancji, nie poniosłem kosztów, brak chorych akcji z tym że silnik sam się naprawi czy coś). Jeśli mechanik będzie chciał abyś płacił 2x to takim wypadku szukał bym innego mechanika, prawdopodobnie zapłaciłeś 2500 za nowe pierścienie i kilka uszczelek, wątpię żeby zrobił wszystko co napisane wcześniej, jak on do tego tak podchodzi. Jak będziesz tak go słuchał, że sam się naprawi i czekał aż coś klęknie to i z reklamacji nici, i powie, że z winy złego użytkowania padła motorownia, nie dopilnowałeś oleju. Z zaznaczeniem dobry pomysł tylko tak, żeby nie było widoczne na pierwszy rzut oka.
-
ŻARÓWKI CREE LED H7
Nic nadzwyczajnego, że tracą na wartości, czas się nie cofa, km nie ubywa na licznikach, ruda nie znika z blach. H7 to h7 pozostało szukać dobrej żarówki, a jak mało to kupno lamp pod xenon dołożenie samopoziomowania, spryski też by się przydały. Trzeba myśleć jak się kupuje samochód co w nim by się przydało. Jak się kupuje pierwszy lepszy z dobrym stanem technicznym to sory, ale coś kosztem czegoś. Lepiej zrobić zawieszenie i mieć to co potrzebne, niż kombinować później jak koń pod górę.
-
ŻARÓWKI CREE LED H7
Jak kolega wyżej napisał było dołożyć 1k plnów przy zakupie auta i mieć xenon na pokładzie, a nie cudować teraz i pchać się w bezsensowne koszta z których i tak będzie d..pa.
-
2.0 ALT Jak zapobiec brania tylu oleju?
To nie jest katalizator, osobiście wolałbym wspawać jakiś sportowy niż to coś.
-
2.0 ALT Jak zapobiec brania tylu oleju?
Kolejny z gęstym olejem, NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK GĘŚCIEJSZY OLEJ! Przy olejach mówi się o jego lepkości! Jeśli koledze nie przeszkadza pobór oleju w takiej ilości to jeździć, jak coś klęknie to wtedy remont. Samochód nie pierwszej młodości, remont na wczoraj nie jest potrzebny, nie pojeździ i tak kolejnych 20 lat..
-
Porysowane szyby
A ubezpieczenie szyb około 50 pln. Zwykłe szyby nie są drogie, gorzej z akustycznymi itp, przy wymianie szyby pytałem jaka wartość szyby na tył do b6 to 450-500, przód niewiele więcej jak zwykła szyba nie grzana. Po polerce może być nie lepiej, jak ktoś zwali robotę.
-
2.0 ALT Jak zapobiec brania tylu oleju?
A co to znaczy gęstszy olej? Konsystencji budyniu to polecałbym bardziej z diesla po przebiegu 50kkm, tego nakłaść łyżkom i większe prawdopodobieństwo, że nie weźmie. Ewentualnie 90w140. Lanie oleju o wyższej lepkości to jak maść na ból d*py, coś tam pomoże, ale nie tędy droga. Zamiast lać LM można kupić "dużo" taniej Meguin, a to te same oleje tylko w innych bańkach.
-
Porysowane szyby
Dobra rada! Mam u siebie ubezpieczone szyb, co prawda przypadkiem, ale wybiłem szybę w tylnej klapie. Zadzwoniłem do ubezpieczalni powiedziałem, że szybie "się pękneło", zostałem poinformowany, że będzie zamiennik bo tak jest w umowie. 1 wymiana szyba STARGLASS- krzywa, 2 wymiana bo tamta z wadą produkcyjną- krzywa, dwa telefony może ze 2 miesiące czekania i 3 wymiana na ori. szybę. Koszt ubezpieczenia szyb niższy od polerki, a szyba taka jak być powinna. Jak zobaczą, że z szybą kombinowane to może być lipa. Lepiej ubezpieczyć szyby...
-
Bierze olej po remoncie
Nie pojmuje, na co czekać? Bierze olej, a nie ma prawa coś jest nie tak, żadne oleje nie naprawią silnika, wlanie przekładniowego 75w90 może rozwiązało by problem ale nie oto chodzi, żeby spiepszoną robotę lub część "łatać" zalewając olej o wyższej lepkości. Silnik jest po remoncie i po dotarciu z tego co rozumiem nie ma prawa brać oleju od tak i tyle w temacie. Nie ważne czy to olej 5w30 czy 10w50 bynajmniej nie w takiej ilości.
-
Bierze olej po remoncie
Nikt nie jest nieomylny. Mógł po prostu nie sprawdzić przed ponownym montażem, a nawet mogła powiedzieć, że ma dość już po remoncie, przez te 2 miesiące.
-
Wahacze SKV
Łączniki na lema zmieniłem około 35kkm zrobiły nie widać śladu zużycia. Banany wsadziłem z Regum, takie jak były w b7, od razu czuć na kierownicy lepszą precyzję. Nie pamiętam jak było z końcówkami drążków czy zmieniłem z wahaczami, ale zmieniałem ponad roku temu jak dobrze pamiętam na Lema.
