Treść opublikowana przez Makale
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Castrol to zły wybór. Jak musisz to wlej cokolwiek, ale jak coś to tylko LM, Motul, Valvo, RedLine
-
Montaż instalacji LPG
Ale nie rozumiem po co gazownik uszkodził kolektor ssący w tym miejscu ? Zresztą można tak umiejscowić wtryskiwacze, że będą one nie widoczne. Uważam, że miejsce na reduktor też średnie ze względów estetycznych. U siebie mam widoczny jedynie filtr gazu i listwę wtryskową, ale nie chciałem zachodu z chowaniem wtrysków, ale nie widać u mnie żadnych innych elementów instalacji gazowe. Nawet wiązka jest sprytnie poprowadzona.\ Zastanawia mnie też jeżeli wiercił tam dziurę to co zrobił z opiłkami, które wpadły do kolektora
-
błąd skrznyni ?
Prawdopodobnie sterownik do regeneracji. Uderz do Bart-S z forum. On siedzi w tych skrzyniach i zna je jak własną kieszeń
-
KLIMATORNIK: Zimno, brak podgrzewania foteli, nie wyłącza się
Dobrze, że się wyjaśniło wszystko. A z ciekawości jak zachował się VAG przy próbie komunikacji z klimatrokiem ?
-
KLIMATORNIK: Zimno, brak podgrzewania foteli, nie wyłącza się
Podłącz pod vaga albo vcds i zobacz jakie masz błędy. Gdzieś coś Ci robi zwarcie pewno.
-
Ikona aku przy przyspieszaniu
U mnie wirnik się rozpadł Też tak miałem 400 km od domu ;/
-
[B6 ALT] Wycięcie katalizatora 2.0 ALT
U siebie wywaliłem kata. Wyspawany a'la downpipe z miejscem tylko na 1 sondę. Druga odłączona całkowicie. Tuner za wyprogramowanie drugiej sondy 120 zł wziął. Wyspawanie dp drugie tyle. Za kata wziąłem ok. 180 zł.
-
Potrzebuje troszkę więcej koni. Kto pomoże?
Ładnie, 75 -> 120 HP przez usunięcie przepływki i wtryski z AFN
-
Klapka wlewu paliwa.
W Bagażniku prawy boczek jest na spinkach. Demontujesz go, a właściwie wystarczy tylko tylną część i będziesz miał silniczek, który odpoawiada za klapkę.
-
ślady smoły na karoserii
Bruuum ma rację. Jeżeli na lakierze jest osad / brud itd nawet często niewidczone dla oka to wycierając to mikrofibrą można w tej sposób porysować lakier. Ba, nawet woskując auto można porysować lakier. Też polecam Tar&Glue od ADBL albo Prickbort (sam go używam, rewelka).
-
Opony 235/45 r17 czy 225/45 r17 ?
235 to już szeroko dla B6. Ja jeżdżę na 225/40 r18. Dla ośki przy 131km to było prawie wystarczająco w Q myślę, że jest ok. Jeździłem na 245, ale przy -40/-45mm nie mieściło się. Do spokojnej jazdy ok, przy agresywnej już był problem. Zresztą obwód musi się zgadzać koła, więc jeżeli nie chcesz problemów z prędkościomierzem (przekłamanie) to bierz 225/45 R17
-
Problem z zamkiem oddaje odgłosy Pomocy
Zobacz czy nie masz może poprzecieranych kabli w przelotce gumowej między drzwiami a słupkiem. To norma, że kable zwarcie robią.
-
błąd informujący o niewłaściwym numerze VIN w klimatroniku
VIN z tego co kojarzę to można przepisać. Przecież ludzie przekładają cliamtroniki.
