Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B6 DIVISION


Nosb

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, KoJ@K napisał:

Pany nie grzeje mi tylna szyba. Climatronic z B7, przekaźnik robił kaju i na początku wszystko elegancko banglało, a teraz grzeją tylko lusterka, a szyba nie ?! Wczoraj sprawdzałem gumowe przelotki (bardzo ujowo się je zdejmuje i na tyle co udało mi się do nich zajrzeć, to po obu stronach kable wyglądają w porządku) - gdzie jeszcze można szukać usterki ?? :eusathink:

Podpatrz ją w ten sposób. Może wina leży po stronie szyby skoro wcześniej wszystko działało.  

szyba.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • jozek726

    5819

  • Wandej

    4739

  • wladi

    3820

  • kaju

    3330

Top użytkownicy w tym temacie

W jaki sposob i czym to ? Tylko chocby nawet, jezeli ktoras sciezka padla to troche slabo, bo na szybie jest folia, a sredniomi sie usmiecha ją zrywać... :eusathink:

Edytowane przez KoJ@K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, grzes283 napisał:

Mordeczki, macie jakiś sprawdzony sklep internetowy z zegarkami Casio? Choruje na jeden model, u mnie w sklepach stacjonarnych cena zwala z nóg, z kolei na allegro mam obawy, bo różnica spora.....także masło maślane.

ja kupowałem w RoyalTime: https://www.royaltime.eu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KoJ@K napisał:

W jaki sposob i czym to ? Tylko chocby nawet, jezeli ktoras sciezka padla to troche slabo, bo na szybie jest folia, a sredniomi sie usmiecha ją zrywać... :eusathink:

To termowizja Znajomy miał jakąś nakładkę do ajfona. Nic nie trzeba zrywać. U sąsiada grzał tylko jeden pasek a wypierdzielił połowę elektryki ze skody żeby przyczynę znaleźć. Szyba padła z dnia na dzień NIBY bez niczyjej pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba zrywac, zeby to sprawdzic, ale do "naprawienia" to juz by trzeba. Dzisiaj przedzwonilem sciezki (tylko nie wiem czy w odpowiedni sposob - jedna koncowka miernika z lewej, druga z prawej) i pikalo na mierniku na kazdej sciezce. Lusterka cieplutkie, a szyba ni hu hu :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy miernikiem tak przedzwonisz bo wystarczy jedna dobra i zamknie ci obwód ;). Chuchaj na szybę i zobacz jak znika na poszczególnych paskach ;)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak skasować ten serwis ? Z poziomu licznika czy gdzieś na vagu ?90a40a717166dce7fda2ca38ece1de9d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z poziomu licznika

Zawartość dodana 2 minutes later

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, bongod napisał:

Nie wiem czy miernikiem tak przedzwonisz bo wystarczy jedna dobra i zamknie ci obwód ;). Chuchaj na szybę i zobacz jak znika na poszczególnych paskach ;)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

Chuchanie nic mi panie nie da, bo zadna nie grzeje, cala szyba jest zaparowana i ani jedna kreska nie odpuszcza... :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stykach możesz jeszcze napięcie zmierzyć. Noi jak zdejmiesz wsowki to wtedy sprawdź obwód.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wsuwki co sa po obu stronach szyby ? No i gdzie w ogóle mierzyć to napięcie itd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam to te :). Powinno między jedna a druga pojawić się napięcie. Jak masz amperomierz to możesz sprawdzić czy będzie obciążenie na podpietych wsowkach jak nie to wyjmij i sprawdź szybę ohmomierzem bo może coś zamyka obwód z drugiej strony.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybę się sprawdza przesuwając jedną końcówkę miernika po sścieżce.

Napięcie musi się zmieniać od 12v do około 6v.

Jaki tak nie jest, to dana ścieżka jest uszkodzona.

Nagły spadek lub pojawienie się napięcia wskazuje nam miejsce uszkodzenia ścieżki.

 

Jeśli cala szyba nie grzeje a próba na konetorach daje negatywny wynik, to trzeba sprawdzić Klimatronik, czy z niego wychodzi napięcie.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 

Zawartość dodana 6 minutes later

Pamiętajcie że jest różnica pomiędzy b6 i b7 w połączeniach tylnej szyby w klimatroniku.
Może tutaj jest przyczyna.
Proponuję wyjąć i sprawdzić jaki siedzi, oraz czy wszystko jest poprawnie podłączone.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybie jest folia, wiec tak nie sprawdze sciezek. Zerkne jeszcze do tego climatronika, czy sie nic nie porobilo za nim. Tylko wczesniej dzialalo, a teraz same lustra grzeją :eusathink:

Edytowane przez KoJ@K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybie jest folia, wiec tak nie sprawdze sciezek. Zerkne jeszcze do tego climatronika, czy sie nic nie porobilo za nim. Tylko wczesniej dzialalo, a teraz same lustra grzeją :eusathink:

Climatronik uwalony tranzystor lub tyrystor do wymiany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej wyjąć klimatronik niż szukać połączenia na tylnej szybie.
Tam przeszkadzają plastiki klapy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

11 godzin temu, jedrekx napisał:

ja kupowałem w RoyalTime: https://www.royaltime.eu/

Dzięki :hi:

A z innej beczki, jakie potrzebuje wentyle do sterownika ciśnienia w oponach o nr. 4f0910274a? Jest to chyba podstawowy sterownik bez wskazań o ilości powietrza w oponie. Pokazuje tylko ostrzeżenie w przypadku spadku w którymś z kół.....:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat plastiki z klapy juz mam zrzucone :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie masz tylko dwa punkty do sprawdzenia. Jeśli z klimatronika wychodzi prąd to MUSI być na konektorach szyby.
Jeśli nie ma, to wiadomo że trzeba przedzwonić instalację.
Na schematach masz podane miejsca w których są łączenia. Według mnie 5-10 min pracy i będzie wiadomo gdzie jest przerwa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...