Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

950 km na pełnym baku.

Szczegóły:

- 600 km - wyłącznie trasa, autko dosyć obciążone, bez klimy, średnio 90 - 180 km/h,

- 350 km - miasto, prawie na "sucho", samtajms clima, 40 - 70 km/h,

- sie toczy na 205/60/15,

- 1.9 TDi 110 KM (czysta seria).

PZDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

739 km na 50 litrach spalanie 6,84 l - 3 dorosłe osoby,dwójka dzieci i bagażnik w avancie załadowany pod dach 80% trasy autostrada lub poza miastem prędkość w granicach 130 km/h,kilka wycieczek do 180 km/h podczas wyprzedzania.Myślę że całkiem ekonomicznie :>

685 km na 50 litrach spalanie 7,41 l 3 dorosłe osoby,dwójka dzieci pusty bagażnik 60% trasy poza miastem jazda nastawiona na eko,spokojne przyśpieszanie bez żyłowania samochodu.

Opony 195/65/15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

685 km na 50 litrach spalanie 7,41 l 3 dorosłe osoby,dwójka dzieci pusty bagażnik 60% trasy poza miastem jazda nastawiona na eko,spokojne przyśpieszanie bez żyłowania samochodu.

Troche Ci pali ten dieselek nawet biorąc pod uwagę q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa 2600 km prędkość nie szybciej niż 120 km/h po taksówkarsku :> 4 osoby + bagaż

fis - 5,4 l/100km

dystrybutor - 5,6 l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

685 km na 50 litrach spalanie 7,41 l 3 dorosłe osoby,dwójka dzieci pusty bagażnik 60% trasy poza miastem jazda nastawiona na eko,spokojne przyśpieszanie bez żyłowania samochodu.

Troche Ci pali ten dieselek nawet biorąc pod uwagę q

Ja wiem czy tak dużo :mysli: Jak dla mnie wyniki są akceptowalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa 485 km,prędkość tak do 140km/h raz zdarzyło mi się podciągnąć do 170 km/h przy wyprzedzaniu. W aucie 5 osób do tego bagażnik załadowany tak że nic już nie weszło... spalanie wyszło mi ok.8,5 litra w drodze powrotnej z nad morza.W drodze nad morze spalanie wyszło mi 9litrów ponieważ stałem w kilku miejscach w korkach.Myślę że wynik jest jak najbardziej akceptowalny.Oczywiście lałem 98 bo na takiej mój AJL powinien jeździć.Na 95 niestety pali ok.1-1,5litra więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa Mysłowice-Zakopane:

1. do Zakopanego ok 8.0 L wg FIS (przez na Oświęcim, Wadowice, Suchą Beskidzką, Jordanów, Nowy Targ)

2. do Mysłowice ok. 6.8 L wg FIS ( "7" do Krakowa, kawałek A4 i przez Jaworzno(Jeleń))

Łącznie 320km

Opony 195/65/15 + klima, w aucie 4 osoby i bagaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

685 km na 50 litrach spalanie 7,41 l 3 dorosłe osoby,dwójka dzieci pusty bagażnik 60% trasy poza miastem jazda nastawiona na eko,spokojne przyśpieszanie bez żyłowania samochodu.

Troche Ci pali ten dieselek nawet biorąc pod uwagę q

Ja wiem czy tak dużo :mysli: Jak dla mnie wyniki są akceptowalne.

Nie słuchaj takich nawet. Według mnie Twój wynik biorąc pod uwagę iż 40% było miasto, jest jak najbardziej ok.

Ale żeby nie było OT:

Z dzisiejszej wyprawy (AWX 1.9 130KM), z klimą (zawsze mam włączoną):

Bydgoszcz-Poznań lotnisko- 5 osób (dorosłych) + bagażnik w sedanie wypchany na max (około 80KG w sumie) - spalanie 6.5 (pare razy do 160km/h przy wyprzedzaniu, raz do 180km/h srednio poza miastami 130-140km/h)

Poznań-Bydgoszcz - powrót w 2 osoby, zero bagażu - spalanie 5.7 - predkości j.w.

