Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Emejcz

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Emejcz

  1. Ja dziś poległem. Chciałem dla testu zmienić jeden przegub wewnętrzny z przodu. Zamówiłem sobie GSP. Niestety moja radość trwała do momentu założenia nowego przegubu, okazało się, że mam 24 zęby Ktoś tu mówił, że nowe chińczyki mają większe luzy jak te używane - w tym przypadku mogę powiedzieć, że nie ma opcji. GSP praktycznie nie miało luzu.
  2. Kiedyś wyjmowałem, ale u mnie poszło podważone z dwóch stron i pociągnięte szczypcami. Tylko w zasadzie po co je wyjmować? Jak chce się upuścić płynu to odkręca się drugi korek do tego przeznaczony i nakłada wężyka ze strzykawką na króciec.
  3. No właśnie też mam wrażenie, że to od napędu raczej. Nie do konca rozumiem, czemu dopiero jak się mocno nagrzeje. Póki co zamówiłem po jednym przegubie wewnętrznym na tył i na przód na sprawdzenie (mają trochę wiekszy luz), ale jakoś mało mi się wydaje, że to ich wina. Chyba musiałoby być ze 2cm luzu
  4. Wybij to sobie szybko z głowy niestety. Szczególnie jak wejdziesz do działu sprzedaży samochodów to zobaczysz jaką pasję mają forumowi handlarze do robienia forumowiczów w c**ja. Tacy ludzie nie mają sumienia. To jak z Tuskiem - liczy się tylko korzyść własna i rodziny. Zawsze liczą, że jeleń nie będzie nic dalej robił z tematem, bo jak osoba prywatna to sądowo cokolwiek uzyskać graniczy z cudem. Tam się liczą twarde fakty, a nie domniemanie i opinie. Jedynie co z takimi ma sens to kijem przez łeb. Może kasy w ten sposób nie odzyskasz, ale przynajmiej satysfakcja, że kara wymierzona. Sory, ale taka prawda. Pierwsze i nie wiem czy nie jedyne co ma sens to zgłoszenie do Krajowej Administracji Skarbowej podejrzenia, że koleś na lewo prowadzi działalność i nie rozlicza podatków. Skarbówka u nas zrobi więcej niż sądy/policja. [email protected] 800060000 Czym prędzej poróbcie screeny z numerami telefonów, zachowajcie konwersacje itp. aby było potwierdzenie, że goście rzeczywiście takiego procederu się imają. Swoją drogą co do turba @karol1981, to widać, że WG to stary śmietnik. Trochę parodia sprzedawać to jako coś nowego.
  5. Witam. Z góry powiem, że nie spodziewam się magicznego rozwiązania, bo dojść do tego co może być uszkodzone w tym układzie napędowym póki się totalnie nie wysypie graniczy z cudem Mam u siebie taką przypadłość jak auto jest już dobrze rozgrzane (powiedzmy potrzeba kilkunastu kilometrów) to pojawia się pojedyncze szarpnięcie w dwóch sytuacjach. -Jazda na tym samym biegu, odpuszczenie gazu i ponowne lekkie naciśnięcie skutkuje takim pojedynczym szarpnięciem -Takie samo szarpnięcie tylko podczas zmiany biegów - chyba częściej podczas redukcji Fakty: -Nie jest to super mocne, ale odczuwalne. -Nie szarpie w momencie dodania gazu, tylko chwilę po -Nie ma żadnych stuków -Żadnych błędów -Napinacz, lańcuch, rozrząd powymieniane Ogólnie podejrzeń mam multum, ale nic nie wygląda na tyle zużyte aby mogło wskazywać, że to jest to. Czy ktoś u siebie też zaobserwował coś takiego? Auto oczywiście po programie, ale nie mogę też jednoznacznie powiedzieć czy objaw ten nie występował wcześniej.
  6. A czy coś na plus stwierdziłeś?
  7. Swoją drogą do kogo dajesz auto? Jesteś z Łodzi to mogę swoim uchem posłuchać, może coś więcej uda się zobaczyć.
  8. Sprzedawaj. Kup bez klimy i po problemie.
  9. Koledzy, zamierzam kupić zmieniarkę USB/Micro SD i podłączyć to do Concert II 2007 rok. Pytanie czy taka będzie bez problemów pasować? Tam gość napisał, że do 2006, więc nie wiem, może coś się np. zmieniło później? https://allegro.pl/oferta/cyfrowa-zmieniarka-mp3-sd-usb-vw-audi-seat-skoda-5078133229
  10. Robiłem przy okazji softu. Jakbyś chciał robić to możesz podpytać @Łukasz13 jakbyś potrzebował.
  11. Emejcz odpowiedział(a) na masivec temat w Audi A4 B6/B7
    Polecam ten temat.
  12. Jak dopiero przy takcih prędkościach drży to może być dwumas.
  13. W poprzednim aucie wywaliłem - żałowałem. W obecnym nie wywaliłem i uważam to za dobrą decyzję. Bez kata od razu jak wjeżdżasz na stację to pika, że niepoprawny skład spalin. Kiedyś miałem w górach kontrolę z analizą spalin i chcieli mnie skierować na przymusową naprawę, bo nie mieściło się w normie. Dodatkowo przynajmniej mi przeszkadzało, że bez kata bardziej śmierdzi.
  14. Emejcz odpowiedział(a) na owca2022 temat w 1.8T
    Może gdzieś po wymianie powstaje nienaturalne naprężenie.
