Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Walka z nielegalnymi fotoradarami


leewang

Rekomendowane odpowiedzi


to jedyna różnica w tym co piszecie jest taka, ze jeden chce rysować a drugi grawerować
Nie to nie jedyna różnica. Bo jeden twierdzi, ze policja sama ściąga należność za mandaty, a to nieprawda, bo nie mają takich uprawnień. Policja tylko wypisuje mandaty, a kwoty nałożonych kar trafiają do woj. urzędu skarbowego. W przypadku braku wpłaty o należność upomina się US, a nie policja. W tym cała różnica.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwaj piszecie ze ściąga Urząd Skarbowy. 4x4 faktycznie pisał wcześniej ze "ściąga sobie". Ale wydaje mi się ze był to niefortunny skrót myślowy. Tak mi się wydaje. Natomiast jestem pewny tego ze dyskusje można prowadzić spokojnie. Nie odrazu za kudły się targać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest nowość że są wymagania ze strony przełożonych.Oczywiście będą się wybierać że to nie prawda,że fałszywe nagrania itd,a dalej będzie to sami.Prowadzenie statystyk i "widełek" w rozliczeniach kwartalnych.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


4x4 faktycznie pisał wcześniej ze "ściąga sobie". Ale wydaje mi się ze był to niefortunny skrót myślowy.

To napisał marcin4x4 " US na polecenie sądu lub służby mundurowej może wartość mandatu ściągnąć z podatku lub bezpośrednio z konta bankowego". - Nie ma takiej możliwości by Policja wystąpiła do skarbówki o ściągnięcie należności za mandat. Mandaty wystawione przez policję są sygnowane kontem woj. urzędu skarbowego (to jest odbiorca należności) i to woj urząd skarbowy wnosi, by należność (niezapłacona w terminie) została ściągnięta przez terenowy oddział urzędu skarbowego (właściwy dla miejsca zamieszkania płatnika). Skrótem myślowym może być np. twierdzenie nauczycielki "mam dwadzieścia dwoje dzieci", czy pani w lodziarni "zrobiłam 200 lodów w godzinę", a to co napisał marcin 4x4 jest przekłamaniem, twierdzeniem niezgodnym z prawdą.

Odnośnie filmiku; Nic dodać, nic ująć! Taka jest niestety rzeczywistość. W pewnym mieście powstały nowoczesne rozwiązania komunikacyjne (w tym autostrada). Znacząco spadła ilość mandatów za przekroczenie prędkości wystawianych przez tamtejszą drogówkę (autostradę obsługuje jednostka nadrzędna), statystyki poleciały więc na łeb. Dzielne szefostwo jednostki znalazło rozwiązanie; drogówka stoi na osiedlowych drogach, oznaczonych znakami D-40 "strefa zamieszkania", gdzie obowiązuje ograniczenie do 20km/h!!!

Edytowane przez hak64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest forum, nie ścisłe kompendium wiedzy a art. 14, 25, 49, 53 i 54 Konstytucji RP zezwala mi na używanie skrótów myślowych, jeśli z kimś rozmawiam to zakładam że jest to osoba inteligentna i nie trzeba jej wszystkiego tłumaczyć w najdrobniejszych szczegółach.


Nie ma takiej możliwości by Policja wystąpiła do skarbówki o ściągnięcie należności za mandat. Mandaty wystawione przez policję są sygnowane kontem woj. urzędu skarbowego (to jest odbiorca należności) i to woj urząd skarbowy wnosi, by należność (niezapłacona w terminie) została ściągnięta przez terenowy oddział urzędu skarbowego (właściwy dla miejsca zamieszkania płatnika).

Każdy medal ma dwie strony... skarbówka to synonim urzędu skarbowego. Urzędy skarbowe dzielimy na wojewódzkie i terenowe, urzędy zostały podzielone ze względu na podmiot który obsługują. Urząd skarbony to jedna komórka. jeśli minister finansów wydaje rozporządzenia to dla urzędów skarbowych i izb skarbowych (oczywiście z wyjątkami jeśli dane rozporządzanie tyczy się konkretnej placówki).

Czyli "nie ma takiej możliwości" ale na blankiecie jak wół jest konto skarbówki, tylko tej większej z miasta.

Zawsze jestem pod wrażeniem ile to można napisać na temat jednej głupiej rzeczy, zwłaszcza że kilka osób potrafi pisać to samo.



a to co napisał marcin 4x4 jest przekłamaniem, twierdzeniem niezgodnym z prawdą.

a jak by inaczej...

