Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A4 B6 Mingblau AVF'ant TDI by kamil-vag (Continued by kosik25)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor
16 godzin temu, MaTeo85 napisał:

Kamil jedne lampy rozumiem robisz dla mnie? ? to jest robota... sam wiesz jak wyglądają moje lampy, a robił "spec".

Mati, czemu nie, ale najpierw muszę wytestowac moje wypociny, czy wszystko bd ok, czy nie będą parować itd, itp... 

Mnie tylko dziwi, ze żaden z Was tego jeszcze nie pokazał publicznie, tych lamp od speca... ?

16 godzin temu, lewiatan1989 napisał:

może czas zmienić motula na coś innego :co:

Motul to już dawno nie był moim faworytem... 

13 godzin temu, FroS-t napisał:

Pierwszy krok do obłędu na punkcie detailingu zrobiony:decayed: kup sobie CarPro Dlux albo Gyeon Trim na zabezpieczenie ...

Leszku, dorobię się kiedyś garażu, jakiegoś fajnego stanowiska z dobrym oświetleniem to i pomyśli się o jakimś sprzęcie do detailingu itd... 

 

12 godzin temu, MichałA4 napisał:

tak że tego lej ravenol .

Tak się zrobi ?

  • Odpowiedzi 2,7 tys.
  • Wyświetleń 241,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Kamil, a prównywałeś  może karty charakterystyki Revenol'a VMO vs VPD? Bo niby ten drugi typowo pod pompki. 

Tak pytam z ciekawości i lenistwa  ;) no i cena sporo lepsza niż Millers'a

Opublikowano

Właśnie o to mi chodziło/tak myślałem. 

Dzięki  :)

Opublikowano
18 godzin temu, kamil-vag napisał:

Coś tam powoli grzebie w sprawie lamp. Klosze pomalowane. Trochę mi to wyszło na początku tak nijak :P Ale suma-sumarą nie jest źle... ważne, że nie są już całe w odpryskach... chociaż mimo darcia gradacją 400, i tak jeszcze kilka małych śladów zostało... Klosze uważałem za najtrudniejszą część tego zadania... po pierwsze były strasznie zajechane, i z zewnątrz i wewnątrz... szkoda, że nie zrobiłem zdj jak to wyglądało... ale w środku coś jakby wybuch żarówki ? ? ? pełno takiego dziwnego osadu...

Jak zwykle thx za wskazówki dla @KoJ@K'a naszego forumowego guru od lampionów ^^

72131688_528371761230613_8423572001611841536_n.jpg

72755549_2113766518929401_1219054985828892672_n.jpg

Jutro ta przyjemniejsza część prac, czyli malowaniem czarnym matem pierdółek ze środka...

Takie małe "chwalisz się, czy żalisz" - lampy w B6 to nie jest łatwy mod :/ ile się to trzeba nadrzeć, na-wydłubywać starego kleju itd itp... i naprawdę szacun dla takich ludzi jak @KoJ@K, że potrafią to zrobić praktycznie perfekto... nieraz Mati mi podsyła zdj z prac nad lampami to wiem, co mówię. I nie jest to jakieś biznesowe polecenie, a po prostu jedna z wielu dobrych rad w moim temacie, do kogo uderzyć z tym modem, jeśli sami nie czujemy się na siłach ;)

Sprawa kolejna, czeka mnie wymiana oleju, co najlepsze nie z km a z czasu hehe

Trochę postanowiłem pogrzebać, przepatrzeć aktualne karty charakterystyki oleju... i z bólem serca pożegnam się z Valvo... niestety zrobili czysto biznesową zagrywkę, wprowadzili dobry produkt, zebrali i przyzwyczaili klientów i z czasem zaczęli rzeźbić na dodatkach czy czy tam... nie mówię, że to zły olej, ale za tą cenę, można mieć coś lepszego

Zrobiłem małe zestawienie, korzystając z kart charakterystyki poszczególnych producentów (oczywiście mowa o olejach dla PD z normą 505.01:

Bez tytułu.png

Ja teraz decyduje się na Ravenol'a VMO Cleansyntho ;)

Jakbym spał na pieniądzach wziąłbym Red Line - bije pozostałe na łeb...

Ciekawą propozycją może być też olej PMO, chyba najlepszy w stosunku jakość/cena...

A miłym zaskoczeniem jest dla mnie Lotos Quazar...

Wiadomo, różnica w tych parametrach nie jest duża... ale skoro mamy płacić za coś gorszego tyle samo, to czemu nie przesiąść się w tej samej kasie na coś z lepszymi parametrami ?

Dziękuję za uwagę, może komuś ta tabelka dopomoże w wyborze :hi:

Kamilu zrób jeszcze takie zestawienie dla benzyniaków (szczególnie 1.8T) ?

