Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Może to mu pomoże zrozumieć.

http://olejeismary.blogspot.com/2011/02/oznaczenia-i-normy-olejowe.html

Sony Xperia Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zbliża mi się trzecia wymiana oleju w kraju :naughty:

Silnik 1.9TDI ALH (wymaga normy 505.)

Przebieg 254kkm.

Na pierwszą wymianę wziąłem Castrol Diesel Magnatec 5W40.

Na drugą Motul Specific 5W40.

Na trzecią wymianę myślałem zalać Motula X-Cessa 5W40 5L (135zł) lub Castrol Edge TD 5W40 5L (129zł).

Tego Castrola jeszcze nie testowałem :eusathink:

Dodam zalecenia Castrola do mojego silnika...

Zalecany : EDGE 0W40

Dobry : Magnatec Diesel 5W40

Zastanawia mnie tylko wymiana co 7,5 tyś km :co:

2829983100_1377540676_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliża mi się trzecia wymiana oleju w kraju :naughty:

Silnik 1.9TDI ALH (wymaga normy 505.)

Przebieg 254kkm.

Na pierwszą wymianę wziąłem Castrol Diesel Magnatec 5W40.

Na drugą Motul Specific 5W40.

Na trzecią wymianę myślałem zalać Motula X-Cessa 5W40 5L (135zł) lub Castrol Edge TD 5W40 5L (129zł).

Tego Castrola jeszcze nie testowałem :eusathink:

Dodam zalecenia Castrola do mojego silnika...

http://obrazki.elektroda.pl/2829983100_1377540676_thumb.jpg

A jeszcze jakiś czas temu wyśmiewałeś Castrola , coś na kształt " że syntetyczny Castrol może zrobić wrażenie tylko na bezdomnych " :facepalm: a teraz chcesz go zalać ? tylko żeby nie doszło do zatarcia silnika :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDGE to najwyższa półka... chcę spróbować z czystej ciekawości...:decayed:

Dodaję karty charakterystyki

CASTROL EDGE TURBO DIESEL 5W40

8913384100_1377541361_thumb.jpg

MOTUL X-CESS 8100 5W40

4154645000_1377541480_thumb.jpg

Może ktoś wie ile ten Castrol EDGE TD 5W40 ma TBN ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie wracamy do jaskini. ;-)

Ale ja wole na drzewo i nawet jeśli to Mobil.

Sony Xperia Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDGE to najwyższa półka... chcę spróbować z czystej ciekawości...:decayed:

Dodaję karty charakterystyki

CASTROL EDGE TURBO DIESEL 5W40

http://obrazki.elektroda.pl/8913384100_1377541361_thumb.jpg

MOTUL X-CESS 8100 5W40

http://obrazki.elektroda.pl/4154645000_1377541480_thumb.jpg

Może ktoś wie ile ten Castrol EDGE TD 5W40 ma TBN ?

W tabelce ,którą zamieściłeś jest jak wół napisane jaki jest TBN Castrola, czyżby problemy ze wzrokiem.....

Jak to się mogło stać ,że wyrzekasz się tak wychwalanego Motula i chcesz zalać tak wyśmiewanego przez Ciebie Castrola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaja sobie robi, choć z drugiej strony jednak Motul z podpisu niepostrzeżenie zniknął. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

caban*** szydził z każdego po kolei jak pytali o castrol i zacięcie go krytykował używając nawet szydery w formie zdjęć Ronaldo a na dwie wymiany jedna była na tym właśnie tragicznym castrolu i trzecia też się zapowiada... nie wiem czy Ty sobie jaja robisz czy zawsze jesteś taki sprytny:doh:

Jeśli chcesz tani a możliwie dobry olej a to chyba u Ciebie jeden z priorytetów z tego co zuważyłem po tych wszystkich wyliczeniach cen a nawet obliczeniach oszczędności przy używaniu paczkomatów:kox: jakie niedawno dawałeś... to teraz już na serio - sprawdź ofertę Valvoline i Gulfa - myślę że stosunek cena/jakość w tych markach jest na bardzo wysokim poziomie.

