Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B8 TrOOOOp


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Jak masz skórę to mimo wszystko dłużej się nagrzewa jak szmata czy alcantara. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • wrclaguna

    2274

  • Hohe

    1818

  • Gibons

    1520

  • mumen

    995

Top użytkownicy w tym temacie

Wie ktos moze jaka twardosc maja oryginalne sruby do kol w B8? 8.8 czy 10.9?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile płynu chłodniczego wchodzi do układu Audi A4 B8?:cygaro:

Wymieniam pompę wody wraz z termostatem (minimalny wyciek)

Oczywiście części nowe oryginalne z ASO.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od tego ile płynu wyleciało w czasie wymiany. Na pewno nie wyciekł całkiem więc ciężko określić ile zostało w układzie. Kup 2 x 5l  i dolewaj aż układ będzie pełny. W pusty układ wchodzi ok 10l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, czy moglibyście polecieć kogoś, kto mógłby zamontować listwy progowe dla A4 B8 na terenie Warszawy lub okolicy? Może być trochę dalej też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

Zależy od tego ile płynu wyleciało w czasie wymiany. Na pewno nie wyciekł całkiem więc ciężko określić ile zostało w układzie. Kup 2 x 5l  i dolewaj aż układ będzie pełny. W pusty układ wchodzi ok 10l.

W ASO stwierdzono::rtfm:

 

Wyciek z pompy wody oraz termostatu:cygaro:

Nieszczelna pompa wspomagania:cygaro:

 

Wyciek płynu chłodniczego jest bardzo mały. Nie muszę uzupełniać go często, jak już to w minimalnej ilości.

Jednak postanowiłem tym się zająć i wymienić te części na oryginalne nowe.:yes2:

 

Czy sporo z tym roboty podczas wymiany? W jakim miejscu jest pompa wspomagania?:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, NelsonPL napisał(a):

W ASO stwierdzono::rtfm:

 

Wyciek z pompy wody oraz termostatu:cygaro:

Nieszczelna pompa wspomagania:cygaro:

 

Wyciek płynu chłodniczego jest bardzo mały. Nie muszę uzupełniać go często, jak już to w minimalnej ilości.

Jednak postanowiłem tym się zająć i wymienić te części na oryginalne nowe.:yes2:

 

Czy sporo z tym roboty podczas wymiany? W jakim miejscu jest pompa wspomagania?:eusathink:

Oddaj auto do warsztatu bo sam nie wymienisz nie mając doświadczenia i narzędzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

Oddaj auto do warsztatu bo sam nie wymienisz nie mając doświadczenia i narzędzi.

 

Tak, auto zostanie oddane do warsztatu (już jestem umówiony)

Pytam tylko z czystej ciekawości.:cygaro:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam moduł BCM z oznaczeniem 8K0907064CP. Czy ktoś wie co można dodać do niego i co obsługuje (tzn jakie funkcje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Oddaj auto do warsztatu bo sam nie wymienisz nie mając doświadczenia i narzędzi.

 

Na zdjęciu 1 i 2 widać miejsce wycieku.

 

Co to za część? jeśli można prosić o numery. Chcę wymienić grodzie silnika i tą oskubaną część z zdjęcia 3.

 

I najważniejsze pytanie: Czy z takim małym wyciekiem płynu można jeszcze zrobić kilkaset km?

 

wyciek pompa wody termostat (2).jpg

wyciek pompa wody termostat foto 2 (3).jpg

Oslona komory silnika grodzia (2).jpg

Edytowane przez NelsonPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, NelsonPL napisał(a):

Na zdjęciu 1 i 2 widać miejsce wycieku.

 

Co to za część? jeśli można prosić o numery. Chcę wymienić grodzie silnika i tą oskubaną część z zdjęcia 3.

 

I najważniejsze pytanie: Czy z takim małym wyciekiem płynu można jeszcze zrobić kilkaset km?

