Treść opublikowana przez Emejcz
-
Cięzko wchodzący bieg 1 i 2
Nie koniecznie. Poza tym to nie koniecznie tarcza tylko docisk czy coś. Poza tym w takim aucie ze Szwecji, to wcale 1 i 2 nie będą najczęściej używane, bo nie masz świateł co 50 metrów jak w Polsce. Robiłem różne eksperymenty z tym i jestem prawie przekonany, że to coś z wysprzęglaniem. Jak przytrzymam np. długo sprzęgło zanim wrzucę jedynkę to wejdzie lekko. Ja się nauczyłem, że jedynkę wrzucam dwustopniowo i wtedy jest ok - najpierw dopycham do miejsca oporu, lekko przytrzymuję i dopycham do końca. Jakbym nie miał quattro to bym zrzucił skrzynię i sprawdził, ale tu franca jst super ciężka i niezbyt się do tego palę. Poza tym zgrzyty - brak zgrzytów.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
@KingRaider Jak masz pewność, że działasz rozsądnie to sprawdź czy korekty długoterminowe nie stoją ci na 0.
-
Cięzko wchodzący bieg 1 i 2
@Langista Daj konkret z tymi synchronizatorami - zdjęcia diagnozy itp. - albo przestań siać zamęt, bo nic nie wskazuje, że powodem tych problemów w b6/b7 są synchronizatory. Póki co nie widać nikogo kto rozwiązałby te problemy. Prawie na pewno jest coś ze sprzęgłem. Poczytaj sobie tematy od B8. Tam są też różne dziwne problemy z tym układem i winny jest docisk. Możliwe, że w b6/b7 ten problem już w jakimś stopniu zaczął się pojawiać, a w b8 się pogłębił.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Przy alu zwrotnicy - czyli od b6 - dokręcanie ma wyczucie kończy się problemem. Sam tego doświadczyłem, bo nie chciało mi się brać klucza dynamometrycznego i musiałem na wariata szukać drugiej zwrotnicy.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Kolego, nie wiem jak innym, ale mi to wcale nie brzmi na napinacz i niewykluczone, że wymiana napinacza nie była u ciebie uzasadniona. Bardziej brzmi to jak jakas rolka - np. alternatora. Zdejmij pasek wielorowkowy i uruchom silnik na zimnym i zobacz czy jest cisza.
-
Paskudny dźwięk z okilicy skrzyni biegów, Filmik od spodu auta.
Zależy co kto rozumie poprzez sformułowanie "fachowiec", bo w naszych realiach nie jest to określenie jednoznaczne Naprawa prosta. 1. Poluzowanie nakrętek sztangi turbiny i lekkie jej naciągnięcie. 2. Jak coś się uszkodzi przy naciąganiu ty wymiana zaworu WG (dobry zamiennik idzie za 100-200zł kupić). 3. Jak powyższe nic nie pomoże (w co jednak wątpię) to trzeba wyciągnąć turbinę i jakoś spróbować pospawać grzybka (klapkę) aby był sztywny. To ten element zaznaczony na czerwono hałasuje - z czasem robią się tam po prostu luzy.
-
A4 B6 1.8T (AVJ) - brakujący wężyk podciśnienia
No powinieneś mieć taki kolektor: Skoro masz inny to zapewne możesz zaślepić (pod warunkiem, że ktoś nie podłączył jeszcze czegoś inaczej).
-
A4 B6 1.8T (AVJ) - brakujący wężyk podciśnienia
Pewnie miałeś kolektor zmieniany na coś z B5. Tam wężyk szedł do regulatora ciśnienia paliwa. Swoją drogą takiego paździerza, żeby miał przetartą rurę od przepustnicy to jeszcze nie widziałem. Co ty żeś kupił
-
Paskudny dźwięk z okilicy skrzyni biegów, Filmik od spodu auta.
Zdejmij wężyk od podciśnienia z zaworu WG turbiny i wtedy zrób ten test ponownie. Brzmi to jak luźna klapka turbiny.
-
Zbieżność
Pozamieniaj koła stronami. Możesz mieć już zjechane opony.
- Rozruch auta
-
Wyciek oleju dyfer, most tylne, quattro
Wyjmował ktoś te flansze w dyfrze? Da się to po prostu wybić po spuszczeniu oleju bez rozbierania dyfra?
-
MAZDA 6 VS VOLVO S60 VS SUBARU LEGACY
Mazda Skyaktiv jest bezkonkurencyjna ogólnie. Ogólnie mazdy mechanicznie są super dobrymi autami. Jakby nie korozja to byłyby praktycznie autami idealnymi. Gdyby nie to, że nie moja półka cenowa to brałbym z miejsca. Jedyny mankament to, że dużo tego kradną.
-
Wymiana wisko na wentylator elektryczny.
Sprawne wisko dobrze spełnia swoją funkcję. Zamiast pakować elektryczny lepiej jest wrzucić nowe wisko, bo większość w tych autach nie działa jak trzeba.
-
Reczny nie działa po regeneracji zacisku.
Może źle założyłeś tą blaszkę którą nakłada się na trzpień samoregulatora? Tam nie bardzo jest co popsuć w środku. Najlepiej wrzuć zdjęcia zacisku po montażu.
-
Minimalne parowanie przedniej szyby Latem
Też mam takie zjawisko sporadycznie. Jednakże mi to w niczym nie przeszkadza.
-
1.8t BFB 255 @Łukasz13
Zamula ekstremalnie w stosunku do B5, tyle ci powiem
-
Koszty utrzymania jakie audi z silnikiem 1.8T?
B5 od B6 różnią się ogromnie. Jednakże nie w taki sposób, że B6 jest lepsze - nic bardziej mylnego. Jedno i drugie ma swoje zalety i wady i po pierwsze to warto się zastanowić co ci bardziej odpowiada. Koszty utrzymania niskie jak już wszystko co było uszkodzone zostało wymienione, jednakże aby tak było to masz 2 opcje które wyglądają mniej więcej tak; Kupujesz B6 1.8t Q za 15tys. i pakujesz 10 tys. aby było w pełni sprawne albo kupujesz za 25k już usprawnione.
-
Jaka prędkość przy 3000 obrotów?
Różnica między 5b a 6b manual to około 20km/h więc zauważalna.
-
Wahacze SKV
Odniosłem się bardziej ogólnie. Sam zjeździłem w trzech autach 2 komplety MS i 2 komplety SKV i w zasadzie guma nigdy mi się w żadnym z wahaczy nie zerwała całkowicie. Powodem wymian zawsze były stukające sworznie.
-
Wahacze SKV
Ja to nie wiem co wy robicie, że tuleje wam padają. Kupowałem już kilkukrotnie wahacze do Audi i w moim przypadku to zawsze padają sworznie.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Czy osłona tył 288 do FWD podpasuje do Q bez żadnego obcierania? Wydaje mi się po zdjęciach, że w tą stronę mogłoby pasować. Wie ktoś?
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Zauważyłem, że Mikoda ma 321 do b7 o różni się tylko tym 1mm, pozostałe wymiary są takie same.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Rzeczywiście. Sprawdziłem w etce i to to samo. Coś gdzieś błędnie musiałem kiedyś przeczytać i byłem przekonany, że się różnią wysokością. Zastanawiam się w takim układzie czy zakładając do B6/B7 te zaciski z A6C6 podejdzie tarcza zarówno 320 jak i 321mm...
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Mówił o 973/974 a z tego co wiem to te numer wystepują w A6C6 też...