Treść opublikowana przez tass
-
Polecane opony zimowe
Nie jest to idealne porównanie ale zawsze coś:
-
Polecane opony zimowe
Mówimy o oponach zimowych, na wodzie i lodzie węższa ma wierszy nacisk drogę dzięki temu lepiej się sprawuje w zakrętach (woda, lód) i nie tylko. Szeroka opona jest bardziej narażona na aquaplaning, na internetach jest gdzieś porównanie szybkości przy których włączała się kontrola trakcji na tych samych oponach tylko rożnych szerokościach. Na suchym ok szersza nie gorsza.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Podziękował
-
Polecane opony zimowe
Jeśli ktoś jeździ po kiepskich drogach to na mniejszych komfort większy, ale na gładkich już nie robi to wielkiej różnicy. Nie samym rozmiarem się jeździ dużo ma do powiedzenia profil i czy opony run flat, które są "twarde", nie wiem jak to określić ale inaczej mi się jeździ. Węższe opony lepsze na zimę to raczej fakt.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Fakt pytanie było o konkretny olej. Według mnie jeżeli przy wymianie z silnika spływa czysty olej to bardziej świadczy o tym, że mało nagaru i wewnątrz czysto, a niekoniecznie dobry olej (fakt ten Valvoline jest ok). Oleje zawierają środki "czyszczące", jeśli w silniku "czarnucha" grubo i gdy zalać dobrego oleju syntetycznego z duża ilością takich środków olej momentalnie zrobi się "czarny".
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Panowie czy felga AEZ Valencia http://www.felgi.pl/felga/aez/valencia/5x112-00/17/p%3d68 17" 8j et 35 wejdzie na zacisk 320?
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Ile razy do roku zmieniasz olej? Dołożenie paru pln do dobrego oleju w przeciągu obstawiam 1r lub tych 10kkm to znikoma oszczędność. Valvoline też niezłe oleje, ale słyszałem o olejach Ravenol czy jakoś tak, że też dobre oleje.
-
Polecane opony zimowe
Perełki się zdarzają, że za naprawdę przyzwoite pieniądze można coś kupić, ale mało tego. Często jest tak, że nawet 2 letnia opona tylko parę zł taniej. Nie wspominając tego, że 10 letnie opony np olx za połowę ceny nowej śpiewają, gdzie na dobrą sprawę to guma po tylu latach straciła swoje właściwości. Lepiej czasem kupić opony klasę niżej, ale kilkutygodniowe, niż na siłę szukać czegoś ach i och.
-
Polecane opony zimowe
Tak tylko jak ktoś mało jeździ to te opony są na dłuższy czas i zamiast np 2 letniej opony czy 4 mamy odpowiednio 4 i 6lat. Jak dla mnie jeśli nie jest to duża różnica w cenie to nie warto kupować leżaków magazynowych, guma w oponach zimowych ma bardzo duże znaczenie niezależnie jak kto jeździ i od osoby sprzedającej opony słyszałem, że starzeje się szybciej jak w oponie letniej.
-
Temat odnośnie kół do Audi A4 B6
Ok dzięki, a jazda w koleinach? Przy jaki et będzie się lepiej prowadził? Jakie felgi lepiej będą wyglądały na beżowym avancie np. Borbet CC, czy AEZ Valencia? O gustach nie dyskutujmy?
-
Temat odnośnie kół do Audi A4 B6
Panowie z jakim et felgi szukać do b6 na 8cala szeroka r17? Myślałem o et30 lub et35, opona 225/45.
-
Problem z odkręceniem nakrętki wahacza dolnego
Rozetnij wahacz kontówką ewentualnie piłką do metalu (zabawy sporo, ale to alu) gdzie siedzi w nim kula sworznia i ściągnij wahacz z kuli sworznia. Dobrze szczypce do chwycenia i nie ma, że boli. Jeśli regeneracja to delikatnie lewarkiem pod wahacz, poluzować nakrętkę ile się da, klucz na nakrętkę i urznąć górę sworznia zaraz pod nakretką.
-
Po 24h
Gdzieś czytałem, że ten Castrol z aso to nie to samo co można kupić sobie samemu kupić w Tesco, jak by nie było nie testowałem ani tego ani tego Castrola. Temat o oleju do 1.8t setki razy wałkowany, ktoś ma problemy z czytaniem i nie umie doczytać co spełnia daną specyfikacje i jest przeznaczone do konkretnego silnika, to sory. 10w to słabe oleje na zimę, która już praktycznie zawitała. Co do zgrzytu to i u mnie czasem jest na zimnym tak 1-2s na oleju 5w40, blisko 280k km nalotu i tak jak już wyżej napisane tak może występować taki objaw.
