Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B6 DIVISION


Nosb

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli pewnie sprzęgło się posypało bo nie ma żadnej różnicy na econ,dłuższy czas jeździłem na obiegu zamkniętym (awaria silniczka),ale chyba nie ma to znaczenia

Raczej watpliwe ale na 100% tego potwierdzic nie moge. Opisalem swoj przypadek , ktory wygladal dokladnie tak samo i dopiero wymiana sprzegielka pomogla oczywiscie nie obylo sie bez wymiany samego wentylatora ale to tylko dlatego , ze przy probie jego wyjecia tak mnie juz wkur... ? , ze poprostu go wyrwalem z miejsca mocowania i wykrzywilem oske od smigla. Przy pracy wentylatora krecil sie jak zwichrowane kolo w rowerze ???

Czyli pewnie sprzęgło się posypało bo nie ma żadnej różnicy na econ,dłuższy czas jeździłem na obiegu zamkniętym (awaria silniczka),ale chyba nie ma to znaczenia

Raczej watpliwe ale na 100% tego potwierdzic nie moge. Opisalem swoj przypadek , ktory wygladal dokladnie tak samo i dopiero wymiana sprzegielka pomogla oczywiscie nie obylo sie bez wymiany samego wentylatora ale to tylko dlatego , ze przy probie jego wyjecia tak mnie juz wkur... ? , ze poprostu go wyrwalem z miejsca mocowania i wykrzywilem oske od smigla. Przy pracy wentylatora krecil sie jak zwichrowane kolo w rowerze ???
Montaz nowego wentylatora pozostawilem dla znajomego mechanika , ktory mial wiecej cierpliwosci do tego badziewnego dostepu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • jozek726

    5819

  • Wandej

    4740

  • wladi

    3820

  • kaju

    3330

Top użytkownicy w tym temacie

Jeszcze sprawdzę ilość czynnika bo coś przypocony jest czujnik przy chłodnicy,możliwe że jest go za mało i sprężarka się nie załącza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze sprawdzę ilość czynnika bo coś przypocony jest czujnik przy chłodnicy,możliwe że jest go za mało i sprężarka się nie załącza

Ale z tego co pamietam to w takim przypadku powinien sie zapalic ECON bez mozliwosci jego wylaczenia aby nie uszkodzic sprezarki gdy brakuje czynnika chlodzacego. Edytowane przez marcin9680
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wyleci cały ,ale podpinałem kompa to było 4bary więc za mało

Moze masz racje , zbytnim znawca nie jestem. Nawet dobrzeby bylo , ze to jest to bo mniejsze koszta w uruchomieniu klimy ale.

Dwa lata temu kiedy dzieki mechanikowi uszkodzeniu ukegla glowica silnika i auto stalo 5 miesiecy bezurzyteczne to tez czynnik chlodniczy sie ulotnil i to znaczaco to wsio dzialalo i tak i tak. Wentylator sie krecil , ECON sie nie palil , klima dzialala dalej jednak nie byla wstanie chlodzic tak jak nalezy a i cisnienie w ukladzie tez bylo bardzo niskie , ponoc duzo nie brakowalo do odlaczenia ukladu klimy i zalaczenia trybu ECON (tak mnie poinformowal gosc co mi klime nabijal)

Najlepszym rozwiazaniem byloby ponowne nabicie klimy i wtedy kolego bedziesz wiedzial czy cos jeszcze uleglo uszkodzeniu ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też znawcą nie jestem ,podjadę do znajomego i posprawdza co do jak,oby nic poważnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Panowie, padla mi 1-sza sonda lambda w mojej A4B6 1.8T bede zmenial na ori uzywke i pytanie mam ktos juz to ogarnial? Stara 15letnia najlepiej odkrecac na zimnym silniku? Trzeba na cos uwazac przy tej czynnosci? Po wkreceniu "nowej" sprawnej sondy jest jakas metoda jej poprawnego dokrecenia? Klucz dynamometryczny? Jakas okreslona sila? Czy tradycyjnym kluczem oczkowym dokrecic "na oko"?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Mordo kupiłeś tą sonde? Bo ja mam używkę z ALT regulacyjną boscha która smigała trochę ponad rok :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy amortyzatory przód z B7 o takiej samej klasie wagowej jak B6 mimo innych nr na końcu różnią się czymkolwiek od tych z B6?

Jestem na kupnie nowy 1BE i pytam bo cenowo jest to samo ale może cos w b7 poprawili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny modzik wskoczył na pokład: ledy od Tomnik'a: oświetlenie wnętrza kabiny i bagażnika, tablicy rejestracyjnej, postojówki oraz lampki sygnalizacyjne otwartych drzwi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam ledy od niego :) robią robotę :)

--------------------------------------------OOOO------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie poratuje ktos numerem osłony podwozia od strony pasazera zaczyna się ona od nadkola i laczy sie z tą podłużną osłoną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: mordeczki, ile może kosztować plastik - wykończenie tunelu nad przyciskiem ESP, wizytownikiem, awaryjką i kubkiem?

Mój jest trochę porysowany i zastanawiam się nad wymiana. Kolor czarny, tj SOUL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nówka w ASO coś około 100 zł bez zniżek chodzi. Bardziej mnie ciekawi jakaś używka w uczciwym stanie. Sprawdzałem na allegro i są od 20 zł, ale stan nieciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam, to biggman miał ostatnimi czasy do sprzedania taki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany orientuje się ktoś ile może być warte turbo z AFN'a w dobrym szczęściu? I czy zamieniając turbo z AFN na AVF i robiąc program polepszą się znacznie osiągi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy amortyzatory przód z B7 o takiej samej klasie wagowej jak B6 mimo innych nr na końcu różnią się czymkolwiek od tych z B6?

Jestem na kupnie nowy 1BE i pytam bo cenowo jest to samo ale może cos w b7 poprawili?

jeżeli masz na myśli zamienniki jak np sachs to nie ma rozgraniczeń b6/7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...