Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.


Kolkov

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo jak wszystkich wqrwiają ceny na stacjach :angry: - taki artykuł, pod rozwagę ....

Niska cena a jakość paliwa

To, że paliwa na stacjach przy hipermarketach kosztują mniej niż w punktach dużych koncernów nie musi oznaczać gorszej jakości. Z wyników kontroli przeprowadzonych w 2010 r. przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wynika, że wszystkie przebadane stacje należące do tanich sieci sprzedawały paliwo zgodne z normami. Większość punktów jest na bieżąco kontrolowana w ramach monitoringu jakości paliw przez niezależne instytuty.

Dlaczego paliwo jest takie tanie?

W przypadku tanich stacji należących do hipermarketów o niskiej cenie decydują minimalne marże na paliwie. Głównym źródłem dochodu sieci handlowych są wielkopowierzchniowe sklepy. Hipermarketowe stacje są zlokalizowane na terenie należącym do sieci handlowej, więc przy ich budowie nie płaci się za działkę.

W sieciach w pełni zautomatyzowanych, jak np. Neste, paliwo jest tanie dzięki temu, że stacje nie zatrudniają pracowników.

Z kolei Bliska sprzedaje paliwo bezpośrednio od producenta, czyli koncernu Orlen.

I tak im nie zaufam... a różnicy cenowej aż takiej nie ma, więc po co ryzykować

A ja kupuje tylko z eleclerc. Korekcje jakie ostatnio widzialem, utwierdzaja w przekonaniu ze nie jest to zle paliwo. Jazda i zuzycie na normalnym poziomie.

:hi:

Ja tankowałem na orlenie, teraz testuję shella... zobaczę co to warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • poziek

    5808

  • Reggi

    5029

  • moskal

    4900

  • Flyer

    3009

Top użytkownicy w tym temacie

Wiadomo jak wszystkich wqrwiają ceny na stacjach :angry: - taki artykuł, pod rozwagę ....

Niska cena a jakość paliwa

To, że paliwa na stacjach przy hipermarketach kosztują mniej niż w punktach dużych koncernów nie musi oznaczać gorszej jakości. Z wyników kontroli przeprowadzonych w 2010 r. przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wynika, że wszystkie przebadane stacje należące do tanich sieci sprzedawały paliwo zgodne z normami. Większość punktów jest na bieżąco kontrolowana w ramach monitoringu jakości paliw przez niezależne instytuty.

Dlaczego paliwo jest takie tanie?

W przypadku tanich stacji należących do hipermarketów o niskiej cenie decydują minimalne marże na paliwie. Głównym źródłem dochodu sieci handlowych są wielkopowierzchniowe sklepy. Hipermarketowe stacje są zlokalizowane na terenie należącym do sieci handlowej, więc przy ich budowie nie płaci się za działkę.

W sieciach w pełni zautomatyzowanych, jak np. Neste, paliwo jest tanie dzięki temu, że stacje nie zatrudniają pracowników.

Z kolei Bliska sprzedaje paliwo bezpośrednio od producenta, czyli koncernu Orlen.

I tak im nie zaufam... a różnicy cenowej aż takiej nie ma, więc po co ryzykować

Kolega Kamyk ma racje...Nie chce mówić w której sieci hiperów pracuje, powiem tylko że na stanowisku kierowniczym, i mam bardzo bliski kontakt z paliwami. Sprawa sie ma dokładnie jak opisał Kamyk, celem hiperów nie jest marża na paliwie- cena paliwa jest wizerunkowa. Poza tym kontrole paliwa są( przynajmniej u nas) 2 razy w tygodniu. Polskie prawo mówi że po dwóch negatywnych kontrolach paliwa- chodzi tu oczywiście o jakiość- stacja jest zamykana dożywotnio i tu nie ma możliwości zarejestrowania ponownie zamkniętej stacji na żone lub babcie jak to sie ma kiedy stacja jest w prywatnych rękach. Przekręty na paliwie na stacjach w hiperach są po prostu nie opłacalne!!! Masz 10 większą szanse trafienia lewego paliwa na stacjach nawet orlenu niż na hiperze. Ja tankuje od ponad 2 lat, leje okresowo STP i jest ok. Jakoś tankowanego paliwa zalezy również od stanu zbiorników na paliwo na danej stacji, i jak ktoś myśli że V-power przyjeżdża w 100% czysta to sie grubo myli!! Nawet na nowo otwartych stacjach zakopują zasyfione zbiorniki i nic na to nie poradzimy.

...i bierzemy paliwo od Orlenu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no, ale wbiłem kij w mrowisko

Osobiście do tej pory lałem tylko i wyłącznie na Shellu, normalne zwykłe, bez żadnych ulepszaczy. Uwag nie miałem i mieć raczej nie powinienem. Ale ze względu na to co się dzieje tak se po prostu patrzę na inne alternatywy.

