Opublikowano 6 Kwietnia 201412 l Motul Specyfik jak ktoś kreci w koło komina spełnia swoje parametry do około 12 tkm od momentu wymiany. Widoczny ubytek to sygnał, iż nadaje się do wymiany. Nie ma sensu pałować dalej silnika na zużytym oleju ale to jest każdego indywidualna sprawa.
Opublikowano 6 Kwietnia 201412 l cabanmat; Tak jest w moim przypadku oleje sprawdzone bo z IC Nie wypowiem się bo na X-Cleanie nie miałem okazji jeździć... Raz jeździłem na Specyfiku, później przeszedłem na XCess i przy nim zostaje do końca silnika, lub mojego jamrolly - oliwę 5W40 wymieniamy co 10-15tyś km, lub jeżeli nie zrobimy takiego przebiegu to raz na rok.
Opublikowano 6 Kwietnia 201412 l No ja mialem teraz przyjemnosc zrobic 10k przez nie cale 5 mieszków a noechcialbym zrobic krzywdy mojemu silnikowi ,)
Opublikowano 17 Kwietnia 201412 l czy "MOBIL SUPER 3000 XE 5W-30 HC SYNTHESE" jest dobrym olejem do B7 1,9 116km BKE
Opublikowano 18 Kwietnia 201412 l czy "MOBIL SUPER 3000 XE 5W-30 HC SYNTHESE" jest dobrym olejem do B7 1,9 116km BKE Nie
Opublikowano 18 Kwietnia 201412 l http://www.autocentrum.pl/forum/oleje-i-plyny/krotkie-porownanie-parametrow-wybranych-olejow-syntetycznych-391393281/
Opublikowano 18 Kwietnia 201412 l czy "MOBIL SUPER 3000 XE 5W-30 HC SYNTHESE" jest dobrym olejem do B7 1,9 116km BKE Nie jaki polecisz do BKE 1,9 z 2005r na zegarze pokazuje 210tkm przejechane. Motul specyfic VW 507?
Opublikowano 19 Kwietnia 201412 l To jak chcesz coś z Motula to Specific lub X-Clean (5W40) wymagasz tylko normy 505.01 Pewną oliwę kupisz np. u nas na forum : Sprzedam - ogłoszenia komercyjne dla firm
Opublikowano 20 Kwietnia 201412 l Panowie co polecicie do 1,9 TDi AJM nakulane 250000 ( w miare realny), jak kupiłem był zalany castrolem edge zmieniłem na Liqui Moly Top TEC 4300 i teraz pytanie zostać przy LQM czy przejść na motula, jak tak to jakiego ? Jazda to 65% miasto 35% trasa z góry dzięki za porade
Opublikowano 20 Kwietnia 201412 l Jeśli chcesz możesz przejść na Motul Specific 505.01. Generalnie jest masa olejów do wyboru Jedyne czego się trzymaj to nie kupuj w markecie bo ceny z kosmosu Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
Opublikowano 22 Kwietnia 201412 l Panowie co polecicie do 1,9 TDi AJM nakulane 250000 ( w miare realny), jak kupiłem był zalany castrolem edge zmieniłem na Liqui Moly Top TEC 4300 i teraz pytanie zostać przy LQM czy przejść na motula, jak tak to jakiego ?Jazda to 65% miasto 35% trasa z góry dzięki za porade Mam nadzieje że nie zalałeś jednak 4300 bo to zupełnie niezgodny z normami VAG olej ( C2). Mam nadzieje że miało być 4100, 4200 lub 4600. Ważne żeby olej był do PD czyli coś z normą 505.01. Pozdrawiam
Opublikowano 22 Kwietnia 201412 l Sory pomylilem nr top tec 4100 jest wlane. Zostac przy tym czy zmienic na motula ?
Opublikowano 24 Kwietnia 201412 l Jeśli dobrze zrozumiałem to do 1.9 BRB bez dpf wystarczy motul z normą 505.01? Który z n/w będzie lepszy? 8100 X-clean 5W40 - Motul Specific 505 01 502 00 5W40 - Motul
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto