Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B6 DIVISION


Nosb

Rekomendowane odpowiedzi

szukam klucza do kół , co polecacie bo ten z marketu wytrzyamał 2 zmiany kół

Ori... Albo w sklepie motoryzacyjnym kup dobrej marki produkującej narzędzia. Yato np....

Natapane z P8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • jozek726

    5819

  • Wandej

    4739

  • wladi

    3820

  • kaju

    3330

Top użytkownicy w tym temacie

szukam klucza do kół , co polecacie bo ten z marketu wytrzyamał 2 zmiany kół

też miałem jakies badziewne klucze , z dwa lata temu kupilem klucz krzyżak w jakimś motoryzacyjnym , pan sprzedawca sie upierał że sie nie urwie w życiu , fakt miał racje można po nim skakać i mega zadowolony jestem z niego ale sobie kosztowal bo 8 dych dałem

ori klucz to se można weki odkręcać do niczego sie nie nadaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori klucz nie jest zły a ile wejdzie w otwór we feldze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam klucza do kół , co polecacie bo ten z marketu wytrzyamał 2 zmiany kół

Dobre pokrętło 1/2 cala (120-200zl), ok 60-80cm długości, do tego nasadka np Gedory i klucz prawnukom zostawisz, ba większość pokręteł jest na dożywotniej gwarancji, a z racji uniwersalności nada się też do np wahaczy czy odkręcania śruby od piast. No chyba, że szukasz klucza typowo w bagażnik, to nie wiem czemu nie chcesz ori klucza, żadnego jeszcze nie złamałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam klucza do kół , co polecacie bo ten z marketu wytrzyamał 2 zmiany kół

Dobre pokrętło 1/2 cala (120-200zl), ok 60-80cm długości, do tego nasadka np Gedory i klucz prawnukom zostawisz, ba większość pokręteł jest na dożywotniej gwarancji, a z racji uniwersalności nada się też do np wahaczy czy odkręcania śruby od piast. No chyba, że szukasz klucza typowo w bagażnik, to nie wiem czemu nie chcesz ori klucza, żadnego jeszcze nie złamałem.

ori klucz mi nie wchodzi do felgi , mam dwa komplety kół moj i żony na lato i nie wchodzi ma łebek za szeroki

co myślicie :

http://allegro.pl/bass-polska-klucz-do-kol-rozsuwany-mocny-17-19-mm-i5382033405.html

lub

http://allegro.pl/klucz-do-kol-skladany-17-19-21-23-mm-yt-08035-yato-i6042216439.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to musiałbyś jakiegos s-linea pod pdc znaleść , albo jakąś ms desing dokładke wtedy sie nakleja na zderzak bo np samej dokładki s-line to raczej nie ma szans ale kto wie akurat może znajdziesz ;)

Czasem sa na allegro same dokladki ale w takiej cenie ze kupi caly zderzak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, czy znajdzie się ktoś kto mnie oświeci, jak obniżać auto? Mam zawieszenie 1BA, przód OJJ, tył OYK. Tematy odpowiednie znalazłem, ale ich nie rozumiem...

Chciałbym obniżyć auto o 25-30 mm. Ma ktoś może już sprawdzone, wypróbowane zestawy? Np. EINBACH PRO-KIT -30/-30 i jaki amorek?

Mechanik wspominał coś o zestawie od KAYAB'y.- podobno mogą być tańsze- ma ktoś w tej kwestii doświadczenie?

Będę wymienić amortyzatory i sprężyny.

Nie musisz wymieniać amortyzatora. Jeśli bardzo chcesz to zrobić zapodaj bilstein b4 albo sachsa pod 1be. Mają skrócony skok i dobrze się to sprawuje z eibachem. Ale jesteś 1500zł lżejszy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, czy znajdzie się ktoś kto mnie oświeci, jak obniżać auto? Mam zawieszenie 1BA, przód OJJ, tył OYK. Tematy odpowiednie znalazłem, ale ich nie rozumiem...

Chciałbym obniżyć auto o 25-30 mm. Ma ktoś może już sprawdzone, wypróbowane zestawy? Np. EINBACH PRO-KIT -30/-30 i jaki amorek?

Mechanik wspominał coś o zestawie od KAYAB'y.- podobno mogą być tańsze- ma ktoś w tej kwestii doświadczenie?

Będę wymienić amortyzatory i sprężyny.

Nie musisz wymieniać amortyzatora. Jeśli bardzo chcesz to zrobić zapodaj bilstein b4 albo sachsa pod 1be. Mają skrócony skok i dobrze się to sprawuje z eibachem. Ale jesteś 1500zł lżejszy :decayed:
Czyli wsadzić amorek jak w Ori i obniżam sprężyną.

Jednak, to zagadnienie proste się okazało... To po co Audi utrudnia życie kolorowymi znaczkami...

Natapane z P8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowie ktoś? Jak się odkręci filtr oleju, w środku podstawy jest jakiś oring, który lubi pękać w zimie. Jaki jest jego numer i czy trudno go wymienić? Szukam w etce i nie mogę znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki krzyżak ok 8 lat ,odkręcałem różne rzeczy używając rury jako przedłużka i nic się z nim nie dzieje http://allegro.pl/klucz-do-kol-krzyzak-wzmocniony-17-19-21-24-i6016302199.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki na przod dystans z mdf-u pod glosniki 165 a jak jest z tylem bo chcialbym zmienic glosniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, czy znajdzie się ktoś kto mnie oświeci, jak obniżać auto? Mam zawieszenie 1BA, przód OJJ, tył OYK. Tematy odpowiednie znalazłem, ale ich nie rozumiem...