Bardzo chętnie poczytam wasze dalsze opinie w tej sprawie

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja od 50 000 KM tankuje na Auchanie i co??

i nic wszystko dobrze i jeździ się ok i nie dławi fury, na te 50 tyś tylko raz byłem na Orlenie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh Panowie rozwalają mnie dyskusje na temat czy lać na hipermarketach odpowiedz jest prosta oczywiście że tak !!! w Polsce mamy dwa koncerny PKN Orlen i Lotos Gdansk. Paliwo na stacjach w POlsce jest albo z jednego albo z drugiego. Prowadzę jako kierownik stację Lukoi w Warszawie. kontrole może nie są tak częste jak napisał poprzednik tzn 2 razy w tygodniu ale są. Jeszcze się nie spotkałem żeby kontrola wyszła negatywnie. Co innego małe prywatne stacje gdzieś na zadupiu, tam mogą dolewać wody, sikać do benzyny itd, ale stacje w dużych miastach, należące do dużych koncernów .... tanie paliwo w hipermarketach ma przyciągnąć klientów do robienia zakupów i tyle

co do jakości i ludzkiego narzekania... mam klientów którzy tankują na mojej stacji już od 10 lat, różne samochody również nowoczesne diesle itd i nigdy nie narzekali na jakość, Ale są również PIENIACZE którzy zatankują gnojówki do swojego nowego Passata 1.9tedei z przebiegiem 100 tysięcy (milion w pamięci) no i co spieprzy się to na co najłatwiej zrzucić winę, na paliwo.

acha my paliwo mamy różnie, niekiedy z orlenu niekiedy z Lotosu, z różnych baz paliwowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę kto ma tankować np. na shellu to i tak będzie tam tankował i nic go nie przekona...chodzi tylko o to że nie ma różnicy bo tak jak kolega napisał: paliwo jest albo z Orlenu albo z Lotosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie przebije BIO 100 :naughty:

60gr na litrze różnicy nie wiem jak wy ale ja tankuję za 4,39 :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie przebije BIO 100 :naughty:

60gr na litrze różnicy nie wiem jak wy ale ja tankuję za 4,39 :rolleyes:

Co to jest i gdzie mozna kupic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie przebije BIO 100 :naughty:

60gr na litrze różnicy nie wiem jak wy ale ja tankuję za 4,39 :rolleyes:

No aż tak odważny to ja nie jestem... :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stacji Bliska - bioester. Ja mam jak byk napisane w książce że można używać biodiesla więc nie widzę czym miałbym ryzykować :tongue4:

http://img101.imageshack.us/f/obraznowy007xv3.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że książka to pokazuje to wiem=nie ma przeciwwskazań ale jakoś samo biopaliwo mnie nie przekonuje :gwizdanie: i tym samym wcale nie krytykuje kolegi że je zalewa do swojej fury...być może za jakiś czas też tak zrobię patrząc na ceny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę kto ma tankować np. na shellu to i tak będzie tam tankował i nic go nie przekona...chodzi tylko o to że nie ma różnicy bo tak jak kolega napisał: paliwo jest albo z Orlenu albo z Lotosu.

Z wyjatkiem bozajze Shell VPR ktory rzeczywiscie jezdzi z niemiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę kto ma tankować np. na shellu to i tak będzie tam tankował i nic go nie przekona...chodzi tylko o to że nie ma różnicy bo tak jak kolega napisał: paliwo jest albo z Orlenu albo z Lotosu.

wychodzi na to, że między takimi Statoilami/Shellami/BP a Neste/Auchan/Carrefour stawiamy znak równości ?? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wychodzi na to, że między takimi Statoilami/Shellami/BP a Neste/Auchan/Carrefour stawiamy znak równości ?? :mysli:

Prawda jest taka ze podstawa jest ta sama - a cala liczba ulepszaczy dolewanych do paliwa lezy juz po stronie koncernu + wlasciciela stacji.

Wiec paliwo paliwowi nie rowne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę kto ma tankować np. na shellu to i tak będzie tam tankował i nic go nie przekona...chodzi tylko o to że nie ma różnicy bo tak jak kolega napisał: paliwo jest albo z Orlenu albo z Lotosu.

wychodzi na to, że między takimi Statoilami/Shellami/BP a Neste/Auchan/Carrefour stawiamy znak równości ?? :mysli:

TAK

dziwię się, że o tym dopiero teraz się dowiadujesz :gwizdanie:

PS Jedynie VP100 nie jest z polskich zbiorników :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema cipcie :naughty:

:wink4:

paliwovspiwo.jpg

Grzesiu, pamiętasz :naughty:

Będzie jutro na spocie?[br]Dopisany: 21 Marzec 2011, 16:13_________________________________________________

We weekend na Moto ON już było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...