Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sezon Rowerowy 2016


Rekomendowane odpowiedzi

na stronie producenta nie ma już mojego modelu, ale znalazłem coś takiego:

Alexrims - cycling wheels

na mojej obręczy też jest napisane 559x18 - co by oznaczało, że rafka ma szerokość wewnętrzną 18mm - może ktoś z was ma też taki wymiar wewnętrzny i wie jakie u niego wchodzą opony, bo na stronie producenta nie ma żadnych dodatkowych informacji w sprawie opon

znalazłem jeszcze coś takiego:

[opony] Kompatybilność opon z obręczami - Koła rowerowe - Forum Rowerowe - Największe w Polsce

i patrząc na tabelkę (nie wiem czemu tylko szerokości wew. są tylko nieparzyste, a ja mam parzystą - 18mm), widać że nie wejdą mi chyba szersze opony jak 2" (2"=50,8mm), no chyba że ktoś ma jakąś inną interpretację dla zamieszczonej tam tabelki

Kup sobie taki wymiar opony jaki miałeś. Po jakim terenie jeździsz na rowerze? Jeśli dużo asfaltu kupno szerokiej opony to zabójstwo dla funu z jazdy. Jeśli dużo w terenie, zwłaszcza błotnistym to szersza jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma rozmiaru 2" opony, przewaznie są 2,1" ale jak masz wąską felge to nie ma co szaleć bo będzie zawijać tą oponą, ja miałem waskie felgi na 19mm i kapcie 2,1, ale jesli skaczesz, albo używasz roweru bardziej niz zwyczajjny rowrzysta jeżdzacy do przodu, to uciekaj z tych obręczy, ja u siebie mam alexrims DM24 i polecam, 2,4 zakładasz i nie sciagnie opony nawet przy obrocie 180st, na poprzednich to zawijało opone na felge:thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany musze wymienic kola u siebie w rowerze.

Mam z tylu lekka osemke.

Rower nie jet jakis super.

Jakis tam model Giant.

Dlatego nie planuje wydac kupe kasy na kola,ale chcialbym aby byly mocne.

CO polecacie?

...zalezy jak mocne chcesz ?

waga i rodzaj preferowanej jazdy :wink: dobre kola sa dosc drogie a piasty swoje tez kosztuja :decayed:

wczesniej podawalem byla dobra okazja uzywki w BDB tylko 1000zl - Uniwersalne koła do wszystkiego Hope Atomlab PILNE (3395908590) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

same piasty Hope evo 2 kosztuja tyle :wink:

Osobiscie polecam

piasta Hope evo 2 + obrecz Halo Freedom

HOPE PRO II EVO 20mm 174g XC MTB Enduro AM FR DH (3429135105) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

HOPE PRO II EVO BOLTIN 135mm 386g XC MTB AM Enduro (3429134858) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

060820128709.jpg 060820128750.jpg 060820128761.jpg

oraz piasta Da Bomb Head Spin :thumbup1: + obrecz Da bomb Revolver

DA BOMB Bikes: Extreme MTB Frames & Components: BLUE IS THE NEW BLACK!

Da Bomb Revolver Rim 2012 | HotLines.com

te ostatnie to sa PANCERNE kola :whistling:

piasta jest jeszcze pelniejsza i ma wieksza obj. od Hope evo 2 :whistling:

revolver_wheel_blue_color.jpg 170820129343.jpg 170820129336.jpg 170820129357.jpg 170820129358.jpg 170820129418.jpg

170820129366.jpg 170820129368.jpg 170820129369.jpg 170820129373.jpg 170820129372.jpg

Juz ponad rok skacze na nich FR i lekkie DH przy 92 kg

a z rowerem to grubooo ponad 100wa :grin: i praktycznie dalej sa jak nowki tylko tyci rysowane :decayed:

... nie chce co jakis czas prostowac kola lub wydawac na serwis $$$ wiec kupilem MOCNE kola pod FR i DH, wytrzymaja wiele.

ps. waga roweru idzie na dalszy plan :whistling: bo stawiam na wytrzymalosc podczas jazdy :wink:

---------- Post dopisany at 18:01 ---------- Poprzedni post napisany at 11:29 ----------

Przy okazji zmieniam sprzęt ze street/4x na jakiegoś lekkiego fulla i szukam uparcie ramki Kona Cowan/Bass - ma ktoś może na sell? :decayed:

tu jest ostatnia NEW - Kona Bass raw aluminium (2011) (Frame size: 39 cm) Dirt Hardtail bike: Amazon.co.uk: Sports & Outdoors

oraz Cowan ale bez fulla

Kona Cowan Dirt Jump Frame 2010 : Bikes | Mountain Bikes | Road Bikes| Winstanleys Cycles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zmieniam sprzęt ze street/4x na jakiegoś lekkiego fulla i szukam uparcie ramki Kona Cowan/Bass - ma ktoś może na sell? :decayed:

tu jest ostatnia NEW - Kona Bass raw aluminium (2011) (Frame size: 39 cm) Dirt Hardtail bike: Amazon.co.uk: Sports & Outdoors

oraz Cowan ale bez fulla

Kona Cowan Dirt Jump Frame 2010 : Bikes | Mountain Bikes | Road Bikes| Winstanleys Cycles

Koniecznie full więc Cowan DS lub Bass.