-
Pompa paliwowa
Po przekręceniu na zapłon jak pompka sprawna to przez chwile pompuje tym wężem do filtra i dalej, powinno być słychać pracę pompki przez chwile po przekręceniu na zapłon. Może problem z prądem na niej jak pompka nie reaguje na zapłon? Po wyjęciu można wyjąć wkład i podpiąć na krótko i zboczyć chociaż czy pracuje jakkolwiek.
-
Audi a4b6 1.8t czy 2.4 v6 ?
Dwumasy nie ma się co bać, jak zaczyna padać daje o sobie znać koszt wymiany nie jest niski, ale jak dla mnie akceptowalny. Jak komuś nie będzie przeszkadzało to można pokombinować z kołem jednomasowym wyjdzie taniej, ale czy warto? Turbo to jak turbo, jest bez zmiennej geometrii, wytrzyma rożnie, zależy jak traktowane, czym smarowane. Ekspertem nie jestem ale 200kkm+ powinno, regeneracja to zależy czy jest co regenerować, 700-1500 PLNów bym chyba dał na regeneracje.
-
Audi a4b6 1.8t czy 2.4 v6 ?
Wymiana to zazwyczaj kupowanie kota w worku nie wiadomo co jest w środku, rzadko znajdzie się pewny silnik. Czasem warto jednak remontować, co nie zmienia faktu że może wyjdzie drożej od kupna innego silnika.
-
Audi a4b6 1.8t czy 2.4 v6 ?
Oba silniki do gazu są dobre, przy obecnej cenie gazu różnica na 100km spalania niewielka (zależy dużo od nogi itp, u mnie bfb avant quattro 1630kg masy średnie spalanie lpg 12+/100, 50/50 miasto/trasa). B6 sporo waży 1.8 nie jest też za oszczędnym silnikiem, spalić musi jak ktoś mi powie, że mu pali 8lpg 50/50 miasto/trasa to ja chcę zobaczyć jak ustawiona jest instalacja w tym samochodzie. Ogólnie oba silniki to udane konstrukcje bierz ten który Ci się spodoba i będzie w dobrej kondycji, a z tym różnie bywa. Wiadome w razie ewentualnie usterki naprawa v6 może pociągnąć wyższe koszty.
-
[1.8T+Q] Jakie macie spalanie?? 15l, normalne czy szukać nieszczelności ??
2.4 w b6 to tylko ośka w q już spalanie idzie w górę, masa samochodu też swoje robi (ASN lpg avant q 150kg lżejszy od BFB lpg avant q, wyposażenie swoje waży), to że kolego nie masz turbo to nie jest aż taki duży plus na eksploatacji, pomyśl o 2x napinacz, katalizatory i ogólnie to v6 więc koszty rosną w razie awarii
-
[1.8T+Q] Jakie macie spalanie?? 15l, normalne czy szukać nieszczelności ??
To fakt, że pali tyle co V6, miałem kiedyś ASN i palił niewiele więcej jak BFB
-
Bfb mody na 500km
Polecam: https://a4-klub.pl/topic/270907-etapy-budowy-i-podnoszenia-mocy-w-18t-kompendium/
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Super, dzięki
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Przy przesiadce tyłu z 255 na 288 w b6 trzeb linkę ręcznego wymieniać na tą z s4 czy wystarczy zdjąć z mocowań?
-
Obudowa bagnetu
Nowa oryg. chyba w okolicy 30złociszy. Niby tylko kawałek plastiku, nie wiem czy nie warto było by dorzucić tych parę pln i mieć taka długość jaka ma być.
-
Jakie mam tarcze i zaciski hamulcowe w Audi A4 B6/B7
Czytałem w wątku, że czasem sprzedajesz, teraz miałbyś coś?
-
Jakie mam tarcze i zaciski hamulcowe w Audi A4 B6/B7
<- to 312/255 dobrze rozumiem? Czeka mnie wymiana tarcz i klocków z przodu plus klocki tył. Czy warto zakładać przód 320 zostawiając tył 255? Nie będzie to mocno nurkowało? A może ma ktoś swap w niezłym stanie?