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czyli "nie ma takiej możliwości" ale na blankiecie jak wół jest konto skarbówki, tylko tej większej z miasta.
Ameryki nie odkryłeś, bo ja napisałem to już tu: "Nie jest to możliwe! Mandaty wystawione przez policję wpłaca się na konto Woj. Urzędu Skarbowego, tak więc sama policja nie ma w tym żadnego interesu, z tego też powodu policja nie ściągą niezapłaconych mandatów. "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używanie skrótów myślowych, jeśli z kimś rozmawiam to zakładam że jest to osoba inteligentna i nie trzeba jej wszystkiego tłumaczyć w najdrobniejszych szczegółach.

Inteligentna osoba powinna się wypowiadać w taki sposób by treść wypowiedzi nie budziła wątpliwości, by rozumienie treści było jednoznaczne i wcale do tego nie trzeba opisywać szczegółów - wystarczy nie mijać się z prawdą, a twierdzenie że policja sama ściąga mandaty bezpośrednio z konta ukaranego, nie jest ani skrótem myślowym, ani prawdą. Ponadto kwestionowanie inteligencji czytelnika, który "miał czelność" wytknąć ten ewidentny błąd i brak wiedzy, jest nie tylko mało inteligentne, ale także chamskie i bezczelne. Forsowanie "własnej wizji rzeczywistości" powołując się na zapisy w Konstytucji, także kłóci się ze zdrowym rozsądkiem, bowiem gwarancja wolności słowa nie gwarantuje braku możliwości kompromitacji, natomiast milczenie - owszem...

Edytowane przez hak64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz jak tam walka z badziewnymi sprzętami do mierzenia prędkości ? :decayed:

Nie powiem, bo też jestem na etapie wysyłania na zasłużoną emeryturę :naughty: " laserowego miernika prędkości " ULTRALYTE LTI 20-20 100LR.

Ten szczyt amerykańskiej myśli technicznej z początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku nasi rządzący Policją zakupili w 2012 roku w celu pomiarów prędkości pojazdów na polskich drogach , i od tego czasu przedstawiają jako "najnowocześniejsze i nieomylne urządzenie do pomiaru prędkości pojazdów " :hi:

Wszystko fajnie , tylko to urządzenie wcale prędkości nie mierzy :kox:

Jak to możliwe ?

Ano tak to , z zasady jego działania wynika że mierzy ono dwa razy odległość w odstępie 0,3 sekundy i na tej podstawie dopiero wylicza dopiero prędkość :naughty:

Z opublikowanych w mediach wypowiedzi policyjnych oficjeli , urządzenie jest nieomylne i nie można go oszukać :grin:

Z racji tego że pół roku temu stałem się żywo zainteresowany tym urządzeniem i jego właściwościami , pozwoliłem sobie nabyć dokładnie takie samo co do typu urządzenie na jednym z zagranicznych portali aukcyjnych i od jakiegoś czasu go testuję :P

Jak to wygląda w praktyce, to zaraz pokaże.

Wygląd sprzętu z dorobioną przystawką do nagrywania tego co przyrząd mierzy :

Pierwsze ciekawe pomiary "prędkości ": :P

Dzisiaj z nudów pojechałem się nim trochę pobawić i pobiłem rekord prędkości :grin: :

Aż strach pomyśleć o tym że takie urządzonko może się dostać w ręce patrolu , który musi wykonać nałożoną przez przełożonych normę ukaranych za przekroczenie prędkości, a tu nie daj Bóg wszyscy jadą przepisowo , albo w ręce stróża prawa mającego prywatne porachunki ze zwykłym , Bogu ducha winnym obywatelem :hi:

Chętnie poczytam Waszych komentarzy na temat tego co zobaczyliście , a także postaram się odpowiedzieć na nurtujące Was pytania :)

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jezeli by mnie zatrzymali policjanci i ten ich "cudowny sprzęt" by wskazał że przekroczyłem prędkość mam jakieś teoretyczne szanse by udowodnić że to złom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie oczywiście, masz taką szansę :)

Z praktyką już bywa różnie :naughty: . Zależy jak się będziesz bronił i na jakiego sędziego trafisz :(

Ja jestem dobrej myśli, kwestionuje w czambuł ich przydatność dowodową :hi::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...