Treść opublikowana przez iwadrian
-
[B6 BKE] Który bezpiecznik odpowiada za deskę rozdzielczą i zegary
Nr 15. 10 amper instruments cluster.
-
[ALL B5] Spasowanie przodu auta
Zdejmij zderzak i poluzuj śruby mocujące wzmocnienie czołowe do podłużnic, następnie unieś wzmocnienie czołowe do góry i dokręć. Potem ustaw maskę do linii błotników i skoryguj mocowanie reflektorów. Jak górne linie będą o.k zamontuj zderzak.
-
[B6 AWX] Zmiana twardości hamulca podczas jazdy
Sprawdź łącznik przewodu od serva w ścianie gordziowej czy nie jest zaciśnięty.
-
[B5 AJM] wahania temp plynu chlodniczego(czasem)
Poczytaj sobie tutaj: http://www.a4-klub.pl/smf/odp_b6_avb_wskaznik_temperatury_dziwne_zachowanie-t53838.0.html;msg734597#msg734597
-
[B6 AWX] Świeci Kontrolka od oleju a olej jest w silniku
Może olej jest ale ciśnienia nie ma ewentualnie problem z czujnikiem stanu oleju w misce lub czujnikiem ciśnienia oleju.
-
[B5 1Z] Problem z ustawieniem geometrii
Pozamieniaj sobie najpierw koła miejscami. Miałem przypadek,że mi auto sciągało i nie mogłem znaleźć przyczyny, pomogła wymiana tylnych opon.
-
[ALL] Czym zmyć klej z szyby i lakieru ?
Pomaluj na aucie. Jak bardzo chcesz to zdemontowac to klej z szyby zeskrobiesz np. żyletką a z elementów lakierowanych zeskrob ile się da a resztę rozpuszczalnikiem zmyjesz, tylko uważaj żeby z nim nie przesadzić bo może lakier rozpuścić Jednak jak zamierzasz przykleić to spowrotem to nie musisz kleju do zera zrywać.
-
[ALL B6] Ile powinno kosztować pomalowanie zderzaka tylniego ? + foto
Dokładnie wpyłka, koszta niewielkie raptem ok 3 godzin roboty.
-
[B5 AFN] Kleen-flo Diesel injector kleen - płyn do czyszczenia układu wtryskowego
Tutaj coś znalazłem http://www.hil.pl/-p-211.html
-
[B5 AFN] Problem ze złączem w samochodzie
Wymontuj kostkę, wysuń uszkodzone piny i odegnij delikatnie blaszki mocujące. Potem wsuń piny spowrotem i sprawdź czy się nie wysuwają.
-
[B5 AHU] Brak reakcji na pedał gazu
Możliwa awaria sterownika pompy wtryskowej.
-
[ALL B5] Dzwiny szum przy szybszej jeździe
Najpierw doprowadź do porządku hamulce (prawa strona która jest zapieczona) a potem szukaj dalej
-
[ALL B5] Czy da się zregenerować wahacz ?
wpuść tam trochę oleju za pomocą strzykawki
-
[ALL B7] Sprawdzenie silnika 2.0 TDI 140KM - dmucha z wlewu oleju
Dmuchanie powietrza z komory korbowej to normalne zjawisko wywołane przez ruch obrotowy wału i posuwisto zwrotny tłoków.Gorzej jak daje spalinami co wskazuje na przedmuch. Jednak w silniku z tym przebiegiem (97 tys) to chyba za wcześnie
-
[B6 AWX] Zablokowane koła
Pozapiekały się zaciski.Podnieś auto na lewarku i sprawdź które koła blokują(nie zapomnij zwolnić hamulca ręcznego). delikakatnie popukaj młotkiem i rozruszaj zaciski i powinno puścić.
-
[ALL B5] Odstający zderzak
Zdejmij zderzak a wtedy będziesz wszystko widział. Może poprostu tylko z mocowania wyskoczył.
-
[ALL B6] Pali sie kontrolka ESP i wskaznik od temperatury wskazuje 0
przyczyną świecenia kontrolki ESP jest uszkodzony czujnik stopu przy pedale hamulca. Co do temperatury to zacznij od czujnika.
-
[B6 AVF] Olej - jaka pojemność do wymiany, jaka norma?
dokładnie wlałem całe 4l i musiałem upuszczać bo ciut ponad max było.
-
[B5 AHH] Czuć zapach spalin
No to nie ma co panikować
-
[B6 AWX] Jak zablokować siedzenia
u mnie trzeba porządnie z rozpędu pier...... wtedy jest o.k. można to wyregulować ale na razie mi się nie chce.
-
[B5 AHH] Czuć zapach spalin
Sprawdzenie ciśnienia napewno da jakiś pogląd na temat pierścieni. Jest jeszcze kwestia zużycia cylindrów i szczelności zaworów. Jak auto odpala i chodzi o.k,nie łyka zbyt dużo oleju to na razie pojeździj. Duże znaczenie ma też jakość stosowanego oleju wymienianie go w odpowiednim czasie.
-
[B5 AHH] Czuć zapach spalin
Prędzej pierścienie tłokowe. Odpal auto i odkręć korek oleju jak będzie się wydobywać dymek z wlewu oleju to znaczy ,że silnik ma przedmuchy wtedy pierścionki do wymiany.Jak są uszczelniacze słabe to wzrasta kopcenie z wydechu i zużycie oleju. Przy wymianie pierścieni warto też uszczelniacze zrobić,planowanie głowicy i oczywiście nowa uszczelka pod głowicę.
-
[B5 AFN] Slick 50 próbował tego ktoś z was
lepiej nie kombinować z takimi wynalazkami. Samo to,że dedykują to do samochodów powyżej 120 tyś a to przecież żaden przebieg, chyba ,że w maluchu Wlej dobry markowy olej spełniający wymagane normy (jaki? poczytaj na forum) i auto będzie śmigać.
-
[ALL B5] Tylny klocek trze o tarczę hamulcową
Najpierw proponowałym abyś sprawdził przeczyścił i rozruszał tłoczek prowadnice i dżwigienkę ręcznego.
-
[B5 AVV] Stan napięcia, moc i wymiary żarówki rurkowej
Faktycznie 12v 5w coś mi się pokręciło sorry