Na naszym alle też są nowe Bassy za ponad 4 tysie a to już lekka przesada, tym bardziej, że aktualnie mam sprzęt złożony na streetowej pu$$y i potrzebuję tylko ramkę do przełożenia gratów.

Przez to, że Cowanów ds/Bassów jest u nas jak na lekarstwo to zaczynam się zastanawiać jeszcze nad używanym Stinky ale wtedy to już cały rower bo tam singiel nie przejdzie.

Wiesz może, czy Stinky Jr od zwykłej różni się tylko tylnym wahaczem pod 24" czy jeszcze są jakieś różnice w geo/zawiasie/skoku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remik wrzucisz jeszcze jedną fotkę fulla i :bicz:

Przez Ciebie zaczynam myśleć o FR/DH :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma rozmiaru 2" opony

jak nie ma jak jest:

20130731_185440.jpg

ale chyba zrobię jak mówisz przejdę na 2,1 i będzie git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o patrz to ja nie widziałem takiego rozmiaru:facepalm: zawsze było 1,95->2.1

jak nie robisz zadnych 180ek czy 360ek to zmieniaj na lajcie na 2,1 to nie jest jakis wielki przeskok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak właśnie zrobię, dziś jadę z rowerem żony na serwis gwarancyjny to od razu coś sobie kupie :)

Do szczęścia brakuje mi jeszcze jakiejś lampki na przód bo ostatnio swoje przygody rowerowe zaczynam od 21 bo w dzień nie mam czasu i teraz nie wiem co wybrać, myślę nad czymś takim:

NAJMOCNIEJSZA latarka rowerowa na allegro 20W !!!! (3415718810) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Generalnie jeżdżę w całkowitych ciemnościach po puszczy i muszę mieć coś mocnego w granicy do 100zł, może ktoś coś może polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak właśnie zrobię, dziś jadę z rowerem żony na serwis gwarancyjny to od razu coś sobie kupie :)

Do szczęścia brakuje mi jeszcze jakiejś lampki na przód bo ostatnio swoje przygody rowerowe zaczynam od 21 bo w dzień nie mam czasu i teraz nie wiem co wybrać, myślę nad czymś takim:

NAJMOCNIEJSZA latarka rowerowa na allegro 20W !!!! (3415718810) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Coś nie wierzę w tą jasność ze zdjęcia za 18,90 PLN :whistling:

Sigma Sport robi niezłe lampki i Cateye z tym że na aktualnym sprzęcie się nie znam to modelu Cinie podam, szukaj czegoś na diodach na pewno, halogen jest mocny ale bardzo prądożerny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remik wrzucisz jeszcze jedną fotkę fulla i :bicz:

Przez Ciebie zaczynam myśleć o FR/DH :decayed:

WARTO !!!

Norbert nie bedziesz zalowal...

odczucie jest jak np. 14kg Cross Motorbike bez silnika :grin: wszystko sie ugina...oczywiscie zalezy jak sie rower ustawi

a kregoslup mysle ze i mniej dostanie.

Rama Full z odp.geometria + dobry przedni amor najlepiej z regulacja skoku oraz na tyl jakis shock FoXa i mozna zrobic 2w1 na lata.

Ja wlasnie taki swoj zamysl zrealizowalem.

Tyl Fox RP23 ...dorobilem wlasny dystans poniewaz brakowalo 1mm aby zamknac sztywno rame

Foksik wysmienicie trzyma powietrze przy 92kg + rama

...posiada 3 korekcje a kazda z nich ma w sobie mozliosc ustawienia amortyzacji na miekko lub twardo

do tego jest jeszcze regulacja cisnienia bo to przeciez AIR shock i na 3ce tyl moze byc calkowicie zblokowany :shock3:

rower sie nie ugina, latwiej sie rozpedza i na podjazdach inaczej ze wzgledu na brak bujania ramy :decayed:

wiec 2 rozne odczucia z jazdy na wyciagniecie reki i praktycznie 2 rozne rowery :cheesy:

Image4918.jpg Image4761.jpg 1509201210132.jpg Image4915.jpg Image4904.jpg Image5012.jpg

wczesniej byl fabryczny Fusion X sprezyna i przyznam, ze swietnie spisywal sie w terenie.

060820128969.jpg 060820128971.jpg 110820129172.jpg120520126574.jpg

060820129074.jpg 060820129077.jpg 060820129076.jpg

Fusion X nie posiada blokady wiec nie pasowal do mojego projektu...ktory praktycznie juz skonczylem bo nowy amor Rockshox Domain 318 U-Turn

czeka w domu na odpowiednia chwile... pelna regulacja od 115 do 160mm

mozna stopniowo co 2mm zwiekszac lub zmniejszac skok czyli moge ustawic sobie np. 128mm :naughty:

wiec idealnie pasuje pod setup :wink: malo ktory widelec daje tak pelna regulacje w tym zakresie... nawet gdy kosztuje 2 razy tyle.

