Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B8 TrOOOOp


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Awra napisał(a):

Nie nie, ja już na diesle nie patrzę. Jakbym miał kupić to tylko PB jedyny diesel jaki ewentualnie by wchodził w grę to 4.2 tdi w A8 ale ja nie jestem zainteresowany kupnem obecnie. Mi chodzi tylko o to czy lepszy ten na kompresorze w b8 czy na turbinie w b9

No to w polifcie S4 B9 w benzynie nie dostaniesz, przynajmniej nie w wersji na rynek EU.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • wrclaguna

    2274

  • Hohe

    1818

  • Gibons

    1520

  • mumen

    995

Top użytkownicy w tym temacie

Teraz, Muskel1 napisał(a):

No to w polifcie S4 B9 w benzynie nie dostaniesz, przynajmnien nie w wersji na rynek EU.

Ja w ogóle nie o tym piszę, zapytałem tylko o różnice i która benzyna lepsza i to wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Awra napisał(a):

b8 bardziej mi się podoba niż b9, chyba że poliftowe

Tu napisałeś o B9 w polifcie:wink:

Silnik na turbinie w B9 jest zdecydowanie lepszy niż w B8 na kompresorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B8 S4 masz 6 biegowego manuala lub 7 biegowego wqurwiajacego stronika z zawodną mechatroniką. W B9 S4 masz 8 biegowego TIPa. Turbiny V6tki w B9 mają bardzo małą bezwładność i szybko się rozkręcają więc nie ma co porównywać do kompresora.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rbiny

12 godzin temu, Dev napisał(a):

Turbiny V6tki w B9 mają bardzo małą bezwładność i szybko się rozkręcają więc nie ma co porównywać do kompresora.

Dokładnie, dzięki zastosowanej twin-scroll turbiny i specjalnego dla niej kolektora wydechowego.

Tu jest pokazane i wyjaśnione jak to działa.

 

 

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zrozumiałe, ma prawo być porównywalna do komprespra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki kod lakieru posiadają listwy progowe sline czy też lusterka w wersji competition?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam zamiar montować u siebie układ dolotwy K&N cały kompletny, niech mi ktoś powie jak to wygląda wtedy z tym czujnikiem przeplywu powietrza czy jak to sie ta zwie który znajduje się na rurze dolotu zaraz za filtrem powietrza? Wykodować trzeba czy jak to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.08.2023 o 11:53, Shkf napisał(a):

Panowie mam zamiar montować u siebie układ dolotwy K&N cały kompletny, niech mi ktoś powie jak to wygląda wtedy z tym czujnikiem przeplywu powietrza czy jak to sie ta zwie który znajduje się na rurze dolotu zaraz za filtrem powietrza? Wykodować trzeba czy jak to wygląda

Jaki masz silnik? 

Ja montowałem w 2.0tfsi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2023 o 16:03, graphinium napisał(a):

Jaki masz silnik? 

Ja montowałem w 2.0tfsi 

2.0 tfsi mam no

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkleiło mi się mocowanie lusterka wstecznego z prawej strony przez co jadąc po nierównościach lusterko telepie się na boki i połowicznie tam gdzie jest odklejone nie przylega żelek przez co czujnik deszczu wariuje jest możliwość sklejenia tego do szyby ? 

20230831_151155.thumb.jpg.23851f6c286aa588e0b11be6cb86fe82.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś może polecić jakiś warsztat do "zachipowania" w okolicy Opola lub ogólnie w opolskim? Na googlach jedyne jakieś wyżej oceniane co znalazłem to K-Sport Auto Serwis S.C. Czy ktoś może korzystał?

W najgorszym wypadku coś bliżej ze śląskiego/dolnośląskiego, bo u nas w województwie to ogólnie bieda 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chcę kupić vcdsa na własny użytek, gdzie, co jak itd. Chętnie się dowiem na co patrzeć lub skąd kupić. Mogę nawet od kogoś z grupy jeśli jest tu ktoś z moich okolic i ma to ustrojstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Shkf napisał(a):

Panowie chcę kupić vcdsa na własny użytek, gdzie, co jak itd. Chętnie się dowiem na co patrzeć lub skąd kupić. Mogę nawet od kogoś z grupy jeśli jest tu ktoś z moich okolic i ma to ustrojstwo.

Pisz do Hammera ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, szafa napisał(a):

Pisz do Hammera ;)

Mogłeś oznaczyć dokładnie o kogo chodzi bo dużo jest osób o podobnym nicku itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Shkf napisał(a):

Panowie chcę kupić vcdsa na własny użytek, gdzie, co jak itd. Chętnie się dowiem na co patrzeć lub skąd kupić. Mogę nawet od kogoś z grupy jeśli jest tu ktoś z moich okolic i ma to ustrojstwo.

Tylko oryginalny z firmy Adako.  :cygaro: i najlepiej taką wersje: HEX-NET® + VCDS® i VCDS-Mobile® - Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Shkf napisał(a):

Panowie chcę kupić vcdsa na własny użytek, gdzie, co jak itd. Chętnie się dowiem na co patrzeć lub skąd kupić. Mogę nawet od kogoś z grupy jeśli jest tu ktoś z moich okolic i ma to ustrojstwo.

 

Mam oryginalnego VCDSa i VCP, używane ale 100% sprawne, jednego z nich mogę sprzedać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, NelsonPL napisał(a):

Tylko oryginalny z firmy Adako.  :cygaro: i najlepiej taką wersje: HEX-NET® + VCDS® i VCDS-Mobile® - Pro

Jaki koszt?

Można kupić tylko mobilną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...