-
Najczęstsze problemy po swapie skrzyni Multitronic na manual w Audi A4 B6 i B7
Żeby odblokować rozrusznik po swapie na manual należy po zdemontowaniu przekaźnika skrzyni 369 zmostkować ze sobą 50A z 50Z. Na pin P/N jest podawana masa i wtedy przekaźnik łączy właśnie 50A z 50Z, lecz w manualu ten przekaźnik jest całkowicie zbędny, więc przekaźnik na Allegro, a na stałe w podstawie przekaźnika łączymy skrajne piny (lewy i prawy) w środkowym rzędzie pinów. Natomiast co do B7 to znalazłem informacje, że tego przekaźnika tam nie ma, jest inny tylko 3 pinowy i jest inna podstawka. Wynika to pewno z tego, że przekaźnik 369 w B6 służy za odblokowanie rozrusznika i za światła wstecznego. W B7 tylko za rozrusznik bo światła cofania idą przez MCE (o czym napisał Bart-S w pierszym poście). W B7 mostkujemy skrajne prawe, dolne piny. Foto zapożyczene z audizine: Proponuję dopisać do pierwszego postu.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Moja nie miała trybu S. Ruszałem z trybu manualnego i kręcę tylko do 5900. Wyżej się nie opłaca.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Moja tam ma nieco ponad 10 sek do setki (sprawdzę jeszcze w manualu bo CVT ma jednak laga przy ruszaniu) i prawie 230 wchodzi na szafę to źle ? Wszystkie seryjnie 1.9 TDI na autostradzie zostają w tyle.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Raczej nie ma. Ja olej zmieniam cop 10 tys równo (240, 250 260 tys itd). Jeżdżę na Valvoline 5W50 i ten olej Ci polecam. Wszystko zależy jak bardzo jest zjechany egzemplarz. Jeżeli Tobie bierze 250 gram na 5000 to masz farta. Mi jeszcze do niedawna brała 300 ml / 1000. Teraz mam już litr na 1000. Przy mojej nodze to i tak dobrze. Zwłaszcza, że teraz silnik jeszcze będzie męczony na manualnej skrzyni w Quattro. U mnie poszły raczej uszczelniacze zaworowe bo przy hamowaniu silnikiem i dodaniu gazu z tyłu niebiesko. Ten silnik ma kilka wad konstrukcyjnych. Np. separator oleju (taki czwórnik) przez który olej z pokrywy zaworów idzie do dolotu zamiast wracać do obiegu. Koszt naprawy tego to 43 zł w ASO za dwie części, Nowy separator z B7 poprawiona wersja i o-ring. Ja ten separator wymieniam co rok po zimie. Koszt nieduży, a dolot zawsze czysty. Powiem Ci, że wszyscy odradzają ten silnik, ale ja jestem innego zdania. Dopóki nie bierze ponad litra na 1000 to jest OK Mi bierze ponad litr i mimo tego na wiosnę jadę tym autem na wycieczke po DE. ponad 3000 km w 4-5 dni. Oprócz koła zapasowego biorę 5 litrów oleju na dolewkę ale wiem, że dojade, wrócę i auto nadal mi będzie służyło.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Raczej bezawaryjny silnik (ponad 140 tys na nim zrobiłem) tylko olej zmieniać często, dbać i olej dolewać
-
Nie odpalił
Kolega na forum sprzedawał całą pompę za 100 zł od 1.8 turbo
-
a4 b6 2.0 ALT Wymiana silnika
Poniżej 1000 zł za robotę samą ze zrobieniem głowicy bez części. Części bym miał swoje. Kwestia szklanek, uszczelniaczy zaworowych, pierścieni i kilku uszczelek itp. Więc 2000 zł za wyjęcie jednego i włożenie drugie plug & play to jest przesada.
-
a4 b6 2.0 ALT Wymiana silnika
Lepiej remontuj. 2.0 ALT to strasznie nie udane silniki. Wątpie, że znajdziesz coś co nie będzie paliło oleju mniej niż litr / 1000 km. Jak wyremontujesz to masz pewność, że pojeździsz i oleju będzie brał 200ml / 1000 a nie 2000 ml / 1000 km. Co do ceny samego silnika to bardzo dużo. Mój za kapitalny remont krzyknął poniżej 1000 zł
-
Potrzebny numer pompki sprzęgła.
Czym się różnią te pompy o numerach: 8E2721401M 8E2721401H 8E2721401AJ 8E2721401T Wszystkie będą pasowały ?
-
Nie odpalił
Nie wiem od czego to zależy, ale na pewno od temperatury. Powyżej +10 też nie mam problemu. Gorzej w zimę, ale też odpali. Czasami po 15 sekundach, a czasami po 30.
-
Nie odpalił
Na zimnym na LPG może dłuuuugo kręcić. To nie PB.
-
Nie odpalił
Odpalając auto "na gazie" i tak odpali Ci na benzynie. Na gaz przełączy się dopiero jak się nagrzeje. Jak chcesz odpalić zimny silnik na gazie to musisz przeczytac w instrukcji jak to zrobic. w stagu jest to tak: 1. klikasz i trzymasz p[rzycisk B/G 2. włączasz zapłon 3. puszczasz B/G 4. odpalasz auto - teraz odpali ci tylko na samym lpg