RockShox Domain 318 U-Turn 1.5 - BikeRadar

FOX RP23 zostanie przesuniety oczko nizej, rama daje takie mozliwosci a co za tym idzie bedzie swietna geometria pod wyzszy przedni amor

wlasnie dlatego biorac pod uwage rame i zawieszenie moge miec dwa rozne rowery w jednym ...wystarczy ustawic amory w trakcie jazdy :kox: lub przed.

Rockshox Domain 318 U-Turn

2909201210256.jpg Image5736.jpg

image.jpg image.jpg 2909201210261.jpg 2909201210264.jpg 2909201210269.jpg

fabryczny Marzocchi zostanie w domu tak na wszelki wypadek :decayed: rewelacyjny fork i blyskawiczny serwis

100520126297.jpg 100520126309.jpg

...nie trzeba wielkich skokow aby poczuc Freeride w terenie i zapewniam, ze hopa 0.5 - 1m przy odp. predkosci wystarczy aby latac :grin:

a jak sie zachce XC lub totalny light to tez mozna przy zalozeniach jakie wyzej wymienilem.

Ps. pod typowe DH to trzeba wsadzac 180mm lub 200mm i wychodzi bardziej chooper... czyli totalna :facepalm: na lajtowy wypad w teren lub po tzw. bulki do sklepu :decayed:

...kazdy wybiera / sklada rower pod swoje widzi i preferowany rodzaj jazdy ...znam osoby ktore maja 2 -3 rowery :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacja u-turn to piekna sprawa mam u siebie w pike skreczasz ile ci sie podoba włączasz blokade i mozna jezdzic sztywniakiem najfajniejsze jest to ze wszystko robisz w czasie jazdy. Regulacja tlumienia powrotu tez fajny wynalazek. Ale powoli musze myslec o jego serwisie

wysłane snickersem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jutro spodziewam się takiej maszynki:

evo29_big.jpg

Prośba o rady w co się zaopatrzyć ... w tym roku bez szaleństw .. ale zakupiłem licznik i oświetlenie sigmy oraz sakwę na ramę, szukam jeszcze kriptonite bo linka chyba jednak kiepska.

W planach rękawiczki i coś pod d*pę by mi orzeszków nie wytłukło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w ubiegłym sezonie kupiłem sobie takie cudeńko :)Decathlon Rockrider 6.3 - BikeRadar i czuję że po serwisie powakacyjnym będę ostro się bawił na szczecińskich góreczkach. Za praktycznie nowy sprzęt dałem 750zł :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adadur kup sobie spodenki z wkładką i orzechy bezpieczne choć to nie jedyna ich zaleta.

Teraz na rynku są dostępne luźne spodenki z wkładkami nie tylko obcisłe więc pełna dowolność ;)

Nic nie pozostaje teraz jak tylko jeździć i łapać formę :)

Moje maleństwo wygląda tak mniej więcej choć już ma kilka zmian, których tu na zdjęciu nie ma :)3

Mój nowy sprzęcik na 2012r. - Fotoblog mushu123.flog.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodenki zakupione ;)

Szukam praktycznego rozwiązania na powieszenie roweru w garażu - jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodenki zakupione ;)

Szukam praktycznego rozwiązania na powieszenie roweru w garażu - jakieś pomysły?

Ja polecam ten.

Wieszak uchwyt stojak na 2 rowery rower MaisterEłk (3485614324) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Z kilku powodów :

- mocno trzyma, nic nie spadnie

- nie niszczy roweru

- składany

- wieszasz normalnie za ramę, nie za koło

- więc rower zajmuje mało miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy do jakich celów mają służyć opony:wink:

Ja w ostateczności zamówiłem Maxiss hookworm 26x2,5:kox:

http://static2.bikestacja.pl/media/catalog/product/cache/1/image/602f0fa2c1f0d1ba5e241f914e856ff9/2/1/2146_01d26ce3a6d86bc38d8e6f0c2d1f65bc.jpg

Zobaczę jak się spiszą, rowerem śmigam głównie po asfalcie, ale do tego dochodzą odcinki też po lesie:wink: W każdym razie oponę którą podał Kowi, Maxiss Holly Roller ma dobre opinie i w supełności wystarczy, ma również dobrą mieszankę gumy która Ci nie zejdzie po 3 tys. km a będzie dobrze kleić:wink:

Po długich poszukiwaniach wreszcie udało się dostać w/w opony:kox: W porównaniu z wcześniejszymi z bieżnikiem terenowym na tych jest bajka:kox: W terenie jak i asflacie spisują się wyśmienicie, w tym tygodniu ma trochę padać to przetestuje je na śliskich powierzchniach :wink: W każdym razie jak ktoś szuka opony do siebie to szczerze polecam:kox: A z innej beczki wczorej uszkodziłem obręcz przód, wyszła fajna eska, i tu pytanie dawać do prostowania czy kupić nowe lepsze i twardsze? Aktualnie mam obręcze 26 cali firmy Jalco AX-430 Alloy:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż wstyd sie przyznac , ale na moim rowerze jest ze 3 mm kurzu....szok ..w 2014 biore sie ostrzej za jednoslada:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...