Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT


Attis3

Rekomendowane odpowiedzi

ok. właśnie odebrałem mojego bolida z warsztatu po budowie moda odmy pomysłu marcelinio301. Jak wyglądać będzie poziom oleju napiszę za 500 km. Pierwsze co zauważyłem to wzrosła moc silnika!!! i jest to odczuwalne. Puki co nieźle się zapowiada.

marcelinio301

Rysiek bedzie dobrze mam nadzieje ze twoj mechanik zastosowal sie do wszystkich moich wskazowek.... szerokosci....

A ja myślałem, że pojechałeś Rysiekk z Łodzi do Szczecina na robotę............

Edytowane przez Dajmon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

beny A4 masz suchy dolot bo tobie wciąga olej przez wypracowane tłoki , uszczelniacze zaworowe.

Panowie czytam ten temat i zastanawiam się kiedy powstanie nowy " Wywaliło mi olej przez miarkę oleju " ???

Nie bierzecie jednej podstawowej sprawy pod uwagę , a mianowicie co się będzie działo z tą przerobioną odmą (wydłużoną prawie o 100%) która już fabrycznie jest dość długa jak przyjdą mrozy ? Ciekawe któremu wyciśnie olej , uszczelniacz z silnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beny A4 masz suchy dolot bo tobie wciąga olej przez wypracowane tłoki , uszczelniacze zaworowe.

Panowie czytam ten temat i zastanawiam się kiedy powstanie nowy " Wywaliło mi olej przez miarkę oleju " ???

Nie bierzecie jednej podstawowej sprawy pod uwagę , a mianowicie co się będzie działo z tą przerobioną odmą (wydłużoną prawie o 100%) która już fabrycznie jest dość długa jak przyjdą mrozy ? Ciekawe któremu wyciśnie olej , uszczelniacz z silnika ?

wiem Waskivw i mysle ze 95% ma tak samo tylko nikomu niechce sie rozebrac kolektora ssacego by to sprawdzic i maja nadzieje ze robiac przerubke odmy za 100zl ich problem zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beny A4 masz suchy dolot bo tobie wciąga olej przez wypracowane tłoki , uszczelniacze zaworowe.

Panowie czytam ten temat i zastanawiam się kiedy powstanie nowy " Wywaliło mi olej przez miarkę oleju " ???

Nie bierzecie jednej podstawowej sprawy pod uwagę , a mianowicie co się będzie działo z tą przerobioną odmą (wydłużoną prawie o 100%) która już fabrycznie jest dość długa jak przyjdą mrozy ? Ciekawe któremu wyciśnie olej , uszczelniacz z silnika ?

a ja nadal upieram się przy swoim, że nie należy poprawiać fabryki. I zgodzę się z kolegą waskiv...zwykły użytkownik, który zachwyca się nagłym spadkiem poboru oleju, nie przewidzi wszystkich technicznych sytuacji. Wydaje mi się, że silniki ALT po wyjeździe z fabryki albo brały olej (raczej większość) albo go nie brały (np. mój i jestem raczej w mniejszości). Może zależało to od serii silnika, w której użyto "czegoś lepszego", cześć silników ALT była składana na Węgrzech - to też moze coś wyjaśniać, no i oczywiście bezdyskusyjne błędy konstrukcji...

Edytowane przez kiko79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wy bzdury piszecie tak jak z rowkowaniem tlokow ze nafty nie mozna dolewac itd. Ktory z was ma w 1000-% potwierdzenie na to ze mozna czy nie mozna..... Co do przerobki to powiem wam tak Panowie inzynierowie zachowujecie sie jak poslowie w sejmie z przepchaniem ustawy debatujecie debatujecie i nic nie robicie!!!! W mojej przerobce skrapla sie woda ktora zpowrotem scieka do gruszki(grawitacja) wiec napewno nic nie wywali nie rozsadzi.Inaczej jest z Separatorami lub filtrami. A co do dlugosci wezy jest taki sam wiatr na wylocie czy bedzie waz mial 10m czy 0,5m

Fakt czas zakonczyc temat.

Waskivw calkowity koszt 25zl to jest min za ktore trzeba wydac!!! Ja sie nie zachwycam spadkiem oleju JA WAS PODZIWIAM Z USMIECHEM PRZEGLADAJAC POSTY!!!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze znajdzie się ktoś, kto ma inny pogląd i chciałby, aby to jego racje były brane pod uwagę. Będą brane racje wtedy, gdy znajdzie się jakiś dowód.

Innymi słowy "marcelinio301" - musisz coś więcej tu na forum nam podrzucić do dyskusji. Ja też chciałbym się dowiedzieć więcej na temat tej modyfikacji. Jakieś większe szczegóły. Jak to jest choćby z tym rozprężaniem dekla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajmon wieksze dowody? No teraz to mnie zagioles ze smiechu. Wy macie wszystko na tacy juz prosciej i wiecej nieda sie powiedziec o przerobce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcelino301 z rowkowaniem tłoków ja jestem pewien na 1000% że pomoże , a dlatego że takich i podobnych silników pobierających olej w o wiele większych ilościach przerobiłem już dziesiątki i działają . Ja nie debatuje ,tylko działam , ale szkoda mi czasu na eksperymenty które pomagają doraźnie , albo zaszkodzą bo tego nie jesteś pewien .

