Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B8 TrOOOOp


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, NelsonPL napisał(a):

Dokladnie.. Wszystko zależy od pierwszego właściciela auta. Mi trafił się super Niemiec bo zamontowal sporo rzeczy których s lajny nie zawsze mają..AutoHold..Tempomat.Webasto i wiele innych. Chwala mu za to...Teraz doposażam i będzie wersja ULTRA WYPASIONA :)

Chyba był takim samym bystrzacha jak Ty skoro brał autohold do manuala:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • wrclaguna

    2274

  • Hohe

    1818

  • Gibons

    1520

  • mumen

    995

Top użytkownicy w tym temacie

16 godzin temu, Wandej napisał(a):

Chyba był takim samym bystrzacha jak Ty skoro brał autohold do manuala:whistling:

Co w tym złego? :P

Właśnie w manualu AutoHold sprawdza się idealnie.:cygaro:

Używam go 2 lata i bardzo jest pomocny. :thumbup1:

Nie wyobrażam już sobie jazdy bez niego.;)

Mam wrażenie, że nie do końca wiesz jak AutoHold działa, skoro piszesz takie głupotki.:facepalm:

Edytowane przez NelsonPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, NelsonPL napisał(a):

Co w tym złego? :P

Właśnie w manualu AutoHold sprawdza się idealnie.:cygaro:

Używam go 2 lata i bardzo jest pomocny. :thumbup1:

Nie wyobrażam już sobie jazdy bez niego.;)

Mam wrażenie, że nie do końca wiesz jak AutoHold działa, skoro piszesz takie głupotki.:facepalm:

Tak tak, bredziłeś już na ten temat ale widocznie nadal cię trzyma... No cóż najwyraźniej masz również aktywny Auto Hold w swojej głowie...

Edytowane przez kamelus_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2022 o 10:08, kamelus_ napisał(a):

Dyskusja tak głupia że aż oczy bolą. Wynika z niej że pakiet s-line to najgorsze co może się trafić w aucie bo przecież pakiet bieda wygląda sto razy lepiej. Za to Ska która wygląda niemal identycznie jak s-line to już jest prawilne wozidło. Co za bzdury...

Fakt że na rynku pełno s-linów które z pakietu mają jedynie emblematy  nie oznacza że prawdziwy s-line to zło. Wręcz przeciwnie +10 do wyglądu auta i nie ma co się czarować... a to że bywają s-liny słabo wyposażone to zupełnie inny temat i nie ma nic wspólnego z atrakcyjnością tego pakietu. P.S. przy pełnym fabrycznym s-linie naprawdę niewiele jest sztuk słabo wyposażonych. Najczęściej biedy to te tylko z pakietem zewnętrznym. Jak tak dalej pójdzie to ludzie zaczną zdejmować pakiet s-line na rzecz bieda edyszyn :grin:

 

nie napisałem ze sline to najagorsze co moze sie trafic itd itp

99% ludnosci nie odróżni sline od zwyklaka, tutaj zrobia to tylko Ci którzy mają wiedze na ten temat

widziałem kilka audi które były na prawde bardzo dobrze wyposażone ale nie miały pakietu Sline

wszystko zalezy od osoby która indywidualnie konfigurowała sobie auto, dla nich auto miało byc funkcjonalne i bardzo dobrze wyposazone a wygląd był juz drugorzedną sprawą

podejrzewałem ze ktos doposazył golasa (tak jak Nelson) ale nie, wyposazenie wg VIN było zgodne

w drugą strone to mam teraz na warsztacie SQ5 2015r 3.0tfsi TiP, na filtry oleje hamulce i inne g...a

auto sprowadzone z DE, wyposażone na maxie i co ciekawe, fabrycznie wyszło Navi ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi powie dlaczego w vcds w 02 skrzynia biegów nie można wejść w bloki pomiarowe bo ta opcja jest na "szaro" tzn. Zablokowana i jak mam teraz sprawdzić temp. Oleju w skrzyni do jego wymiany ? vcds wiadomo skąd ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia obsługiwana jest protokołem UDS a w sterownikach UDS bloki pomiarowe odczytuje się w rozszerzonych blokach pomiarowych. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko skrzynia, silnik i jeszcze kilka innych sterowników w B8 jest po UDS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze w lewym górnym rogu jakiego protokołu do komunikacji używa dany sterownik. Albo CAN albo UDS.