 

wyciek pompa wody termostat (2).jpg

wyciek pompa wody termostat foto 2 (3).jpg

Oslona komory silnika grodzia (2).jpg

A czy jak masz dziurawe skarpety to też zastanawiasz się czy da radę pochodzić czy jednak zrobi się większą dziura tylko za ile dni. Masz wyciek który pod wpływem ciśnienia i temperatury płynu może narastać i nigdy nie wiesz kiedy cały płyn ci wypompuje od razu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, karolek_ust napisał(a):

A czy jak masz dziurawe skarpety to też zastanawiasz się czy da radę pochodzić czy jednak zrobi się większą dziura tylko za ile dni. Masz wyciek który pod wpływem ciśnienia i temperatury płynu może narastać i nigdy nie wiesz kiedy cały płyn ci wypompuje od razu 

Rozumiem. Zgadzam się.:yes2:

Dlatego kupuje w ASO nową pompę wody wraz z termostatem i jestem już umówiony w serwisie.:P

Pytanie 3 nadal aktualne.:cygaro:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak musisz to jeździj, najwyżej wyskoczy ikonka o niskim stanie płynu i dolejesz.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie... kupiłem rejestrator od majfrendów "dedykowany" pod samochód. Specjalnie zamówiłem taki z wtyczką pod czujnik deszczu żeby nie bawić się przeciąganiem kabli :rolleyes:

a tu zonk... kamera działa cały czas na wyłączonym zapłonie i będzie wpier...niczać sobie akumulator.

Obstawiam, że raczej nie da się zmienić kodowania żeby wyłączyć ten czujnik bez zapłonu :eusathink:?

Po co w ogóle czujnik deszczu przy wyłączonym samochodzie?:glupek2:

Nowe-Wifi-kamera-na-desk-rozdzielcz-wideorejestrator-samochodowy-dla-Audi-a3-a4-a5-a6-a7-a8.jpg_640x640.jpg.063e4a172237098312ee87db534c2bd0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tomek_091019 napisał(a):

Panowie pytanie... kupiłem rejestrator od majfrendów "dedykowany" pod samochód. Specjalnie zamówiłem taki z wtyczką pod czujnik deszczu żeby nie bawić się przeciąganiem kabli :rolleyes:

a tu zonk... kamera działa cały czas na wyłączonym zapłonie i będzie wpier...niczać sobie akumulator.

Obstawiam, że raczej nie da się zmienić kodowania żeby wyłączyć ten czujnik bez zapłonu :eusathink:?

Po co w ogóle czujnik deszczu przy wyłączonym samochodzie?:glupek2:

 

W b8 nie jest tak samo jak w b7, że czujnik deszczu i zmierzchu jest zintegrowany? Wieć podejrzewam, że czujnik ma cały czas zasilanie, żeby wiedzieć kiedy odpalić ,,CLH" . Tylko luźne przemyślenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Tomek_091019 napisał(a):

Panowie pytanie... kupiłem rejestrator od majfrendów "dedykowany" pod samochód. Specjalnie zamówiłem taki z wtyczką pod czujnik deszczu żeby nie bawić się przeciąganiem kabli :rolleyes:

a tu zonk... kamera działa cały czas na wyłączonym zapłonie i będzie wpier...niczać sobie akumulator.

Obstawiam, że raczej nie da się zmienić kodowania żeby wyłączyć ten czujnik bez zapłonu :eusathink:?

Po co w ogóle czujnik deszczu przy wyłączonym samochodzie?:glupek2:

 

Kamera nie wyłącza się od razu po wyłączeniu zapłonu. Usiądź w aucie, wyłącz zapłon, wyciągnij kluczyk ze stacyjki, zarygluj auto pilotem i odczekaj do uśpienia sterowników. U mnie w B9 trwa to ok. 2 min. po zaryglowaniu auta. Sterowniki usypiają się i diody kamerki gasną wraz z uśpieniem sterowników.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, karolek_ust napisał(a):

A czy jak masz dziurawe skarpety to też zastanawiasz się czy da radę pochodzić czy jednak zrobi się większą dziura tylko za ile dni. Masz wyciek który pod wpływem ciśnienia i temperatury płynu może narastać i nigdy nie wiesz kiedy cały płyn ci wypompuje od razu 