-
Wahacze SKV
Trochę pojeździłem na skv "banany" i łączniki stabilizatorów to można na ścianę co najwyżej powiesić. Nie chcę pisać ile przejechałem ale okolice 40k. Guma w łącznikach stabilizatora jest chyba z "guwnolitu" strasznie luźna, pojeździłem z 5kkm i wjechały lemy. Prawy banan po kilkuset km, reklamacja uznana. Przy zmianie kół zobaczyłem, że tuleje again mają dość. Przy wymianie (ze 2 tyg temu) bananów zauważyłem, że guma na sworzniu prostego dolnego wahacza (jak dobrze pamiętam lewa strona) pęknięta, nie mam zamiaru z tym walczyć padnie to się gufniany wahacz wymieni. Reszta JAKOŚ jeszcze żyje. Wahacze na 2-3 lata jak ktoś za dużo nie jeździ, lub jak ktoś chce pogonić auto do żyda, bądź też wymieniać co chwile wahacze. Niska cena, niska jakość, cudów nie ma.
-
Bierze olej po remoncie
Spalać, spala się w silniku, w komorze spalania. Zapach spalin jest "gryzący"? Z wydechu jest dużo pary wodnej o tej porze roku, zwłaszcza jest to widoczne na postoju! Jedź do mechanika powiedz co i jak wygląda, jeśli to nie odma, to spie...lona robota przy czymś podczas remontu, lub jakaś część mogła trafić się wadliwa.
-
Bierze olej po remoncie
Powiedzieć prawdę, że spie..lił robotę i silnik pije olej jak alkoholik %%%. Tak na poważnie to co zaobserwowałeś to powiedz. Dawno temu remont? Pierścionki ruszane? Dym biały/ niebieski? Może być to para wodna bo widzę, że jest lpg. Coś takiego jak rękojmia obowiązuje też mechanika jak coś spie... będzie poprawiał.
-
Naprawa tapicerki fotela- alcantara
Możliwe, że jest do wykonania, ale będzie też trochę zabawy. Na przeszyciach są listwy plastikowe którymi przypina się poszycie do pianki, p&p to to nie będzie.
-
Naprawa tapicerki fotela- alcantara
Miałem w poprzednim samochodzie naprawiana alcantarę, tzn. już taki kupiłem i o ile w pochmurne dni "jakoś" to wyglądało, to w słoneczne dni było widać dość znaczną różnice. Z tym materiałem musisz trafić na kogoś kto dokonywał takiego przeszczepu. W obecnym też miałem alcantarę, rozerwałem przypadkiem siedzisko kierowcy, pojechałem do tapicera, popatrzył i mówi: "ciężko będzie dobrać coś żeby było (prawie) idealnie", cena jaką usłyszałem była też zaporowa bo rozebranie fotela z full elektryka zajmuje więcej czasu jak naleśnika. Szukałem siedziska, całego fotela, nic sensownego. Kupiłem od anglika komplet siedzeń skóra speed przełożyłem poszycia samemu i jest git. Swoje poszycia skóra alcantara mam jeszcze na sprzedaż, poza poszyciami siedziska pasażera i rozerwanym kierowcy, które sprzedałem.
-
Audi a4 b6 stłuczka
Jak pęknięta (słabo widać, ale na krawędzi chyba pęknięta) to wymiana lampa. Jeśli chcesz $$$ to trochę musisz się po licytować, jak nie to naprawa bezgotówkowa. Pasowało by zdjąć zderzak i lampę, zobaczyć czy jakieś mocowanie/ ślizg nie połamane.
-
Odpowietrzanie
Układ odpowietrzałeś odkręcając śrubkę w magistrali wodnej i poluzowując wąż (taki z malutkim otworem blisko brzega) na rurce biegnącej do nagrzewnicy tak żeby płyn nim poleciał?
-
B6 DIVISION
Wiosną miałem ten problem jaki aku, poczytałem trochę i wybór padł na banner professional co do parametrów nie pamiętam dokładnie. Nn internetach piszą, że warto brać aku najcięższy (niby więcej ołowiu). Po zakupie wsadziłem na wagę swój stary i nowy, okazało się że ponad 2kg cięższy banner, jak mnie pamięć nie myli.
-
Kupiłem kradzione auto od autoryzowanego dealera?!
Weźmiesz prawnika i droga sądowa to kasę ze zwrotu zobaczysz za spory "kawałek" czasu obstawiam, byłbym zdania jak ktoś wcześniej sugerował na chwilę obecną skontaktować się z dealerem i wyjaśnienie twojej sytuacji, że zostałeś bez samochodu i zapytać o samochód zastępczy, a dopiero kolejny krok to prawnik i walka o swoje.
-
Czy warto led h7
W jakim świecie żyjesz, co z tego że linia odcięcia jest taka jak ma być, w idealnych warunkach będzie to działać i nie oślepiać, czy światła na przeglądach są ustawiane z odpowiednim obciążeniem pojazdu, obstawiam że w 90% nie, wrzucając cięższy ładunek na tył pojazdu światła świecą na księżyc i w oczy jadących z naprzeciwka, gdyż iż ponieważ bo 99% kierowców nie opuszcza pokrętłem świateł zależnie od obciążenia pojazdu, nie licząc samochodów z samopoziomem. Jeśli Tobie nie przeszkadza spawarka po oczach to nie znaczy, że innym to nie wadzi, nie bez powodu do "normalnych" xenon (tzn nie tych z obniżoną mocą) jest wymagany samopoziom i tak samo jest w "normalnych" ledach. A te retrofity czy inne tego typu to na off-road, nie na drogi publiczne.