Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki olej silnikowy do Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Wielkie dzięki za pomoc. Podsumowując : 5w40 z normą 502.00

Po tym Mobilu 10w40 chcę zrobić płukankę LM i dopiero zalać 5w40. Czy możecie polecić mi jakąś konkretny i dobry produkt?

 

PS. W załączniku wrzucam zdjęcia książeczki od mojego audi, niestety po niemiecku tam gdzie są oznaczone normy (z ciekawości)

1.jpg

2.jpg

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Wyświetleń 794,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Od wydania tej książki zmieniły się normy oleju . Teraz jest 502 a w książce tego niema.

Opublikowano
7 minut temu, wilczynskil napisał:

Czy możecie polecić mi jakąś konkretny i dobry produkt?

W co drugim poście o olejach przewijają Ci się konkretne produkty olejowe, wszystko zależy od budżetu.

Opublikowano
1 minutę temu, przem8 napisał:

W co drugim poście o olejach przewijają Ci się konkretne produkty olejowe, wszystko zależy od budżetu.

Bardzo pomogłeś dzięki

Opublikowano
6 minut temu, jacek70 napisał:

Od wydania tej książki zmieniły się normy oleju . Teraz jest 502 a w książce tego niema.

Bardzo Ci dziękuję za wyjaśnienie. to wszystko jasne. Możesz mi coś polecić?

Opublikowano
1 minutę temu, wilczynskil napisał:

Bardzo pomogłeś dzięki

A czego oczekujesz, chyba umiesz czytać?

Tu króluje motul, valvo i liqui moly. Kup coś z tego z normą vw 502 i tyle.

Opublikowano
Teraz, przem8 napisał:

A czego oczekujesz, chyba umiesz czytać?

Tu króluje motul, valvo i liqui moly. Kup coś z tego z normą vw 502 i tyle.

Chodziło bardziej o to, że czytałem jakieś 20 stron przed tą i racja była tam wymieniona masa produktów na których zupełnie się nie znam. Nie wiem czy wszystkie mają normę 502 czy nie. W tej chwili piszę w czasie rzeczywistym z osobami które mają w mojej ocenie bardzo dobrą wiedzę w tym temacie i wiem, że to co napiszą będzie dotyczyło konkretnie mojego silnika i mojej sytuacji. Jeśli wybiorę motul to który z nich wg ciebie jest godny uwagi?

Pozdrawiam

Opublikowano
8 minut temu, wilczynskil napisał:

Jeśli wybiorę motul to który z nich wg ciebie jest godny uwagi?

Z motula to x-cess. Normę vw 502 spełniają prawie wszystkie oleje 5w40 i jeśli poszukasz sobie danych produktów to w ich opisie jest wyszczególnione jakie normy są spełnione ;) 

Edytowane przez przem8

Opublikowano

Bierz 5w40 a będziesz zadowolony. Polecam LM.? 

b57ffdbd211c.jpg

Opublikowano

Narazie też LM SHT polecam. Przynajmniej narazie rozwiązał temat kontrolki oleju u mnie. Wystarczy trzymać przy porannym sprawdzaniu 3/4, taki poziom to 1/2 po 15 minutach i jest spokój od 1500km, wydaje mi się ,że LM super zgrywa się z filtrem Manna. Najechane 4300km. Dolane 4.3/4.4 l oleju łącznie z wymianą. Czyli można powiedzieć, że nic. Resztka 5 litrowego baniaka w bagażniku czeka, aż poziom się zmniejszy. Do tego zauważyłem, że osadów jakichkolwiek jest jeszcze mniej. Do tej pory jeździłem na Motulu. Mam wrażenie, że LM jest czystszy :) . Będę rozważał pozostanie przy tym oleju :)

Opublikowano
2 godziny temu, przem8 napisał:

Z motula to x-cess. Normę vw 502 spełniają prawie wszystkie oleje 5w40 i jeśli poszukasz sobie danych produktów to w ich opisie jest wyszczególnione jakie normy są spełnione ;) 

 

1 godzinę temu, jacek70 napisał:

Bierz 5w40 a będziesz zadowolony. Polecam LM.? 

b57ffdbd211c.jpg

 

57 minut temu, Anelson napisał:

Narazie też LM SHT polecam. Przynajmniej narazie rozwiązał temat kontrolki oleju u mnie. Wystarczy trzymać przy porannym sprawdzaniu 3/4, taki poziom to 1/2 po 15 minutach i jest spokój od 1500km, wydaje mi się ,że LM super zgrywa się z filtrem Manna. Najechane 4300km. Dolane 4.3/4.4 l oleju łącznie z wymianą. Czyli można powiedzieć, że nic. Resztka 5 litrowego baniaka w bagażniku czeka, aż poziom się zmniejszy. Do tego zauważyłem, że osadów jakichkolwiek jest jeszcze mniej. Do tej pory jeździłem na Motulu. Mam wrażenie, że LM jest czystszy :) . Będę rozważał pozostanie przy tym oleju :)

Bardzo Wam dziękuję. Wszystko super wyjaśnione. Czas na wymianę. Dobrej nocy :)

Pozdrawiam,

Łukasz

Opublikowano

Ostatnie pytanie. Do Audi a4b5 1.6 benzyna ADP wchodzi około 3l oleju? (potrzebuje do przeliczenia ilości płukanki LM)

Edytowane przez wilczynskil

Opublikowano

Chyba 3,5l jak wlejesz "deko" więcej płukanki nic się złego nie stanie. Osobiście nigdy tego tak do kropelki nie przeliczałem.

Edytowane przez tass

Opublikowano

Wlej do tego silnika min. 500 ml płukanki LM i to tej Profesjonal  a nie ta zwykła 300 ml lub 400 ml Forte.

Opublikowano

Witam,

Ostatnie pytanie. Najpierw odkręcamy korek od wlewu oleju, filtr oleju i dopiero śrubę do zlania oleju od spodu auta ? Nie mylę się ?

 

Pozdrawiam

Opublikowano
7 godzin temu, wilczynskil napisał:

Witam,

Ostatnie pytanie. Najpierw odkręcamy korek od wlewu oleju, filtr oleju i dopiero śrubę do zlania oleju od spodu auta ? Nie mylę się ?

 

Pozdrawiam

Najpierw filtr

Opublikowano

@dzik wprowadził u Siebie do sprzedaży olej Ravenol, podobno ten olej jest lepszy od LM high tech i tańszy, czy to będzie dobry wybór do silnika z gazem ??

Opublikowano

Ravenol jak najbardziej polecam. Już jakiś czas przeszedłem z przereklamowanego i zbyt drogiego lm sht.

Opublikowano
W dniu 21.09.2018 o 09:15, k232 napisał:

@dzik wprowadził u Siebie do sprzedaży olej Ravenol, podobno ten olej jest lepszy od LM high tech i tańszy, czy to będzie dobry wybór do silnika z gazem ??

VST zalany w marcu do 1.8T z LPG. Dobrze się sprawuje. Bez obaw zalewaj.

Opublikowano

Witam wszystkich!

I ja stoję przed wyborem oleju, wymiana już tuż tuż a cały czas się zastanawiam. Wiem, że 5w40 ale zastanawiam się nad marką. Co byście polecili przebieg 170k, 2,4 - 170 KM, w LPG.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.