Nie do końca masz racje. Wcześniej auto dało by znać, od tego są czujniki. I jeszcze odkąd mam auto nigdy nie zdarzyło mi się by płyn spadł poniżej min.. Więc wyciek jest bardzo mały. Oczywiście i tak pompa zostanie wymieniona wraz z termostatem (komplet):cygaro: Jakby nie patrzeć to służyła 175 tys km. Wystarczy:oklasky:

Zaznaczam, że wyciek jest minimalny.

Edytowane przez NelsonPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, NelsonPL napisał(a):

Nie do końca masz racje. Wcześniej auto dało by znać, od tego są czujniki. I jeszcze odkąd mam auto nigdy nie zdarzyło mi się by płyn spadł poniżej min.. Więc wyciek jest bardzo mały. Oczywiście i tak pompa zostanie wymieniona wraz z termostatem (komplet):cygaro: Jakby nie patrzeć to służyła 175 tys km. Wystarczy:oklasky:

Zaznaczam, że wyciek jest minimalny.

Ale ty chłopie jesteś odklejony odpisujesz mi dwa razy na to samo 

 

20 godzin temu, NelsonPL napisał(a):

Rozumiem. Zgadzam się.:yes2:

Dlatego kupuje w ASO nową pompę wody wraz z termostatem i jestem już umówiony w serwisie.:P

Pytanie 3 nadal aktualne.:cygaro:

Pierw piszesz rozumiem zgadza się , po czym Langusta wczoraj napisał że masz czujnik i możesz jeździć 

 

17 godzin temu, Langista napisał(a):

Jak musisz to jeździj, najwyżej wyskoczy ikonka o niskim stanie płynu i dolejesz.

 I dziś odpowiedź nie dokonać mam rację . Chłopie zdecyduj się by ty to jak taka chorągiewka jesteś jak zawieje informacjami z innej strony to ty odwrotnie . Współczuję tym twoim mechanikom takie klienta marudnego. Następnym razem jak odpisujesz na post to odpisz raz a jak nawet ktoś napisze później coś innego to nie odpsuj dwa razy na to samo gdzie pierw popierasz rację a za chwilę jednak nie bo przecież ktoś ciebie oświecił że są czujniki . Tak czujnik ci pokażę niski poziom płynu ale jak będziesz poza miastem i króciec pęknie to wyciek płynu z całego układu to kilka sekund i zostaje laweta . Ale ja tam się nie znam ją tu tylko sprzątam chodź nawet nie , piorę szmatki tym co sprzątają 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, karolek_ust napisał(a):

Ale ty chłopie jesteś odklejony odpisujesz mi dwa razy na to samo 

 

Pierw piszesz rozumiem zgadza się , po czym Langusta wczoraj napisał że masz czujnik i możesz jeździć 

 

 I dziś odpowiedź nie dokonać mam rację . Chłopie zdecyduj się by ty to jak taka chorągiewka jesteś jak zawieje informacjami z innej strony to ty odwrotnie . Współczuję tym twoim mechanikom takie klienta marudnego. Następnym razem jak odpisujesz na post to odpisz raz a jak nawet ktoś napisze później coś innego to nie odpsuj dwa razy na to samo gdzie pierw popierasz rację a za chwilę jednak nie bo przecież ktoś ciebie oświecił że są czujniki . Tak czujnik ci pokażę niski poziom płynu ale jak będziesz poza miastem i króciec pęknie to wyciek płynu z całego układu to kilka sekund i zostaje laweta . Ale ja tam się nie znam ją tu tylko sprzątam chodź nawet nie , piorę szmatki tym co sprzątają 

To wezwie lawetę. Ryzyko zna i to wóz albo przewóz, a znając jakość dzisiejszych części, to pewnie puścił któryś z oringów. Nie rozumiem jednak tej chorągiewki, o co Ci chodziło dokładnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...