Treść opublikowana przez jospethe
-
Wymiana tarczy i klocków. Jak?
To prawda, że nie zejdzie, ale mało brakuje. Niestety trzeba odkręcić resztę jarzma i te 2 śruby mogą być problemem. Ja w sobotę zmieniałem zacisk przód 280mm na 288mm i prawdę powiedziawszy, bez ściągnięcia jarzma tarcza nie zejdzie z piasty. Śruby przy jarzmie były tak zapieczone że złamałem klucz po 3 uderzeniu. Dopiero kwadrans zabawy z opalarką pomógł.
-
Wymiana tarczy i klocków. Jak?
Jeśli chodzi o kupno z allegro to nie ma problemu. Ja kupowałem tarcze na przód ATE 288 i w 100 % oryginalne, tak przynajmniej mi się wydaje . Dałem za nie około 330 złotych. Jeśli chodzi natomiast o wymianę to z przodu nie powinno być problemów. Ściągnąć trzeba zacisk. Z tyłem więcej roboty bo trzeba nabijać bieżnie na łożyska, przynajmniej u mnie tak jest, ale tu chyba będzie to samo. Pomoże tutaj ten filmik.
-
Szum obcieranie w tylnym kole. Nie łożyska.
1. Zmień mechanika bo dobry mechanik zdiagnozowałby przyczynę tego szumu. 2. Zmień opony na letnie A tak na poważnie to może rzeczywiście z oponami coś nie tak bo chyba nic innego nie może szumieć w tylnym kole. Może gdzieś ta metalowa osłona ociera o tarcze hamulcową.
-
Maszynka do włosów
Ja zdecydowanie polecam maszynki firmy REMINGTON. Bardzo dobre i profesjonalne wykonanie w przystępnej cenie.
-
Czarna B6,5 :D
Oglądam oglądam i coś mi nie pasuje. Dopiero po komentarzach się kapnąłem. . Auto idealne dla kogoś kto ma dylemat czy kupić B6 czy B7.
-
Jakiej firmy chlodnica wody?
Nie wiem które firmy są dobre bo nie testowałem u siebie . Tutaj są firmy chłodnic. Sklep Inter Cars - 2mln części do samochodów | Sklep Online dział ukłąd chłodzenia i chłodniece wody Valeo i Hella to trochę wyższa półka. Zależy gdzie będziesz kupował. Jeden sklep sprzedaje takiej firmy a 2 innej firmy.
-
Jakiej firmy chlodnica wody?
Ja bym zamontował zamiennik jakiejś dobrej firmy.
-
Silniczek wycieraczki tylnej szyby Audi A4 B5 Avant
Ten cały mechanizm to jedna wielka porażka. Rurka się ukręca, płyn zalewa cały mechanizm, wszystko rdzewieje i z czasem się blokuje. Jakby nie mogli zrobić spryskiwacza oddzielnie i zamontować go nad szybą tak jak jest w wielu innych samochodach.
-
Silniczek wycieraczki tylnej szyby Audi A4 B5 Avant
Też miałem taki problem z silniczkiem. Nowy kosztuje około 250 zł. Stwierdziłem, że wycieraczka z tyłu nie jest mi potrzebna. Wczoraj wszystko wyleciało a szyba została zaślepiona specjalną zaślepką.
-
Problem z założeniem klocków tył avant
Tłoczek można wkręcić kluczem od kątówki jakby co.
-
Problem z założeniem klocków tył avant
Nie wkręcony tłoczek do końca. Innej możliwości chyba nie ma. Grubość klocków odpowiednia. Można jeszcze wyczyścić papierem ściernym miejsce styku klocka z jarzmem.
-
Jakie zamienniki błotników ?