Opublikowano
10 godzin temu, kamil-vag napisał:

Mnie tylko dziwi, ze żaden z Was tego jeszcze nie pokazał publicznie, tych lamp od speca... ?

 

Chyba nie mam czasu na jakieś "wojenki". Zdjęcia sam widziałeś... jakość wykonania pracy żenująca, co nie zmienia faktu że lampy świecą naprawdę dobrze co w tym wypadku jest kluczowe.

Jak już przetestujesz swoje lampy i będziesz zadowolony to chętnie wyślę Ci mój komplet lampek na ogarnięcie :) oczywiście jak będziesz chciał się podjąć tematu.

 

co do olei to ja się od jakiegoś czasu skłaniam ku temu: RAVENOL VMP SAE 5W-30 USVO do mojego klekota, a do benzyniaka jeszcze szukam.

Opublikowano
10 godzin temu, kamil-vag napisał:

 

Mnie tylko dziwi, ze żaden z Was tego jeszcze nie pokazał publicznie, tych lamp od speca... ?

 

Co tu pokazywać,jak je zobaczyłem trochę się wkur... delikatnie mówiąc,ale jakość świecenia zrekompensowała te klejenie ,teraz po kilku latach zaczęły parować i trzeba przegląd zrobić ,zastanawiam się czy klosz nie był po prostu odcięty i dlatego klej po wierzchu

Opublikowano
  • Autor

No to ten, tego... pierwszy kpl złożony na sucho.

Została zabawa w klejenie i ustawienie soczewki... 

Zdj cyfrówką, bez żadnej obróbki, żeby było widać, że idealnie nie jest, ale najgorzej też nie :grin:

DSC_0224.JPG

DSC_0225.JPG

DSC_0229.JPG

DSC_0227.JPG

DSC_0228.JPG

Opublikowano

Najpierw ustaw soczewki a później sklej :)

 

tak się zastanawiam czy zamiast na jakieś typowe mazidło do klejenia lamp nie było by dobrze użyć sikaflex'u 291 czarnego (to taki troche silikon uszczelniajacy, dajacy się odrabiać i jest odporny na, promieniowanie uv, wodę, wodę morską i różnego rodzaju chemię. Więc i na sól drogową też będzie ok) stosuje sie to powszechnie na jachtach.

Opublikowano
  • Autor

@MaTeo to pójdzie na sznur butylowy ;)

W razie czego można podgrzać i w przyszłości rozkleić, tzw miękki klej :P

Opublikowano

ze swojej strony polecam wałek/sznur butylowy dostępny w różnych średnicach, sporo kompletów na nim składałem i nie było problemów z nieszczelnością. chyba, że ktoś woli tubę to sikalastomer 710.

lampy od speca forum widziałem niejedne, nie wygląda to ciekawie 'od zaplecza' ;)

Edytowane przez chudy92

Opublikowano

Nie idzie poznać co było robione - perfekto :brawo:

Tym sikalafą bym nie sklejał, bo to już jest forma "twardego kleju" , lepiej sznurem machnąć i mieć spokojną głowe w razie Wu :cool1:

Opublikowano
5 godzin temu, KoJ@K napisał:

Tym sikalafą bym nie sklejał, bo to już jest forma "twardego kleju" , lepiej sznurem machnąć i mieć spokojną głowe w razie Wu :cool1:

Sikalastomer 710 jest w pełni elastyczny po podgrzaniu :) ale również wolałem pracować ze sznurem, bo jest wygodniejszy.

Opublikowano

Kamil czemu nie zapodałeś większych soczew od bixów przy okazji otwarcia lamp ?  :eusathink:

Opublikowano

No lampiony wyszły tra-la-la ?

co do oleju to ja przeszedłem w b7 z valvo na revanol i różnicy w pracy silnika nie odczułem ale temperatura oleju była niższy przy jeździe autostradowej 8-5 stopni. Zaciekawiłeś mnie tym Red line ... gdyby były importowane bezpośrednio z us to bym kupił na próbę :) a sprawdzałes może olej od Repsol ? 

 

 

Kojak sznur masz na myśli butyl ?? 

