Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Kiedy zmieniacie opony na zimowe ?


kamilo

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma na co czekać, w nocy temperatura spada poniżej zera :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jechałem sobie 60 maluchem za golfem kumpla. Pogoda piękna, słońce świeci, żadnego śniegu, asfalt czarny. Tak o tej porze roku. Na zakręcie, na wylocie z lasu (cień cały dzień) kumpel wyszedł ja kręcioła zaliczyłem i tyłem sprawdziłem 2" rurkę od tablicy miejscowości. Wbiła mi silnik aż się oparł rozrusznikiem o blachę. :wallbash: Kumpel jakby nigdy nic pojechał sobie dalej :kwasny: mijając ciągnik. Ciągnik wciągnął jeden z dwóch maluchów leżących w przeciwnym rowie na drogę i właściciel wolniutko pojechał dalej. Kolega wrócił, okazało się że od razu zauważył ale była taka szklanka że nie mógł zahamować przez 300m. A potem nie mógł z miejsca ruszyć. Polecam też mostki które stygną szybciej niż asfalt na drodze i łapią lód i zacienione dolinki gdzie słoneczko nie zagląda a woda i owszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma na co czekać, w nocy temperatura spada poniżej zera :gwizdanie:

Święta racja w dzien nawet jak jest +10 do +15 w nocy spada w okolice zera :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dziś założyłem zimowe obuwie do naszych A4ek, w samą porę bo z nieba już jakiś drobny śnieg sypie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już od 2 tygodni na zimówkach... taniej wychodzi niż koszty zdziwienia gdy nagle rano na zacienionym zakręcie gdzieś przy lesie okaże się, że akurat w tym jednym miejscu jest ślisko - to autentyczna sytuacja z poprzedniego roku, widziałem skutki takiego "zdziwienia", ponad 20km trasy to był suchy asfalt a na łuku drogi przy lesie można by było na łyżwach jeździć no i pani kierowniczka jadąca na letnich dachowała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie zmienilem na zime bo tak jak kolega napisal ranki i wieczory juz mrozne i czasami mozna sie nie licho zdziwic. Szerokosci i przyczepnosci :-) A juz nie dlugo bedzie mozna pocwiczyc latanie bokem na lodzie jupiii:-)

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem zmienić już na wszystkich świętych ale pogoda była ładna, temperatura dosyć wysoka. Ale wczoraj było -3 więc chyba już czas wyjąć kółka z piwnicy, umyć i jazda na auto. Przed chwilą wróciłem z roboty i powiem szczerze że asfalt jest dosyć śliski z resztą pewien pan w BMW którego mijałem coś o tym wie bo władował się w barierki :) Więc myślę że czas już zmieniać. Rok temu wychodziłem z takiego założenia jak Kowi i zmieniałem dopiero jak padał śnieg ale w tym roku wolę to zrobić wcześniej i mieć święty spokój :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja własnie wróciłem i jeżdzę dalej, zmienie jak zwykle co roku pod koniec miecha :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja własnie wróciłem i jeżdzę dalej, zmienie jak zwykle co roku pod koniec miecha :gwizdanie:

To już druga tego typu wypowiedź Twoja :decayed: ( a to forum techniczne)

BTW już zima leży na aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja własnie wróciłem i jeżdzę dalej, zmienie jak zwykle co roku pod koniec miecha :gwizdanie:

To już druga tego typu wypowiedź Twoja :decayed: ( a to forum techniczne)

BTW już zima leży na aucie.

Z tego co pamietam w dziale z felgami posty sie nie nabijają :tongue4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie mozna jezdzic jeszcze na letnich no chyba ze komus sie juz koncza.A wymienic to sobie najlepiej samemu, sprawdzic cisnienie koniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...