Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie wychodzi ze spalił mi w ostatniej trasie na wieś i z powrotem (186 km) około 7,3 l / 100 km ale jest małe ALE

Jechałem ze __średnią__ prędkością 122 km/h (a to są kręte boczne drogi)

Biegi zmieniałem przy około 3700-4300 RPM i właściwie cały czas wyprzedzanie/hamowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Piszcie ludzie ze jezdzicie z przecietna predkoscia anie ze srednia bo srednia 122km/h to osiaga sie na rajdach nie na ulicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
Piszcie ludzie ze jezdzicie z przecietna predkoscia anie ze srednia bo srednia 122km/h to osiaga sie na rajdach nie na ulicach.

Chyba wszyscy którzy podali taką średnią jeździli w trasie a nie na ulicach w mieście więc uwaga bez sensu kolego bo taką średnią w trasie można bez problemu uzyskać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej: Jechałem od babki 45 minut (93 km). daje to średnią prędkość:

93 km / 0.75 h = 124 km/h.

Co do trasy to nie po miastach ale tez ne po drodze ekspresowej. Standardowe waskie polskie drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 1,8T Q do 100 km/h w trasie z pieszczeniem pedału gazu - 7,3 ale to mordęga...

W trasie do Włoch z różnymi prędkościami 130/160/180 a nawet miejscami 220 jak chciałem się rozruszać, na 3000 km wyszła mi 9,3 litra.

Zaaaa toooo jak moja żona jeździ na zakupy to na komputerze nie zchodzi poniżej 12 litrów na 100km... i nie gańće mnie że daję 4 żonie... szef "uszczęśliwił mnie gwiazdą 3 litrową bez turbiny... ale po pracy wierny jestem swojej niunice (czytaj 1,8T Q)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio sprawdzalem jak mocno oszukuje komputer. Zrobilem trase taka ponad 600 km i uzupelnilem bak. Wedlug komputera srednie spalanie 6,7 a liczac po dolewce paliwa 6,67 takze calkiem niezle przelicza - w trasie zwykle jazdze tak okolo 140km, w porywach do 160km/h - oborty do 4 tys.

W miescie oczywscie gorzej, 9 - 12l/100km, w zaleznosci ile stoi sie w korkach.

Takze ogolnie jest bradzo dobrze, zlaszcza ze lubie sobie przycisnac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 1,8T Q do 100 km/h w trasie z pieszczeniem pedału gazu - 7,3 ale to mordęga...

W trasie do Włoch z różnymi prędkościami 130/160/180 a nawet miejscami 220 jak chciałem się rozruszać, na 3000 km wyszła mi 9,3 litra.

Zaaaa toooo jak moja żona jeździ na zakupy to na komputerze nie zchodzi poniżej 12 litrów na 100km... i nie gańće mnie że daję 4 żonie... szef "uszczęśliwił mnie gwiazdą 3 litrową bez turbiny... ale po pracy wierny jestem swojej niunice (czytaj 1,8T Q)

...po kolejnym tescie (jazda mieszana, bez oszczedzania pedalu gazu..normalna jazda...), wyszlo: 9,5L/100km...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalalem do pelna, potem 700km (500 km trasy - pelne zaladowanie(komplet ludzi plus zawalony kufer), jazda dosc dynamiczna tak do 120-130 km/h, obwodnica 3miasta - 150 km/h :) potem 200 km miasto/podjazdki po 5km... no i po tym wszystkim weszlo do zbiornika 38l, co daje 5,42l/100 km :) jak na 1Z-ta to chyba standard, ale mnie tam taki wynik cieszy bardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem od zalania do pełna, aż do zaświecenia się kontrolki: 500km, na stacji weszło mi 46l. Co daje 9,2l/100km :grin: przy jeździe mieszanej + trochę butowania. Jak na 2,6 + quattro niezły wynik według mnie :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 1,9 TDI choc nie pierwszej mlodosci i zprzebiegiem 108000 mil ( 172800 km ) w jezdzie mieszanej miasto korki po 20 -30 minut stania potem trasa spala okolo 5.5 0- 5,7 l/100 w w trasie przynormalnej jezdzie caly cas w okolicach 120 do 140 km/h schodzi do 5,3 l/100. Takze na pelnym zbiorniczku od 900 km do 1100 km. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wczoraj zalalem, bom byl ciekaw.

PRzejechanie 230 km w masakrycznych warunkach w 100% w warszawie (trasa grochow centrum, zoliboz itp) kosztowalo mnie 31 litrów Pb95, co daje ok 13,5 l/100KM....

A w TDIku wyszło by połowę taniej :razz:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wczoraj zalalem, bom byl ciekaw.

PRzejechanie 230 km w masakrycznych warunkach w 100% w warszawie (trasa grochow centrum, zoliboz itp) kosztowalo mnie 31 litrów Pb95, co daje ok 13,5 l/100KM....

A w TDIku wyszło by połowę taniej :razz:

hehhe... ale zakup bylby drozszy... no i od klekotu mialbym rozstroj jelit...

poza tym sie zagazuje i zawirusi... i wtedy zobaczymy :razz:

a tak na marginesie, w takich masakrycznych warunkach jak ja przejechalem te 200 km (komp poklazal 12h jazdy) to octavia kolegi rocznik 2005, TDI 110 KM spalila 10 litrow... do polowy sporo drogi... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wrocilem z trasy -1100km. cztery osoby, pełen kufer, 80% trasa, 20% miasto, przecietna predkość trasa 90 - 130. (miasto to wiadomo :) Felgi 17" 235/45, zawieszenie sportowe. Spalanie wyszlo 7,53 litra. Nie najgorzej chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...