Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W obecnym numerze AUTO SWIAT masz streszczone co oponki w tym rozmiarze prezentują.

Jest chyba z 10 marek opisanych i testowanych w takich samych warunkach każda opona a nie tak jak ktoś ci powie ze jest dobra lub zła. Każdy inaczej odbiera dana rzecz i ma różny gust i ocenę. Wiec luknij sobie do prasy to popatrzysz na parametry tobie odpowiadające najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz akurat teraz mam trasy 30 km do pracy ale ogolnie to raczej sie będę po mieście poruszał wiec sam nie wiem czy debica taka zła jest po mieście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem polskimi i zachodnimi czyt. michelinami i wg mnie 2-letnia Michelin jest porównywalana do nowej dębicy.

Tylko że nowa opona te 2-3 lata ma dosyć wysokie swoje parametry a używana już je co rok traci.

Takie jest moje subiektywne odczucie.

Także musisz sie zastanowić czy bardziej Ci sie opłaca kupić 2 komplety Dębicy - ok 2x 1000zł i jeździsz te 4 może 6 lat bezpiecznie (użytkując po 3 lata), czy jeden komplet np. michelinów za 1500zł czy innych z najwyższej półki używając np. 4 może 5 lat. ( tu wydaje mi się że zachodnia opona z wyższej półki dłużej trzyma swe wysokie parametry.) Z tym że ten czwarty i piąty rok wg mnie będzie to już zniżka formy tych opon bo mieszanka gumy twardnieje, zaczną się ślizgać przy ruszaniu itp. , to samo dotyczy dęvbicy po 2-óch latach

Ja w tym roku postawiłem na Pirelli, zobaczymy... jestem dobrej myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kolega sie wypowiadał co pracował w polskiej fabryce Bridgestone, i twierdził że jakościwo są one lepsze niż zachodnie. Popierał to jakimiś danymi specjalistycznymi. Tylko nie pamiętam czy to było na a4klub czy na a3-club.

Czyli to że polski Bridgestone to można uznać na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem polskimi i zachodnimi czyt. michelinami i wg mnie 2-letnia Michelin jest porównywalana do nowej dębicy.

Tylko że nowa opona te 2-3 lata ma dosyć wysokie swoje parametry a używana już je co rok traci.

Takie jest moje subiektywne odczucie.

Także musisz sie zastanowić czy bardziej Ci sie opłaca kupić 2 komplety Dębicy - ok 2x 1000zł i jeździsz te 4 może 6 lat bezpiecznie (użytkując po 3 lata), czy jeden komplet np. michelinów za 1500zł czy innych z najwyższej półki używając np. 4 może 5 lat. ( tu wydaje mi się że zachodnia opona z wyższej półki dłużej trzyma swe wysokie parametry.) Z tym że ten czwarty i piąty rok wg mnie będzie to już zniżka formy tych opon bo mieszanka gumy twardnieje, zaczną się ślizgać przy ruszaniu itp. , to samo dotyczy dęvbicy po 2-óch latach

Ja w tym roku postawiłem na Pirelli, zobaczymy... jestem dobrej myśli.

raczej 3-4 lata to max na jazde na jednych oponach :mysli:

pirelli mam na lato akurat i powiem że rewelacja :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zakupiłem Goodyear ug7+ na tą zimę - poprzednio miałem klebery i dębice i muszę powiedzieć że na typowo górskie warunki z masą śniegu i nieodśnieżone drogi to dębica króluje. Szczególnie biorąc pod uwagę cenę... :good: A co do "zachodnich" gum to porównywanie opon letnich i zimowych jednego producenta to pomyłka! Miałem letnie Goodyeary hydragrip i totalna porażka :wallbash: a zimowe UG7+ to znowu rewelacja(kumpla autem jeździłem trochę w zeszłym roku i dlatego teraz się na nie zdecydowałem). A co do cen to gdyby ktoś kupował tak z miesiąc temu to byłby już parę dych do przodu na sztuce bo teraz już tylko drożeją... ja kupiłem UG7+ po 190 na początku września :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poniedziałek kupiłem Goodyear UG7+

rozmiar 205/55 R16

cena 358zł/sztuka

troche sporo ale to co wiedziałem, jak ojciec i brat w ubiegłą zimę jeździli to postanowiłem, ze też bede miec te opony

dla mnie są super :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 190 ? To co to masz za oponki malutkie ?

Na pewno ma 195/65/15.Ja kupowałem w zeszłą sobotę po 202zł/szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czytałem nieco opinii na necie i trochę tutaj ale jeszcze raz co w temacie Continental Contiwinter Contact TS810 myślą ich użytkownicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czytałem nieco opinii na necie i trochę tutaj ale jeszcze raz co w temacie Continental Contiwinter Contact TS810 myślą ich użytkownicy?

ja już 3 rok będę śmigał i się jeszcze nie zawiodłem, pewne prowadzenie, ciche w porównaniu do letnich ContiSport 3 :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja smigam na FRIGO2 i bardzo sobie chwale, mam do domu pod górke i dla porównania mam w drugim aucie klebery hp2,

to jednak debica najlepsza na snieg, w miescie moze sie nie sprawdzac,ale jak ktos mieszka na peryferiach i niezbyt czesto zapuszcza sie w miasto to polecam FRIGO2 :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czytałem nieco opinii na necie i trochę tutaj ale jeszcze raz co w temacie Continental Contiwinter Contact TS810 myślą ich użytkownicy?

ja już 3 rok będę śmigał i się jeszcze nie zawiodłem, pewne prowadzenie, ciche w porównaniu do letnich ContiSport 3 :good:

Dzięki bo dostałem właśnie takie opony razem z autem jak kupowałem. Z tego co czytałem to są to bardzo sensowne gumy.

Ja smigam na FRIGO2 i bardzo sobie chwale, mam do domu pod górke i dla porównania mam w drugim aucie klebery hp2,

to jednak debica najlepsza na snieg, w miescie moze sie nie sprawdzac,ale jak ktos mieszka na peryferiach i niezbyt czesto zapuszcza sie w miasto to polecam FRIGO2 :hi:

Jeździłem 2 lata na frigo2 głównie dłuższe trasy i na śnieg bardzo ok jednak na mokrej nawierzchni i błocie pośniegowym nie czułem się zbyt pewnie na nich..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co wybrać na naprawde ekstremalną zimę ( czytaj dużo śniegu i lód na drodze przez cały okres, ZERO służby drogowej) takie warunki mam dojazdu do pracy

http://moto.allegro.pl/opony-zimowe-195-65r15-michelin-alpin-a4-nowosc-i1263851061.html

http://moto.allegro.pl/pirelli-carving-195-65r15-2010r-w-wa-ursynow-i1254810872.html

http://moto.allegro.pl/opony-zimowe-195-65-15-goodyear-ug-7-195-65r15-i1261540401.html

tylko UG7 :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...