  15. Da się VAG'iem, ale najpierw trzeba tą opcje odblokować w sofcie ECU i tak mam zrobione.
  16. No mrowienia to jest częsta przypadłość w nich niestety. W B5 to nie wystepowało, a tu tragedia. Ja się przyzwyczaiłem trochę i zwiększyłem obroty biegu jałowego aby się pozbyć w dużej mierze tego mrowienia.
  17. A zmniejszyły ci się jakieś szarpnięcia, czy tylko poprawa jest w mrowieniu?
  18. Jest jakaś poprawa czy tylko efekt placebo?
  19. Dość długo bez update'ów, a zrobione dużo i pare ciekawostek, więc trzeba nadrobić Wymiana napinacza rozrządu, łańcucha, wałków rozrządu i uszczelek. Przyszedł moment, że wziąłem się za wymianę napinacza, wszystko szło jak trzeba do momentu jak nie zobaczyłem jak wygląda zębatka od wałka wydechowego... I nie wiele lepiej ssącego... Szczerze mówiąc, bałem się tego wsadzać. Udało mi się na szybko kupić wałek wydechowy z BEX i tymczasowo tak złożyłem. W międzyczasie szukałem wałka ssącego. Ogólnie znaleźć to w dobrym stanie to porażka. Kupiłem akceptowalny, spolerowałem lekko czopy i tak złożyłem. Nie jest to rozwiązanie idealne, bo najlepiej byłoby przełożyć zębatki do moich wałkow, ale to wymaga więcej czasu i kombinacji, a nie mogłem sobie pozwolić na unieruchomienie auta. W związku z tym, że swoje stare wałki (w bardzo dobrym stanie swoją droga) ze zbitymi zębatkami zatrzymałem, to dodaję do listy przełożenie zębatek i założenie swoich wałków z powrotem. Czyszczenie miski i smoka. Pozrywane zęby wałków przyśpieszyły planowane zrzucanie miski. Dodatkowo pociła się z tyłu już znacznie więc przyszedł czas na zrzucenie. Wcześniej kupiłem belkę do podwieszenia silnika. Ogólnie poszło mi lepiej niż w poprzednim aucie dzięki podwieszeniu silnika i odkręceniu przodu sanek i opuszczeniu sprężarki klimatyzacji - nie musiałem podważać sanek aby wyjąć miskę. Czyszczenie smoka nie było potrzebne - u mnie było tylko kilka drobinek. Miska po zdjęciu miała grubo przypalone ścianki, ale co najistotniejsze, znalazłem tam pozrywane zęby wałków... cud, że to nie uszkodziło silnika. Tutaj już po umyciu. Wymiana przewodu klimatyzacji, osuszacza i dobicie czynnika. W związku z tym, że klima chłodziła nie za mocno, a już przy zakładaniu drugiego IC zauważyłem, że przewód się poci i był już czymś oklejany, to przyszedł czas na wymianę. Przewód założyłem nowy. Przy okazji wpadł też nowy osuszacz (swoją droga musiałem założyć drugi, bo pierwszy który kupiłem za długo trzymałem z dostępem do powietrza -,-). Czynnik wraz z olejem dobity po robocie. Było 200g, więc około 300g trzeba było dobić. Na zdjęciu przewód i miejsce zakucia które było nieszczelne. Wymiana elastycznych przewodów hamulcowych tył. Wziąłem się też poważnie za wymianę przewodów elastycznych tył. Problemem było ich odkręcenie od sztywnych, bo nakrętki były totalnie zardzewiałe. Jeden ze sztywnych musiałem uciąć i dorobić miedziany. Nie chciałem ciągnąć przez pół auta, więc rozciąłem go w okolicach tylnej sprężyny amortyzatora i skręciłem na taki łącznik. Muszę powiedzieć, że to rozwiązanie się świetnie sprawdza. Z drugiej strony z tyłu też zamierzałem zrobić to samo, ale okazało się, że udało się to jakimś cudem odkręcić i mimo gruntownego przygotowania nie musiałem się w to bawić
  20. Za co podnosić silnik na belce? Czy łańcuchy pod obiema łapami to akceptowalne rozwiązanie?
  21. Emejcz odpowiedział(a) na Fritz temat w 1.8T
    Też było, ale to takie krótkie bzyczenie. Przeszło wszystko, ale ja wymieniłem oba wałki, łańcuch i napinacz na ten bez fazatora.
  22. Emejcz odpowiedział(a) na Fritz temat w 1.8T
    Miałem bzyczenie przy dodawaniu gazu.
  23. Kolego. Sprawdziłeś jak wygląda napięcie paska rozrządu? Zauważyłem, że stamtąd nawet nowy rozrząd potrafi hałasować póki się nie rozgrzeje, a jak ci tak wali to różnie może być. Mimo wszystko jak ci cichnie po nagrzaniu to logika podpowiada, że coś ma luz i po nagrzaniu luz znika. Dla mnie to twoje stukanie jest za mocne na szklankę. Miałem stukającą szklankę w poprzednim 1.8t która uaktywniała się jak olej miał powyżej 8 tys. nalotu na mocno rozgrzanym aucie, ale to było delikatniejsze cykanie.
  24. Emejcz odpowiedział(a) na Fritz temat w 1.8T
    Może świadczyć o tym co spotkało np. mnie - wytarte zębatki wałków rozrządu.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.