Dla mnie sprawa wygląda prosto - silnik wciąga olej to się go rozbiera i naprawia .

Poszperaj na temat zamarzających odm w innych silnikach i zobacz jak to jest rozwiązane , przykładem masz Vw 1.4 8V starszej generacji i nowsze np. .AUD i 1,4 16V itd. one też maja złą opinie , że olej wciągają , że olej w zimie wywalają , że się zacierają itd. dziwne bo jeżdżą ich setki tysięcy , jak nie miliony , a zawsze znajdzie się grupka ludzi z zajechanymi silnikami i narzekają .

Ja użytkuję takiego i wiem co trzeba zrobić przed zima i odmę mam ori , nawet podgrzewacza nie używam (a można taki zamontować na zimę, jest do kupienia w ASO), ale to trzeba jeszcze auto odpowiednio serwisować , przygotować do danych warunków pogodowych , a nie płakać po fakcie .

Pożyjemy zobaczymy , na razie zima nas rozpieszcza , ale w końcu przyjdą mrozy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmm kazdy ma jakies tam podejscie ja nie mialem zamiaru wchodzic w koszta bo zabrac sie za rowkowanie to koszt caloksztaltu w warsztacie to 2,5tys jak dla mnie ok jak najwiecej takich klientow. Jednak sadze ze nie kazdego na to stac!!! A druga strona medalu to ze szkoda pakowac tyle siana w 12letnie auto.

Ja poglowkowalem troche rozebralem silnik i jezeli na dole jest ok pierscienie olejowe cylindry spoko to ewidentnie trzeba sie skupic na odpowietrzeniu w sumie atiss mial racje ze 95% ubytkow jest przez odpowietrzenie( no chyba ze ktos ma juz takiego trupa ze tloki lataja jak kolo bez lozyska). Jestem pewien swojej modernizacji bo bazuje na wlasnych doswiadczeniach.Rysiek juz na dzien dobry cieszyl sie bo mu moc wzrosla a jeszcze bardziej sie ucieszy ze nie bedzie musial dolewac oleju w sumie wszystko zalezy od ciezkiej nogi. Moj batmobil nie mogl wycisnac 180km/h a po modernizacji 235km/h wiec nadal utwierdzasz sie ze moj pomysl jest beeee ja tak nie sadze!!!!!

O poborze oleju nie wspomne nie mam problemu a rowkowania tlokow nie robilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wyciągnął licznikowe 220km/h i olej bierze:decayed: i bez przerabiania domy

Tapnięte z SGS5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcelinio, a czym w zasadzie różni się Twój pomysł w stosunku do rysunku Dajmona. Pytam, bo nie chce żle przerobić, a na rysunku Dajmona wszystko jest pięknie widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozni sie tym ze to tylko rysunek a w praktyce jest inaczej. Jezeli nie wiesz lub nie wiecie jak sie zabrac za przerobke gruchy to wyslijcie mi ja przerobie a wy tylko sobie ja zamontujecie

Jezeli dostane gruszke do 12-tej tego samego dnia wysylam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozni sie tym ze to tylko rysunek a w praktyce jest inaczej. Jezeli nie wiesz lub nie wiecie jak sie zabrac za przerobke gruchy to wyslijcie mi ja przerobie a wy tylko sobie ja zamontujecie

Jezeli dostane gruszke do 12-tej tego samego dnia wysylam

a ile to bedzie kosztowalo ?? dajesz caly zestaw do przeróbki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc, że to tylko rysunek a praktyce jest inaczej?


Wybacz, że pytam, ale chciałbym to zrobić sam, a nie chce popełnić jakiegoś błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do poczytania w wolnym czasie. Strona, z której można ściągnąć .pdf'a

http://epaper.mahle.com/mc/onlineCatalogue/2096310463506&lang=pl

Ciekawie się prezentuje :) To moja następna "książka" do przeczytania zaraz jak tylko skończę tą którą zacząłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie czy któryś ma jakieś doświadczenie z tą przerobioną odmą poparte jakimiś fajtami : że np. jak miałem seryjna odmę to brał tyle na tyle , po przerobieniu bieże tyle na tyle i najwazniejsze wypowiedz przerabiającego opłaca sie przerabiać czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie czy któryś ma jakieś doświadczenie z tą przerobioną odmą poparte jakimiś fajtami : że np. jak miałem seryjna odmę to brał tyle na tyle , po przerobieniu bieże tyle na tyle i najwazniejsze wypowiedz przerabiającego opłaca sie przerabiać czy nie

jesli nie czytasz to sie nie dowiesz wszystko pisze co ile kosztuje i ile bierze narazie probuja metody marcelinio301

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...