Nie sugeruj się też tym że Durablend będzie jako półsyntetyk bo Castrol Edge też powinien być tak sklasyfikowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj mają dużą oferte - GULF - PETROCAR

dla cabana najlepiej podejdzie

OLEJ SILNIKOWY GULF FORMULA G 5W-40 4L DIESEL/BENZ 1210 NR PETROCAR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale jedno jest na plus kolega cab testuje i to się chwali, a moze cos z innej beki, wspomniany statoil, xado , albo xenum juz mozna to dostac w sklepach , belgijski produkt, prawdopodobnie jakis inzynier co odszedł od castrola stworzył to, znajomy chwalił sobie olej po zalaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi kumaty powiedzieć coś o tym oleju http://www.elf.com.pl/karty/EXCELLIUM%20FULL-TECH%200W30.pdf ???? Jak kształtują się jego parametry porwnując do Motul X-Cess 8100 5W40? Nadaję się na zimę do 1.9TDi VP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy , chcecie coś taniego i dobrego to zalejcie ten olej: Pento Super Performance III 5W-30

Syntetyczny olej silnikowy typu LOW SAPS do filtrw DPF - Pentosin Pento Super Performance III 5W-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde od początku myślałem, że mam na wlepce QG1, dziś dopatrzyłem że to nie to, to jest 0G1 (skrzynia man.):facepalm: Ale co jest.... na wlepce nic nie ma dotyczącego trybu LL ? czy to QG0, QG2, QG1 dziwne no nie ?

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy , chcecie coś taniego i dobrego to zalejcie ten olej: Pento Super Performance III 5W-30

Syntetyczny olej silnikowy typu LOW SAPS do filtrw DPF - Pentosin Pento Super Performance III 5W-30

Dobre oliwy,mało popularne,wielu producentów aut zalewa te oleje na fabryce,nie wiem jak teraz ale troche wczesniej skoda zalewała tez płyn wspomagania i hamulcowy tej marki,nawet na korkach pojemników tych układów jesli dobrze pamietam była wytloczona nazwa. Czy kolega ma to zalane aktualnie,jak tak to jakie wrazenia?

---------- Post dopisany at 19:44 ---------- Poprzedni post napisany at 19:37 ----------

Norbi tdi , co bys tam mial namazane ,to i tak wiesz ze lepiej servisowac przykładowo co 15tkm a nie 30tkm,ewentualnie urwac z LL kilka tysiączków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ktory olej polecacie do AVF-a o przebiegu 230 tys km?

MOTUL SPECIFIC VW 505.01

MOTUL SPECIFIC VW 506.01

MOTUL 8100 x-Clean C3 5W40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi kumaty powiedzieć coś o tym oleju http://www.elf.com.pl/karty/EXCELLIUM%20FULL-TECH%200W30.pdf ???? Jak kształtują się jego parametry porwnując do Motul X-Cess 8100 5W40? Nadaję się na zimę do 1.9TDi VP?

Hmmm,tzn teraz jest motul ,czy inny,a co Cię prowadzi w strone elf0w30, on ma calkiem dobre parametry, ale motul mysle jest akurat optymalny do tego tdi,a jak maszyna gra to i elf moźna, ale jak by to nazwaz troche dwie inne bajki,chodz plynne przechdzenie miedzy takimi i z powrotem jest praktykowane sa wzmianki o takich praktykach chociaz by na zachodnich forach,,,moze ktos jeszcze podklika cos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy , chcecie coś taniego i dobrego to zalejcie ten olej: Pento Super Performance III 5W-30

Syntetyczny olej silnikowy typu LOW SAPS do filtrw DPF - Pentosin Pento Super Performance III 5W-30

Fiat leje te oleje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...