Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Makale

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Makale

  1. No chłopie akumulator wymień / naładuj. Po co tutaj brać w ogóle jakieś VCDS / multimetry skoro ewidentnie masz za słaby akumulator.... Aku powinien mieć 12.5v 14v to w miarę dobre napięcie ładowania.
  2. 400 tys to ten silnik powinien być jak nowy.
  3. Właściwie to tak z tym, że ja oddałem całą pokrywę do regeneracji. Koszt około 250 zł z wysyłką. Rachunek, gwarancja na rok. Na razie 10 tys km zrobione i jest wszystko ok.
  4. Miałeś SWAP z Multitronica na Manual i ktoś nie poradził sobie z eletryką. Wszystko opisałem w swoim temacie dotyczącym swapa.
  5. Nie ma czegoś takiego jak "co ile". Co tyle ile trzeba. Klocki się wymienia jak się zużyją. Tak samo tarcze. Tarcza jak ma nowa 34mm grubości to 32mm już jest do wymiany.
  6. niski = słaby. Do sprawdzenia na początek wszystkie wtyczki.
  7. Najpierw musisz sobie sam zadać pytanie co według Ciebie znaczy regeneracja? Czyszczenie samo czy może coś więcej. Uderz do tego gościa: https://www.olx.pl/oferta/regeneracja-bmk-225km-165kw-wtryski-audi-a6-3-0-tdi-quattro-CID5-IDqBNDB.html i dopytaj się co, gdzie i jak.
  8. Makale odpowiedział(a) na furek4 temat w Audi A4 B5
    00597 - Nieprawidłowe sygnały z czujników kół po przetłumaczeniu na nasze: różnica prędkości obrotowej kół Po tym logu nic nie widać. ABS widzi różne prędkości kół i nie stwierdza, który dokładnie czujnik bo czujnik działa. Błąd czujnika będzie w przypadku, gdy jeden w ogóle nie pokazuje prędkości, a tutaj pokazuje, ale przekłamany. Średnice kół takie same? Dopuszczalna różnica to 5%. Jeżeli takie same to możliwe, że któryś czujnik odsunął się od rotora. Raczej szukałbym przyczyny w tylnych tarczach. Może coś zabrudzone, może czujnik ABS za bardzo się wysunął, może łożysko... Tutaj szukałbym przyczyny.
  9. Makale odpowiedział(a) na sonys311 temat w Audi A4 B6/B7
    Moudł trzeba dokupić, żeby się składały z pilota.
  10. Jedź na geometrię.
  11. Jak pali Ci bezpiecznik nr 9 to ta pompa vacuum w środku ma grafitowy wirnik. U mnie ten wirnik był pęknięty przez co pompa stała i paliło bezpiecznik. Druga pompa, albo ją w ogóle w pi*** wywalić
  12. Wilgoć. Sprawdź puszkę ECU czy szczelna, zdejmij osłonę lewego progu/słupka A i zerknij czy tam wilgoci nie ma. Obroty spadały Ci szybciej bo ECU nie widziało prędkości.
  13. Nie trzeba nic wyciągać, żeby tą odmę wymienić. Nasmarować rękę olejem jak ktoś ma dużą pod kolektor parę bluzgów i idzie to wymienić w dwie minuty. Możesz sobie alternator odsunąć. Dwie minuty pracy.
  14. VCDS i błędy sprawdzić. Nie spawał czegoś na aucie na podłączym aku? Bezpieczniki sprawdzałeś?
  15. Makale odpowiedział(a) na Michuu. temat w Audi A4 B7
    B6/B7 ma 120 mikronów.
  16. Makale odpowiedział(a) na Pawmichtim temat w Audi A4 B8
    Wymiana stabilizatora z 1BE na 1BA/1BR nie zwiększy komfortu, chyba, że za komfort uważasz pływanie całego auta na każdym najmniejszym zakręcenie. Jeździłem A4 na 1BA, 1BE i obecnie na betonie (poliuretany, -40mm itd) to między 1BA, a 1BE oprócz tego, że auto wyglądało tragicznie i prowadziło się dużo gorzej względem 1BE to większych różnic nie widziałem. Ogólnie jeżdżę dosyć sporo po Polsce czasem gdzieś poza PL i nawet moje betonowe zawieszenie mi nie przeszkadza. Może 2-3% dróg daje dopiero się we znaki, ale to też, że planuję drogi których nie znam po których jeżdżę w mniejszym (po prostu unikam bocznych dróg) lub większym stopniu (szybkie zerknięcie na Street View na Google Maps). Nikomu nie polecę takiego zawieszenia jak mam ja, ale uważam, że 1BE jest doskonałym połączeniem komfort / pewność prowadzenia auta. Słowa kompromis dopiero mogę użyć w zestawie na Eibachu -30mm bo względem 1BA jest już czuć różnicę + trzeba uważać nieco, żeby nie urwać zderzaka.
  17. Makale odpowiedział(a) na adam1974 temat w 1.8T
    1.8 TFSI weszły dopiero w B8. FSI już były w B6 (2.0 FSI 150KM AWA), w B7 były nawet TFSI, ale 2.0 TFSI i FSI o pojemności 3.2 (następca 3.0 ASN), ale 1.8 był tylko te słabsze zwykłe 1.8T z B6.
  18. Dobrze. inaczej: Czy widziałeś testy oleju 5Wx ? 5W30 nie równy 5w30 itd. Jeden Olej 10W40 może mieć parametry lepsze niż niejeden "fullsyntetyk". Akurat 1.9 TDI i 4.9 TDI to bardzo podobne silniki. Tylko 6 garnkami się różnią
  19. Głupoty? Wiesz czym się różni 5w30 od 5w40? Zobacz testy różnych olei w tym testy w temperaturze 100 stopni różnych olei 5W... Niektóre 5W30 są lepsze od 5W50. Nie powielaj chorych mitów apropos olei. 4.9 V10 TDI 2008 rok i 400 tys pyknie zaraz. Cały czas na 5w30 XLIII-C3. Wałki rozrządu jak nowe.
  20. Lejcie Valvoline 5w30 XLIII-C3 i wymiany co 10 tys.
  21. Makale odpowiedział(a) na magdyj5 temat w 1.9TDI
    Żeby się nie okazało, że masz przedmuchy z UPG i robi się ciśnienie w układzie.
  22. Kurcze weź miarkę, suwmiarkę, kawałek deski i sam wymierz co potrzebujesz. Złap wymiar rantu błotnika, potem złap wymiar felgi i zobacz ile masz różicy i takie dystanse kup.
  23. Słaby gazownik i tyle. Źle wyregulowane LPG.
  24. Nie róbcie kurde z aut wiejskich szrotów. Stać na konia to stać na siano. Sory takie moje zdanie. Dla mnie to norma, że w drugim aucie musiałem 10 pompowtrysków wymienić... I co miałem sprzedać V10 TDI i kupić R5 TDI bo 2x mniej PD jest? Jak jebnie pneumatyka to trzeba kupić pneumatykę. Nie chcesz ADS to kup auto bez ADS, albo wsadź zwykłe amory i wykodować wszystko. ale po co. Nie rozumiem dekompletowania i psucia auta...

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.