Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość TrueOgre

3.0 tdi zaczęły palić 6.5, 1.9 dla odmiany 11, :kox:

oczywiście nie neguje ani jednego ani drugiego, tylko świat na głowie staje :wink4:

Z Trueogre jak wracaliśmy od Sokoła z imprezy w tamtym roku to turlaliśmy sie do 100 km/h droga kiepska ale jak i Ja tak i On ( B6 1,8 T po chipsie) mieliśmy równe spalanie średnie , 6,0 l/100 km :kox:

Oczywiscie przy mojej normalnej i lekko narwańczej jeździe spalanie mam ok 8,5 litra w trasie , w miescie zalezy od korków ale ostatnio spokojnie się mieszcze w granicach 9,5-12 dane z FIS

potwierdzam :decayed: dodam że teraz w korkach średnie mam 13,4 :wallbash:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moj dzisiejszy ekonomiczny powrot z pracy do domu w korkach - 8,8l/100km :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

caly zbiornik znowu w miescie - 11,1 (nie z FISa tylko liczone przy dystryb)...

musze wystrugac jakis klocek pod pedal gazu bo to za duza frajda jak on startuje i ciagle tak samo z siebie mi sie ciśnie...

:polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

średnia z ok 1100km wyszło mi 10,2 40/60% (trasa/miasto)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem swoje w piątek na autostradzie...

130km/h = 7L

160km/h = 8L

Ja nie wiem skąd Wam się biorą te 6-tki przy tych prędkościach (i to jeszcze ku*va średnie). Jak jadę z górki to i 3.8L potafi mi pokazać :tongue4: :tongue4: :tongue4: FIS prawdy nie powie - trzeba zalać do pełna - zrobić trasę i zobaczyć ze wzoru jakie wyjdzie spalanie...

wczoraj wracalem do NL i gdzie tylko sie dalo to jechalem 160km/h + tempomat i srednia z calej trasy 1170 km wyszla mi 6.6l/100km :mysli: za kazdym razem leje bak do pelna i licze i wychodzi ze FIS przeklamuje mi o 0.1L
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

afn i kapcie 225/45 17 i wychodzi regularnie 6,66 litra :evil:, nie da się zrobić 1000km na zbiorniku :wink4: założyłem 195/65 15, zobaczę jaki efekt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to tak srednio na pelnym baku zrobie 1100 do 1200 km przy jezdzie mieszanej i nie zbyt oszczednie nie przewarznie w granicach tak od 1500obr/min do 300obr/min ale jak 3eba docis gdy passat z tylu leci to 3a i nima ze boli bo wkoncu audi to audi :) a tankuje zawsze okolo 65l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dopisujcie jaką konfigurację ma auto - jakie felgi/opony i ew. wagę jeśli znacie (ale nie z dowodu tylko sprawdzoną).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio spalanie niepokojąco wzrosło :confused4: wczoraj trasa 275 km z tego 250 km autostrada i wciągnął 20 litrów. Prędkość w zakresie 120-150km/h średnia prędkość na fisie ok 100km/h spalanie 7,5( kiedyś wychodziło ok 6). Po mieście wychodzi około 9 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio spalanie niepokojąco wzrosło :confused4: wczoraj trasa 275 km z tego 250 km autostrada i wciągnął 20 litrów. Prędkość w zakresie 120-150km/h średnia prędkość na fisie ok 100km/h spalanie 7,5( kiedyś wychodziło ok 6). Po mieście wychodzi około 9 litrów.

zdecydowanie za dużo Ci pali :mysli: ja robie krótkie trasy,do pracy 11 km do tego troche jazdy odcinki 20-30 km (spokojna jazda do 2500 obrotów) spalanie 5,6 5,7 sprawdzone na pełnym baku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja zatankowałem 48 litrów przy 1020 km na blaciku to z trasy gdzie 1/4 to autostrada, a reszta szare polskie drogi i z tego 3/4 drogi to 4 osoby plus pełny bagażnik. W trybie mieszanym 50/50 56 litrów przy 1040 km( tu już mały głód się pojawia w postaci świecącej rezerwy). Tankowane na tej samej stacji pod sam koreczek :) chyba całkiem niezły wynik. Zastanawia mnie jakie były by te wartości z wirusikiem na jakieś 135 kucy. Jeśli ktoś może się wypowiedzieć proszę o PW

Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja zatankowałem 48 litrów przy 1020 km na blaciku to z trasy gdzie 1/4 to autostrada, a reszta szare polskie drogi i z tego 3/4 drogi to 4 osoby plus pełny bagażnik. W trybie mieszanym 50/50 56 litrów przy 1040 km( tu już mały głód się pojawia w postaci świecącej rezerwy). Tankowane na tej samej stacji pod sam koreczek :) chyba całkiem niezły wynik. Zastanawia mnie jakie były by te wartości z wirusikiem na jakieś 135 kucy. Jeśli ktoś może się wypowiedzieć proszę o PW

Pozdrawiam :hi:

Mi się wydaje że kolega trochę podkolorował te swoje spalanie :gwizdanie: zaraz wyjdzie że mu poniżej 5 w miście schodzi :polew:

A żeby było bez OT to u mnie to róznie wychodzi raz 900km do zapalenia się rezerwy, a raz 1050 ale to chyba dlatego że mam czujnik temp. paliwa zepsuty( jakieś zwarcie do plusa czy masy nie pamiętam), jeżeli ktoś może coś wie na ten temat to również proszę na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nogi ciężkiej nie mam. Prawdę napisałem, wszystko zależy od stylu jazdy a zejść poniżej 5 na trasie przy równej jeździe w granicach 100 nie jest to trudne. Co prawda FIS-u nie mam, ale Octavia mojego Taty (1,9 105 koników z 2008r) potrafi zejść do 4,4 - dane z FIS. Czy koloryzuje hmm to już innym użytkownikom pozostawiam do oceny :)

Karolasterka Tobie tez jakoś szczególnie duże to spalanie nie wychodzi skoro podajesz podobna wartość 1050. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!Też wcześniej jezdziłem Octą i spalanie wychodziło około 5l w cyklu trochę po mieście więcej na trasie.Tutaj spalanie jest trochę większe przy tym samym cyklu,ale po trasie do Gdańska i z powrotem,a potem jeszcze tydzień do Suwałk przejechałem 1180km i wyszło 5,8l,myślę,że nieżle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55L zatankowałem i przejechałem 720km po trasie :kox:

Nareszcie normalny wynik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje nowe maleństwo pali średnio ok 10 l /100 km.

Na razie takie wyniki osiągam po mieście , myślę że jeśli chodzi o 1,8 nie jest źle,ach ta przesiadka z golfa II, a pedał gazu aż sam się ciśnie w duł by jak najszybciej jechać ;P

Niebawem swój nowy nabytek sprawdzę na trasie, powinienem do 7 l zejść spokojnie ;P

Tak myślę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...