Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?


wiktor1979

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam rotinger GT 312 w b6 z klockami textar i jestem bardzo zadowolony. Jeden minus to w mroźne poranki potrafią czasem pisnąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

7 godzin temu, Wandej napisał:

Przepraszam Cię ale jeśli byłeś zadowolony z hamowania seryjnego zestawu w Leonie to wiele Ci nie trzeba;) Poszperaj trochę na forum to zobaczysz że warto zrobić swap na 320/288 lub coś większego. Na pewno będziesz zadowolony bardziej niż z najlepszych klocków i tarcz z seryjnym systemem:whistling:

Przejście na 320 daje bardzo w hamowaniu i tarcza ma znacznie wyższą pojemność cieplną,,więc mniejsza na uszkodzenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jarex55B7 napisał:

A czy wyżej wymienione klocki ferodo premier fdb1717 to klocki bardziej miękkie czy twarde?

 

nie ma czegos takiego jak twarde czy miekkie klocki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Dev napisał:

 

nie ma czegos takiego jak twarde czy miekkie klocki

Chyba jest jakaś różnica w mieszance, które zużywają się szybciej a które wolniej i nie mówię tu o ceramicznych ani z domieszką ceramiki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szykuje się do zmiany kompletu tarcz i klocków przód/tył. Jaki zestaw polecacie dla mniej aktywnego kierowcy (do 10K/rok).

 

Dodatkowo prosiłbym o podpowiedź co do wymiarów: WAUZZZ8E87A281581

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykuje się do zmiany klocków i tarcz w b7 1.8t quattro s-line . Vin to WAUZZZ8E17A082405 po wskazówka z forum i wlepce rozszyfrowałem że niby przód 312mm a tył 255mm ale wolał bym się upewnić . Autem jeździ żona zadko kiedy przekracza 120km czasem na autostradzie 150 . Głównie zależy mi na czystych felgach i oczewiscie żeby nie było pisków ? jaki zestaw polecacie ?? Widziałem że Dev pisał o klockach ATE ceramic ale jakie tarcze do nich brać zimmermana??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Kiniu86 napisał:

Szykuje się do zmiany klocków i tarcz w b7 1.8t quattro s-line . Vin to WAUZZZ8E17A082405 po wskazówka z forum i wlepce rozszyfrowałem że niby przód 312mm a tył 255mm ale wolał bym się upewnić . Autem jeździ żona zadko kiedy przekracza 120km czasem na autostradzie 150 . Głównie zależy mi na czystych felgach i oczewiscie żeby nie było pisków ? jaki zestaw polecacie ?? Widziałem że Dev pisał o klockach ATE ceramic ale jakie tarcze do nich brać zimmermana??? 

Tarcze Brembo i do tego klocki Jurid White. Wszystkie kryteria spełnione. Gdybyś chciał zakupić to zapraszam:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Wandej napisał:

Tarcze Brembo i do tego klocki Jurid White. Wszystkie kryteria spełnione. Gdybyś chciał zakupić to zapraszam:hi:

A po ile taki zestawik tzn przód i tył klocki +tarcze. Rozumie że z wysyłką nie ma problemu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zawsze się zastanawiam czy mieszać tarcze z innej firmy klocki z innej czy nie lepiej już i klocki i tarcze z tej firmy Jurid 

Edytowane przez Kiniu86
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Kiniu86 napisał:

A po ile taki zestawik tzn przód i tył klocki +tarcze. Rozumie że z wysyłką nie ma problemu ?

 

Jasne. Pisz pw dogadamy szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2022 o 18:43, Jarex55B7 napisał:

A czy wyżej wymienione klocki ferodo premier fdb1717 to klocki bardziej miękkie czy twarde?

I jakie ostatecznie założyłeś ?. Jeśli te powyżej jakieś odczucia i z jakimi tarczami.

To "cywilne klocki" o stabilnym współczynniku tarcia FF czyli w zakresie 0,36-0,45 ale przy temperaturze do 350 stopni.

W górach mi się nie sprawdziły.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferrodo premier to jedne z najlepszych zwykłych/seryjnych klocków, potrafią hamować nawet jak tarcze świecą na czerwono, także może miałeś stary płyn,tarcze lub przewody elastyczne;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem rozczarowany tymi ferodo, jak i tarczami zimmermann. Klocki niemiłosiernie piszczą po nagrzaniu, tarcza przy stanie połowy klocka nadaje się na śmietnik, bo taki ma rant.

Przereklamowany ten duet i to bardzo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak sie kupuje tarcze i klocki od Mirka handlarza na pchlim targu :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Dev napisał:

Tak to jest jak sie kupuje tarcze i klocki od Mirka handlarza na pchlim targu :decayed:

A jaki inny zestaw w podobnych pieniądzach teraz kupić?

Myślałem o TRW bo kiedyś miałem w jednym aucie i byłem zadowolony, chociaż do C6 jakiś czas temu montowałem OZ + Ferodo i też jest ok, nie narzekam, tylko tutaj akurat zakupy robiłem z 3 lata temu i nie wiem czy coś się z jakością nie pogorszyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dev napisał:

Tak to jest jak sie kupuje tarcze i klocki od Mirka handlarza na pchlim targu :decayed:

To podziękuj Wandejowi, że gówno sprzedaje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki zestaw od 4 lat i miałem takie coś od samego początku, chociaż przyznam, że nie mam na tarczach rantu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, przem8 napisał:

Osobiście jestem rozczarowany tymi ferodo, jak i tarczami zimmermann. Klocki niemiłosiernie piszczą po nagrzaniu, tarcza przy stanie połowy klocka nadaje się na śmietnik, bo taki ma rant.

Przereklamowany ten duet i to bardzo :D

Jeżeli tarcza ma rant przy połowie klocka to znaczy że coś tam nie gra moim zdaniem:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...