Opublikowano
  • Autor
11 godzin temu, dekiel 13 napisał:

Kamil czemu nie zapodałeś większych soczew od bixów przy okazji otwarcia lamp ?  :eusathink:

Paweł drugi kpl będę robił z większymi soczewkami. Szukałem takowych ze 2 tyg. Kupiłem jakieś w końcu, a tu wczoraj @KoJ@K mi pisze, że ma hella 3 :P Do tego w ofertach pojawiła się oferta z tymi samymi soczewami... Nie mam już mamony na takie rzeczy... więc na razie muszę zrobić to co kupiłem ;) Tym bardziej, że jeszcze zejdzie, bo wiązki w lampach trzeba popoprawiać, większość z nich po latach ma wypalone styki, kostki i spękaną izolację na kablach... po za tym pod bi trzeba i tak jeszcze trochę przerobić, żeby działała przesłona ;)

17 godzin temu, KoJ@K napisał:

Nie idzie poznać co było robione - perfekto :brawo:

9 godzin temu, Norbas napisał:

No lampiony wyszły tra-la-la ?

Dzięki koledzy za dobre słowo ^^ człowiek się czuje podbudowany, kiedy ktoś docenia jego pracę...

9 godzin temu, Norbas napisał:

Zaciekawiłeś mnie tym Red line ... gdyby były importowane bezpośrednio z us to bym kupił na próbę :) a sprawdzałes może olej od Repsol ? 

No Red Line na papierze wygrywa ze wszystkimi :thumbup: ale 300 zł za 3,8l... trochę dużo jak na przeciętną polską kieszeń hehe

Co Respol, szczerze pierwszy raz słyszę o tym oleju, ale sprawdziłem i olej Respol Evolution 5W40 (ma normę dla PD) wypada całkiem spoko, coś jak Ravenol, ale ma niestety niską wartość NOACK, więc nadaje się na krótkie interwały wymiany :P  przy dłuższych możemy czasami dolewać... ale fajnie, że rzucacie propozycje... tabelkę uaktualniłem o Respol, także dzięki @Norbas :thumbup: tak z ciekawości, gdzie go dorwałeś ? ? ? 

Opublikowano
31 minut temu, kamil-vag napisał:

Paweł drugi kpl będę robił z większymi soczewkami. Szukałem takowych ze 2 tyg. Kupiłem jakieś w końcu, a tu wczoraj @KoJ@K mi pisze, że ma hella 3 :P Do tego w ofertach pojawiła się oferta z tymi samymi soczewami... Nie mam już mamony na takie rzeczy... więc na razie muszę zrobić to co kupiłem ;) Tym bardziej, że jeszcze zejdzie, bo wiązki w lampach trzeba popoprawiać, większość z nich po latach ma wypalone styki, kostki i spękaną izolację na kablach... po za tym pod bi trzeba i tak jeszcze trochę przerobić, żeby działała przesłona ;)

Dzięki koledzy za dobre słowo ^^ człowiek się czuje podbudowany, kiedy ktoś docenia jego pracę...

No Red Line na papierze wygrywa ze wszystkimi :thumbup: ale 300 zł za 3,8l... trochę dużo jak na przeciętną polską kieszeń hehe

Co Respol, szczerze pierwszy raz słyszę o tym oleju, ale sprawdziłem i olej Respol Evolution 5W40 (ma normę dla PD) wypada całkiem spoko, coś jak Ravenol, ale ma niestety niską wartość NOACK, więc nadaje się na krótkie interwały wymiany :P  przy dłuższych możemy czasami dolewać... ale fajnie, że rzucacie propozycje... tabelkę uaktualniłem o Respol, także dzięki @Norbas :thumbup: tak z ciekawości, gdzie go dorwałeś ? ? ? 

I tak wymieniam co 7,5kkm lub 8kkm także jak nadają się na krótkie interwały to spoko. Z repsol’em nie znam nikogo kto by jeździł a stosowany jest w motosporcie i ktoś mi tez kiedyś mówił ze nawet olej ok... nie wiem jak z dostępnością jego. 

Opublikowano

@kamil-vag wczytałem się dobrze w Twój temat. Podziwiam Cię za cierpliwość i chęci do wszystkich modów :hi:
Ładnie lecisz z tematem od dawna :ad:

btw. wrócę do tematu Twojego zawieszenia. Odczułeś różnicę po wymianie poduszki/łożyska amortyzatorów? Wymieniałem u siebie niedawno amorki + eibach, ale ten element pominąłem, bo sklepikarze mówili, że nie ma się tam co psuć i można ten elemnt odpuścić. A teraz mam wyrzuty, że przy okazji, mając je w rękach, mogłem je wymienić :decayed:

Opublikowano

Czy kto kolwiek Ci pisał coś o pieniądzach? Ja napisałem, że mam soczewki dla Ciebie, a nie czy chcesz kupić :doh:

Opublikowano
9 minut temu, KoJ@K napisał:

Czy kto kolwiek Ci pisał coś o pieniądzach? Ja napisałem, że mam soczewki dla Ciebie, a nie czy chcesz kupić :doh:

Szach i mat  :)  Kamil brawo za kawał dobrej roboty ;)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.