Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B6 DIVISION


Nosb

Rekomendowane odpowiedzi

I to jest bez dodawania gazu....tylko na energicznym puszczeniu i wcisnieciu sprzęgła....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • jozek726

    5819

  • Wandej

    4739

  • wladi

    3820

  • kaju

    3330

Top użytkownicy w tym temacie

Dlatego właśnie nie doszukiwałbym się problemu w dwumasie a właśnie po stronie poduch - albo silnika albo skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek wymień tą poduchę skrzyni kosztuje nie dużo. Jak to wymienisz nie zostaje nic więcej prócz dwumasu :kwasny: jak gasisz auto też grzechocze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest bez dodawania gazu....tylko na energicznym puszczeniu i wcisnieciu sprzęgła....

Jak dla mnie poduchy silnika są wywalone, sprawdź czy jest na nich nalot rdzawo-czerwony. Jeśli tak to są do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest bez dodawania gazu....tylko na energicznym puszczeniu i wcisnieciu sprzęgła....

Jak dla mnie poduchy silnika są wywalone, sprawdź czy jest na nich nalot rdzawo-czerwony. Jeśli tak to są do kosza.

Ale ori martwe po roku? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduch pod silnikiem nie wymieniałem, ale nasi tutejsi mechanicy twierdzą, że są jeszcze dobre.....pewnie jak silnik położy się na sankach, to wtedy uznają, że trzeba wymienić.

Wymieniłem tylko poduchę pod silnikiem, brałem Lema, więc nie sądzę, aby po tak krótkim czasie się wysypała.

Wg. mnie, to co robi mój silnik, to ewidentna wina poduch.....tym bardziej, że przy ruszaniu ze świateł też słuchać taki delikatny stuk.....jadąc około 50km/h i puszczając gaz też czasem stuknie...niesie po podłodze.

Wandej, mordo Ty moja, napisz mi na PW ceny poduch, jak możesz oczywiście. Lewa, prawa i ten odbojnik, czy co tam na przedzie... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dokładnie tą poduchę centralną, a raczej jej mocowanie do łapy - lubi się oderwać od mocowania. Poduchy silnika lewą i prawą to bierz ori bo zamienniki są gumowe, a nie olejowe i będzie na nich gorzej niż na wybitych fabrycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też słyszałem wielokrotnie. Masakra jakaś, najpierw wahacze góra, teraz jeden dolny, a skończy się na poduchach :facepalm:

Znacie może numery poduch do AVFa?

A centralna, to ta pod skrzynią, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też słyszałem wielokrotnie. Masakra jakaś, najpierw wahacze góra, teraz jeden dolny, a skończy się na poduchach :facepalm:

Znacie może numery poduch do AVFa?

A centralna, to ta pod skrzynią, tak?

Poduchy do AVF mają nr

strona prawa 8E0199382AH

strona lewa elekt. 8E0199379BF

Ta centralna poducha jest zamontowana pod skrzynią i lubi ją urwać - sprawdź to dokładnie zanim wywalisz kupe kasy na poduchy silnika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm a czy mocne szarpnięcie przy zmianie biegów z 1 na 2 na wysokich obrotach to może być objaw tej centralnej poduchy? boczne wymieniałem, ale nie wiem czy w BFB też powinny być olejowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też słyszałem wielokrotnie. Masakra jakaś, najpierw wahacze góra, teraz jeden dolny, a skończy się na poduchach :facepalm:

Znacie może numery poduch do AVFa?

A centralna, to ta pod skrzynią, tak?

Poduchy do AVF mają nr

strona prawa 8E0199382AH

strona lewa elekt. 8E0199379BF

Ta centralna poducha jest zamontowana pod skrzynią i lubi ją urwać - sprawdź to dokładnie zanim wywalisz kupe kasy na poduchy silnika

Dzięki Artur, sprawdzę wcześniej.....nie będę już w ciemno ładował tyle kasy :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Alusy 17 i oponki 235/45/17 (nówki) ,zawieszenie 1BV i wydaje mi się , ze tył siedzi za nisko względem przodu. Widziałem kiedys zdjęcie jak ktoś mierzył na asfalcie wysokość od asfaltu do rantu błotnika. Wiecie ile ona mniej wiecej powinna wynosić? Na felgach 16 stalówkach brzydko to wygląda jak opona chowa się w nadkole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik skacze wzdłużnie. Sprawdź ten element osadzany w belce przedniej i posuchy skrzyni biegów.

Natapane z P8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, będę wiercił temat. Ważne, że jest jakiś trop....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś spotkał się z takim problemem: słychać obroty silnika w głośnikach? Nie mogę stwierdzić kiedy to się dzieje bo dzieje się dosyć rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś spotkał się z takim problemem: słychać obroty silnika w głośnikach? Nie mogę stwierdzić kiedy to się dzieje bo dzieje się dosyć rzadko.

A montowales coś elektrycznego do auta od kiedy ci się to dzieje

naciepane z GT-I9195

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się szczotki kończą w altku ;)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś spotkał się z takim problemem: słychać obroty silnika w głośnikach? Nie mogę stwierdzić kiedy to się dzieje bo dzieje się dosyć rzadko.

A montowales coś elektrycznego do auta od kiedy ci się to dzieje

naciepane z GT-I9195

Dużo rzeczy montowałem ale właśnie nie jestem w stanie stwierdzić co miało wpływ ale jest to bardzo rzadkie zjawisko.

Może się szczotki kończą w altku ;)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Takie objawy mogą być?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałem że jak iskrzyło to słyszałem w radiu.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RicS3 ,a sprawdzałeś może przewody w gumowej osłonie pomiędzy drzwiami a karoserią? Może izolacja się przetarła i gołe kable się zwarły ze sobą i słyszysz alternator? pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...