Tak na marginesie, kupując nie sądziłem że ten 130 konny dieselek to taka petarda :D Jasne czuć było, że był na maxa obładowany, ale i tak szedł niesamowicie. Lepiej niż Octavia benzyna 101KM z 2 osobami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyprawa Łódź - Poznań (autobanem - prędkości 140-180 :rolleyes: ) średnio wyszło 7,8L

Poznań - Kalisz - Łódź (bocznymi trasami) - 6,1L

3 dorosłe osoby na pokładzie + junior + bagaże

reszta po mieście, na 48L przeleciał 630km więc średnia ogólna wyszła ponad 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio trasa 320 km trochę w korku, droga kręta dosyć dynamiczna jazda.

Spalanie 6,7 - 7

Trochę wcześniej wypad w Bieszczady około 300 km.

Spalanie 7-7,3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co tam pochwale się :kox:

testowo przewolno przejezdxilem od ost tankowania i..

Wczoraj pierwszy raz FIS zblizyl mi sie do magicznej granicy 7L/100km :naughty:

mialem juz od tankowania zrobione jakies 190km a FIS wskazywał że jeszczę przejadę 890km :decayed: (średnie na FIS'sie 7,1)

ale potem pojechałem na spota do kato :kox: :kox: :kox: zrobiłem jakies 100km a na FISie z magicznych 890km zostało mi 420 :polew: :polew: :polew:

koła 235/40/18 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie bez zmian

90%miasto

10% trasa

na pełnym baku ok 600-650km

jazda raczej dla zabaw, na trasie do 160, przewaznie 140 jade :wink4:

na pusty bak zalane za 100zł/5,05zł/l dystans 250km :wink4: jak oszczedzam to pod 300 podejdzie

koła 225/17 + Q + modzony silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie bez zmian

90%miasto

10% trasa

na pełnym baku ok 600-650km

jazda raczej dla zabaw, na trasie do 160, przewaznie 140 jade :wink4:

na pusty bak zalane za 100zł/5,05zł/l dystans 250km :wink4: jak oszczedzam to pod 300 podejdzie

koła 225/17 + Q + modzony silnik

To widzę że spalanie mamy podobne ja u siebie w mieście wychodzi mi po 7,5l na trasie przy jeździe do 120 zeszłem delikatnie powyżej 6l :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie bez zmian

90%miasto

10% trasa

na pełnym baku ok 600-650km

jazda raczej dla zabaw, na trasie do 160, przewaznie 140 jade :wink4:

na pusty bak zalane za 100zł/5,05zł/l dystans 250km :wink4: jak oszczedzam to pod 300 podejdzie

koła 225/17 + Q + modzony silnik

To widzę że spalanie mamy podobne ja u siebie w mieście wychodzi mi po 7,5l na trasie przy jeździe do 120 zeszłem delikatnie powyżej 6l :>

cieszy mnie to :) więc wszystko jest OK :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siadło mi ostatnio 1050km do odpalenia rezerwy :kox:

Oczywiście trasa tyle że po Polsce, a wiadomo jak u Nas przez miasta się jedzie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klima, mieszana jazda, dynamiczna jak zawsze ale bez upalań.. no parę startów z 3,0 cały bak do zapalenia się rezerwy 900km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi A4 1.8l - 1999

Zatankowałem za €20 (€1,49/l = 13,5l) i na mieście zrobiłem 71 mil (x1.6 = 113km)

Czyli wychodzi około 12l/100km - Jak to wygląda? Mieści się w normie?

Mam ją dopiero parę dni, więc parę razy ją "podeptałem" :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi A4 1.8l - 1999

Zatankowałem za €20 (€1,49/l = 13,5l) i na mieście zrobiłem 71 mil (x1.6 = 113km)

Czyli wychodzi około 12l/100km - Jak to wygląda? Mieści się w normie?

Mam ją dopiero parę dni, więc parę razy ją "podeptałem" :evil:

Zalej do pełna i zrób minimum 100km i znów zalej do pełna to wtedy będziesz miał w miarę wiarygodny wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio powrót z Chorwacji, 90% autostrada prędkości grzeczne 130-140 licznikowe. Przejechałem 930 km do zapalenia rezerwy i weszło 55,5 litra. Wychodzi ok. 6,0 na setkę, fura załadowana opona 235/45 17 + modzone quattro.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...