Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Emejcz

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Emejcz

  1. Nie koniecznie. Poza tym to nie koniecznie tarcza tylko docisk czy coś. Poza tym w takim aucie ze Szwecji, to wcale 1 i 2 nie będą najczęściej używane, bo nie masz świateł co 50 metrów jak w Polsce. Robiłem różne eksperymenty z tym i jestem prawie przekonany, że to coś z wysprzęglaniem. Jak przytrzymam np. długo sprzęgło zanim wrzucę jedynkę to wejdzie lekko. Ja się nauczyłem, że jedynkę wrzucam dwustopniowo i wtedy jest ok - najpierw dopycham do miejsca oporu, lekko przytrzymuję i dopycham do końca. Jakbym nie miał quattro to bym zrzucił skrzynię i sprawdził, ale tu franca jst super ciężka i niezbyt się do tego palę. Poza tym zgrzyty - brak zgrzytów.
  2. @KingRaider Jak masz pewność, że działasz rozsądnie to sprawdź czy korekty długoterminowe nie stoją ci na 0.
  3. @Langista Daj konkret z tymi synchronizatorami - zdjęcia diagnozy itp. - albo przestań siać zamęt, bo nic nie wskazuje, że powodem tych problemów w b6/b7 są synchronizatory. Póki co nie widać nikogo kto rozwiązałby te problemy. Prawie na pewno jest coś ze sprzęgłem. Poczytaj sobie tematy od B8. Tam są też różne dziwne problemy z tym układem i winny jest docisk. Możliwe, że w b6/b7 ten problem już w jakimś stopniu zaczął się pojawiać, a w b8 się pogłębił.
  4. Przy alu zwrotnicy - czyli od b6 - dokręcanie ma wyczucie kończy się problemem. Sam tego doświadczyłem, bo nie chciało mi się brać klucza dynamometrycznego i musiałem na wariata szukać drugiej zwrotnicy.
  5. Kolego, nie wiem jak innym, ale mi to wcale nie brzmi na napinacz i niewykluczone, że wymiana napinacza nie była u ciebie uzasadniona. Bardziej brzmi to jak jakas rolka - np. alternatora. Zdejmij pasek wielorowkowy i uruchom silnik na zimnym i zobacz czy jest cisza.
  6. Zależy co kto rozumie poprzez sformułowanie "fachowiec", bo w naszych realiach nie jest to określenie jednoznaczne Naprawa prosta. 1. Poluzowanie nakrętek sztangi turbiny i lekkie jej naciągnięcie. 2. Jak coś się uszkodzi przy naciąganiu ty wymiana zaworu WG (dobry zamiennik idzie za 100-200zł kupić). 3. Jak powyższe nic nie pomoże (w co jednak wątpię) to trzeba wyciągnąć turbinę i jakoś spróbować pospawać grzybka (klapkę) aby był sztywny. To ten element zaznaczony na czerwono hałasuje - z czasem robią się tam po prostu luzy.
  7. No powinieneś mieć taki kolektor: Skoro masz inny to zapewne możesz zaślepić (pod warunkiem, że ktoś nie podłączył jeszcze czegoś inaczej).
  8. Pewnie miałeś kolektor zmieniany na coś z B5. Tam wężyk szedł do regulatora ciśnienia paliwa. Swoją drogą takiego paździerza, żeby miał przetartą rurę od przepustnicy to jeszcze nie widziałem. Co ty żeś kupił
  9. Zdejmij wężyk od podciśnienia z zaworu WG turbiny i wtedy zrób ten test ponownie. Brzmi to jak luźna klapka turbiny.
  10. Emejcz odpowiedział(a) na Piotr920310 temat w Audi A4 B6/B7
    Pozamieniaj koła stronami. Możesz mieć już zjechane opony.
  11. Emejcz odpowiedział(a) na Orzełek temat w 1.8
    Daj do mechanika.
  12. Wyjmował ktoś te flansze w dyfrze? Da się to po prostu wybić po spuszczeniu oleju bez rozbierania dyfra?
  13. Mazda Skyaktiv jest bezkonkurencyjna ogólnie. Ogólnie mazdy mechanicznie są super dobrymi autami. Jakby nie korozja to byłyby praktycznie autami idealnymi. Gdyby nie to, że nie moja półka cenowa to brałbym z miejsca. Jedyny mankament to, że dużo tego kradną.
  14. Sprawne wisko dobrze spełnia swoją funkcję. Zamiast pakować elektryczny lepiej jest wrzucić nowe wisko, bo większość w tych autach nie działa jak trzeba.
  15. Może źle założyłeś tą blaszkę którą nakłada się na trzpień samoregulatora? Tam nie bardzo jest co popsuć w środku. Najlepiej wrzuć zdjęcia zacisku po montażu.
  16. Też mam takie zjawisko sporadycznie. Jednakże mi to w niczym nie przeszkadza.
  17. Zamula ekstremalnie w stosunku do B5, tyle ci powiem
  18. B5 od B6 różnią się ogromnie. Jednakże nie w taki sposób, że B6 jest lepsze - nic bardziej mylnego. Jedno i drugie ma swoje zalety i wady i po pierwsze to warto się zastanowić co ci bardziej odpowiada. Koszty utrzymania niskie jak już wszystko co było uszkodzone zostało wymienione, jednakże aby tak było to masz 2 opcje które wyglądają mniej więcej tak; Kupujesz B6 1.8t Q za 15tys. i pakujesz 10 tys. aby było w pełni sprawne albo kupujesz za 25k już usprawnione.
  19. Różnica między 5b a 6b manual to około 20km/h więc zauważalna.
  20. Odniosłem się bardziej ogólnie. Sam zjeździłem w trzech autach 2 komplety MS i 2 komplety SKV i w zasadzie guma nigdy mi się w żadnym z wahaczy nie zerwała całkowicie. Powodem wymian zawsze były stukające sworznie.
  21. Ja to nie wiem co wy robicie, że tuleje wam padają. Kupowałem już kilkukrotnie wahacze do Audi i w moim przypadku to zawsze padają sworznie.
  22. Czy osłona tył 288 do FWD podpasuje do Q bez żadnego obcierania? Wydaje mi się po zdjęciach, że w tą stronę mogłoby pasować. Wie ktoś?
  23. Zauważyłem, że Mikoda ma 321 do b7 o różni się tylko tym 1mm, pozostałe wymiary są takie same.
  24. Rzeczywiście. Sprawdziłem w etce i to to samo. Coś gdzieś błędnie musiałem kiedyś przeczytać i byłem przekonany, że się różnią wysokością. Zastanawiam się w takim układzie czy zakładając do B6/B7 te zaciski z A6C6 podejdzie tarcza zarówno 320 jak i 321mm...
  25. Mówił o 973/974 a z tego co wiem to te numer wystepują w A6C6 też...

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.