Screenshot_20221101-223306_YouTube.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździ ktoś na 225/40/18 ? Mam roczne zimówki po B7 i nie wiem co z nimi uczynić … :rolleyes: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mass143 napisał(a):

Jeździ ktoś na 225/40/18 ? Mam roczne zimówki po B7 i nie wiem co z nimi uczynić … :rolleyes: 

Wystaw w dziale sprzedam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko wymieniłem bcm2 na taki który obsługuje klapę elektryczna,wszystko zakodowane ochrona zdjęta itp,zaczęła klapa walić błędem spalonej żarówki tablicy rejestracyjnej,próbował gość to wyłączyć w vcds,zmieniał wartości również w vcds i nic się nie zmieniło,zakodowałem klapę wszystko działało git aż znowu wyskakuje błąd żarówki,zmieniłem na nowe żarowy ledowe takie same ori ,błąd jest dalej,wrzuciłem po prostu lampkę jedna zamiast led to od słonecznika na żarówkę,błędu nie ma…. Pytanie czy bcm2 byłby uwalony?… wszystko w aucie działa jak trzeba a tu wkurza błąd tej żarówki,lampki nowe czy stare to błąd powraca a jak zrobie jedna led druga np od słonecznika nie ma błędu… da się to jakoś usunąć itp ? Gdzie szukać tych wartości w vcds?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mass143 napisał(a):

Do kogo można się zgłosić po polskie menu w MMI ? 

W Mysłowicach jest jedna porzadna firma co to fajnie ogarniają...  Mi tam wgrywali PL MMI... Wszystko super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Leszczonka napisał(a):

Siemanko wymieniłem bcm2 na taki który obsługuje klapę elektryczna,wszystko zakodowane ochrona zdjęta itp,zaczęła klapa walić błędem spalonej żarówki tablicy rejestracyjnej,próbował gość to wyłączyć w vcds,zmieniał wartości również w vcds i nic się nie zmieniło,zakodowałem klapę wszystko działało git aż znowu wyskakuje błąd żarówki,zmieniłem na nowe żarowy ledowe takie same ori ,błąd jest dalej,wrzuciłem po prostu lampkę jedna zamiast led to od słonecznika na żarówkę,błędu nie ma…. Pytanie czy bcm2 byłby uwalony?… wszystko w aucie działa jak trzeba a tu wkurza błąd tej żarówki,lampki nowe czy stare to błąd powraca a jak zrobie jedna led druga np od słonecznika nie ma błędu… da się to jakoś usunąć itp ? Gdzie szukać tych wartości w vcds?

Wykoduj diagnozę samego oświetlenia rejestracji.

 

Gdzieś kiedyś to wrzucałem na forum.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Leszczonka napisał(a):

Gdzie szukać tych wartości w vcds?

W sterowniku 46 wpisujesz kod dostępu 16017, następnie wchodisz w adaptacje, wyszukujesz adaptacje 211 i zmieniasz wartość z 51214 na 34830.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

W sterowniku 46 wpisujesz kod dostępu 16017, następnie wchodisz w adaptacje, wyszukujesz adaptacje 211 i zmieniasz wartość z 51214 na 34830.

 

Dzięki za elegancki opis co i jak,mam nadzieje ze pomoże! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Leszczonka napisał(a):

Dzięki za elegancki opis co i jak,mam nadzieje ze pomoże! 

:hi:Wypróbuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecicie kogoś, kto ogarnie mi wymianę rozrządu w 3.0TDI? Jeśli już mam komuś zapłacić tyle kasy, niech zrobi to przynajmniej fachowo. Nieważne gdzie, byle gdzieś w kraju :lol1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, R4xx napisał(a):

Polecicie kogoś, kto ogarnie mi wymianę rozrządu w 3.0TDI? Jeśli już mam komuś zapłacić tyle kasy, niech zrobi to przynajmniej fachowo. Nieważne gdzie, byle gdzieś w kraju :lol1:

 

u Ciebie jest jeszcze stary typ rozrzadu, tam nie ma cudów, mozna samemu spokojnie ogarnac

pod warunkiem ze jest podnosnik ;)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...