Chciałbym obniżyć auto o 25-30 mm. Ma ktoś może już sprawdzone, wypróbowane zestawy? Np. EINBACH PRO-KIT -30/-30 i jaki amorek?

Mechanik wspominał coś o zestawie od KAYAB'y.- podobno mogą być tańsze- ma ktoś w tej kwestii doświadczenie?

Będę wymienić amortyzatory i sprężyny.

Nie musisz wymieniać amortyzatora. Jeśli bardzo chcesz to zrobić zapodaj bilstein b4 albo sachsa pod 1be. Mają skrócony skok i dobrze się to sprawuje z eibachem. Ale jesteś 1500zł lżejszy :decayed:
Czyli wsadzić amorek jak w Ori i obniżam sprężyną.

Jednak, to zagadnienie proste się okazało... To po co Audi utrudnia życie kolorowymi znaczkami...

Natapane z P8

No bo i eibach ma kilka kategorii wagowych ale to może jest 5 różnych kpl. Frimuś tutaj czy na b5b?

Tapnięte z SGS5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry to ja nie odczytalem wiadomosci od Ciebie

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jezdzi ktos na jakis zamiennikach lamp przednich? Jakies depo czy jeszcze inne? Chodzi mi o to czy szkla sa jakosciowo w miare dobre, nie zolkna, nie plowieja itd i czy dalo by rade przelozyc szklo z takiego zamiennika do zwyklej ori lampy, zeby ladnie wszystko sie spasowalo ze sobą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wampir jeszcze co do opon to zobacz sobie wlepkę przy drzwiach kierowcy, u mnie są na niej opony 205/55/16, 215/55/16 oraz 235/45/17. czyli wybór jest spory bo skoro może być 205/55/16 to może być też 225/40/18 205/45/18 bo są tej samej średnicy a pochodnych 215/55/16 i 235/45/17 też się na pewno znajdzie sporo...

Orientuje się ktoś czy w Polsce idzie dostać poduszkę silnika z pasa przedniego z poliuretanu coś jak Apikol?

Wiem co jest na wlepce.

205 dla zimowek czyli M+S

215 dla 16

235 dla 17 i 18

Przecież już ustaliliśmy ze cały motoryzacyjny swiat jeździ na 235 i szerzej łącznie z Tomka Mamą ( serdecznie pozdrawiam :) ) a pozostałe kilka osób, które ma problemy z koleinami na węższych.

Mozecie jezdzic na oponie od roweru tylko litości, nie nazywajcie prawidłowych i szerszych rozmiarów mongolskimi teoriami bo to żenujące.

Pewnie nikt nie doradzi mi co mam założyć do mojej niemodnej malutkiej 17 calowej felgi...

235/45/17 z Continentala Contisport 5 czy może raczej Michelin Pilot sport 4 ??? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jezdzi ktos na jakis zamiennikach lamp przednich? Jakies depo czy jeszcze inne? Chodzi mi o to czy szkla sa jakosciowo w miare dobre, nie zolkna, nie plowieja itd i czy dalo by rade przelozyc szklo z takiego zamiennika do zwyklej ori lampy, zeby ladnie wszystko sie spasowalo ze sobą?

Hej

Ja mam sonary założone przez poprzedniego właściciela. Założone około roku temu sądząc po paragonie i nic się nie dzieje z nimi. Tylko że Sonar to już trochę cenowo inna bajka niż Depo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Wiem co jest na wlepce.
205 dla zimowek czyli M+S
215 dla 16
235 dla 17 i 18

Przecież już ustaliliśmy ze cały motoryzacyjny swiat jeździ na 235 i szerzej łącznie z Tomka Mamą ( serdecznie pozdrawiam :) ) a pozostałe kilka osób, które ma problemy z koleinami na węższych.

Mozecie jezdzic na oponie od roweru tylko litości, nie nazywajcie prawidłowych i szerszych rozmiarów mongolskimi teoriami bo to żenujące.

Pewnie nikt nie doradzi mi co mam założyć do mojej niemodnej malutkiej 17 calowej felgi...

235/45/17 z Continentala Contisport 5 czy może raczej Michelin Pilot sport 4 ??? :/




Widze, że temat rośnie w siłę, tylko nie wiem gdzie w tej sile sens. Chyba kazdy swoje powiedział w sprawie. I normalne jest ze im szersza opona tym gorzej się prowadzi w koleinach, wiecej auto spala i na małych mocach odczuwa sie to na starcie, tu nie trzeba być znawcą. Zamiast od roweru, to proponuje od traktora....będzie miekko i auto bedzie przyklejone do asfaltu....

Co do różnic w szerokościach opon przy różnicy w wielkości felgi. Wynika to głownie z faktu, że im większa felga, tym szersza, więc tym samym opona powinna być szersza. To tylko teoria, jeśli ktoś się bawił w naciągi etc, to wie jakie są możliwości.

Edytowane przez grzes283
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jezdzi ktos na jakis zamiennikach lamp przednich? Jakies depo czy jeszcze inne? Chodzi mi o to czy szkla sa jakosciowo w miare dobre, nie zolkna, nie plowieja itd i czy dalo by rade przelozyc szklo z takiego zamiennika do zwyklej ori lampy, zeby ladnie wszystko sie spasowalo ze sobą?

Jesli chcesz samo szklo to śmiało bierz,natomiast samo swiecenie daje do życzenia.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...