U mnie błotnik wygląda tak jak poniżej na zdjęciu. Raz już był szpachlowany a i tak wyszła rdza. Mam już kupiony używany ori i czeka na malowanie. Nie popisali się z tymi gąbkami pod nadkolami. http://obrazki.elektroda.pl/3060931400_1400231234.jpg http://obrazki.elektroda.pl/6015703400_1400231769.jpg
-
Nierówno ścierająca się tarcza
Przerabiałem ten problem też u siebie. Chodzi o przednie tarcze jak rozumiem? U mnie też nie brało całą powierzchnią, rozebrałem zacisk, przeczyściłem wszystko, nawet odmalowałem zacisk, przesmarowałem prowadnice i zaczął hamować całą powierzchnią. Pojeździłem trochę, ale tarcza mimo wszystko była tak skorodowana, że klocek się wycierał i mimo to nie brał całą powierzchnią. Wymieniłem tarcze i jest wszystko ok, ale jeszcze trochę czasu potrwa zanim klocki się dotrą do nowej tarczy. Co do ześlizgnięcia się samochodu z lewarka i oparciu na tarczy to wg mnie nie ma na to wpływu
-
Lakierowanie ciężkiego przypadku w A4 B5
Paskudnie to wygląda. Ktoś wcześniej spieprzył robotę i teraz wyszło jak wyszło. Skoro już tyle elementów do malowania to może lepiej pomalować już cały samochód? Co do ceny to 500 zł za element to chyba jednak trochę za drogo.
-
airbag pasazera jak wylaczyc ?
Z tego co się orientuję to nie można wyłączyć.
-
Żarówka postojowa wpadla do klosza...
Oj tam, żartuje przecież, ale na pierwszy rzut oka może się różnie kojarzyć
-
Żarówka postojowa wpadla do klosza...
Ten chwytak to chyba na psa jakiegoś
-
Wymiana rozrzadu pomocy
Dobre firmy to INA, SKF, pasek GATES lub Continental a najlepiej jakiś ori serwisowy. Wszystkie firmy testowałem i zero problemów. Można na wszystkim nieco przyoszczędzić, ale nie na rozrządzie, który robi sie na kilka lat. Pozdrawiam.
-
Kolor fabryczny felgi
A w sklepie tam gdzie sprzedają lakiery nie dobiorą tak jak dobierają z klapek od wlewu paliwa?
-
jaka tarcza hamulcowa pasuje 280mm czy 288
Może jest po prostu przykręcona na taką małą śrubkę i dlatego nie chce zejść
-
jaka tarcza hamulcowa pasuje 280mm czy 288
Może to pomoże Sam Naprawiam - Wymiana klockw/tarcz przd A6/A4, Passat B5
-
jaka tarcza hamulcowa pasuje 280mm czy 288
Do B6 to raczej taka sama jak do B5 czyli 288, chyba że sie mylę. Przed chwilą zmieniałem u siebie w b5. Śruby od piasty nie trzeba odkręcać tylko ten element do którego mocowany jest zacisk. Wtedy wszystko ładnie schodzi.
-
[ALL B7] Audi rs4 b7 Sprint Blue STAGE II
Konkretny furgon , można dostać gęsiej skórki na rękach jak sie foty ogląda i słucha tego dźwięku, a ja sie swoim B5 jaram, że taki fajny .
-
może jakaś porada? passat b6
Aż strach pomyśleć co będzie za kilkanaście lat jak era AFN-ów i tym podobnych się skończy:facepalm:. Dlatego trzymam swoje B5 i nawet nie myślę sprzedawać, zwłaszcza jak czytam takie rzeczy że nowe samochody psują się na potęgę. I jeszcze te ceny napraw. Horror po prostu. Tak to już jest, że teraz produkuje się samochody na max 10 lat i po tym czasie wszystko będzie siadało i nie będzie opłacało się tego naprawiać.
-
Paruje mi lampa po wylaniu sie płynu do chłodzenia
Widocznie coś słabo wysuszyłeś skoro nadal paruje. Jeśli zostały resztki płynu to też będzie parować. Tak mi sie wydaje