Treść opublikowana przez iwadrian
-
Samochód po poważnej kolizji
"Po stłuczce" Nie ma to jak auto od znajomego. O ile to co było najbardziej uszkodzone zostało wymienione a nie naciągane i klepane to powinno być o.k. Ja dla świętego spokoju pojechałbym do jakiegoś ogarnietego blacharza lub diagnosty i zlecił dokładne oględziny. Niestety po takiej naprawie auto nigdy nie będzie miało 100% wytrzymałości jak nie bite.
-
Gdzie podpiąć kamerkę / rejestrator
Ja mam kamerkę podłączoną pod bezpieczniki obok schowka, po zapłonie. W kamerce mam ustawione, że po wyłączeniu zapłonu nagrywanie jest kontynuowane przez kilka minut z wbudowanej baterii.
-
zbiezność - nastawy
Jedż to ustaw na stacji diagnostycznej. Oni mają tam tabele nastawów.
-
wężyk koło akumulatora B6
Pewnie odpowietrzenie akumulatora. Zobacz czy stary akumulator ma z boku u góry otwór odpowietrzający.
-
czy kazde b8 ma podgrzewane lusterka?
Jak jest właściwie z podgrzewaniem lusterek, załączają się automatycznie przy jakiejś temperaturze (pokrętło na środku symbol grzania) czy można je wymusić włączając grzanie tylnej szyby bez względu na temperaturę? w instrukcji jest napisane : The mirrors are heated depending on the outside temperature until the ignition is switched off, even if the knob is no longer in position A. (środek).czyli po co jest pozycja A jeżeli lusterka zaczną grzać automatycznie w zależności od temperatury nawet jeżeli pokrętło nie jest w pozycji A ?
-
Zimowe Kormorany 18 "
No i kormorany na aucie. Na śniegu nie miałem okazji ich przetestować. Na mokrym asfalcie zachowują się poprawnie i są jak na zimówki zaskakująco ciche. Znalazłem test ( czeski) i Kormorany na śniegu odstawiły dość renomowaną konkurencję. http://www.autoklub.cz/dokument/6992-velky-test-zimnich-pneumatik.html Po wynikach testu miałem obawy co do zachowania na mokrym asfalcie a tu miłe zaskoczenie. Pozostaje mi czekać na śnieg i zobaczyć jak sobie dadzą radę.
-
B8 TrOOOOp
Z nitro to bardzo ostrożnie trzeba. lepiej w takie coś zainwestować albo pożyczyć. https://youtu.be/MSQz-DusYtg?t=27s
-
B8 TrOOOOp
Zmień koła, zresetuj tpms i zobacz co się będzie działo. Gdy masz układ oparty na czujnikach obrotów kół to będzie bez komunikatów.
-
Kierownica i pedał hamulca drży przy hamowaniu
No nie wiesz? Jak jajka gotujesz to czas odlicza Tak na serio to kolega ma pewnie tarczę skrzywioną którąś. miałem też przypadek w bmw 7, że kierownica drżała przy hamowaniu przez wybitą końcówkę drążka ale wtedy pedał nie drżał.
-
Odpalanie auta w mrozy
Świece nie dostaną po d*pie gdy będą grzane raz za razem? jakim raz za razem??przeciez zapłon tylko raz jest włączany No w sumie racja. To nie prościej po prostu na raz ze sprzęgłem? Zanim świeczki zagrzeją to i tak wszystko inne pogaśnie.
-
Odpalanie auta w mrozy
Świece nie dostaną po d*pie gdy będą grzane raz za razem?
-
Hamulec elektryczny ręczny a mrozy
Nie ma linki to teoretycznie nie powinno zamarzać.
-
Mechanik okazał się oszustem i partaczem
To jak już miał głowicę na wierzchu, mógł gniazdo świecy porządnie zrobić i sprawdzić czy jest szczelne przed zamontowaniem.
-
Mechanik okazał się oszustem i partaczem
Niech naprawiają do skutku i tyle. Uszczelka pod głowicą nowa? dlaczego?
-
Zimowe Kormorany 18 "
Właśnie takie zamówiłem tylko w rozmiarze 225/50/17.Też jestem ciekawy opini kierowców którzy na nich jeżdżą lub jeździli.
-
A4 b7 Avant s-line by michu
Piękna. Fajne wyposażenie, Tak jak koledzy powyżej pisali, Drewno nie bardzo mi pasuje do sportowego charakteru wnętrza.
-
B8 TrOOOOp
Co może być przyczyną tego, że w polifcie MMI 3g low w menu car, dni i przebieg do wymiany oleju nie zmniejsza się i pokazuje cały czas 380 dni lub 15000 km ?
-
Dziwny odgłos po załączeniu klimatyzacji w A4 B8
Skoro to wentylator nawiewu to dlaczego występowanie odgłosu jest uzależnione od obrotów silnika?
-
Czy tylne lampy podejdą od anglika ?
z tego co pamiętam to w mojej byłej b6( Anglik ) było miejsce na żarówkę w miejscu przeciwmgielnego z lewej strony. Czy środek miał gniazdo, tego nie pamiętam.
-
Czy tylne lampy podejdą od anglika ?
Powinien świecić.
-
Wezwanie na serwis EA189 (23Q4) Diesel Gate w Audi
Moja już po zmianie softu. Na razie nie zauważyłem jakichś drastycznych zmian.
-
Bagażnik - czyszczenie wnętrza i zabezpieczenie na przyszłość
Jeżeli chodzi o podłogę bagażnika to można kupić matę gumową dedykowaną do danego modelu. Ogólnie nie lubię syfu w bagażniku i nic w nim nie wożę ale jak muszę przewieżć coś brudzącego to po prostu podkładam kartony.
-
Dziwny dźwięk [wideo]
Ja tam słyszę cykanie zaworu pompy CR. To normalne. No chyba, że jest tam jakiś inny dźwięk, którego nie słyszę.
-
Delikatne szarpanie podczas ruszania w Audi A4 B8
Miałem to w B6 do tego stopnia, że musiałem czasem sprzęgło przypalić aby ustało. Co ciekawe, działo się tak tylko w wilgotne, deszczowe dni. Niestety w mojej B8 zaczyna się to samo, na razie bardzo leciutko ale pewnie problem zacznie sie pogłębiać.
-
Co byście zrobili z tymi uszkodzeniami?
Na tym zderzaku to nawet do szpachlowania nic nie ma. Wyrównać szlifierką oscylacyjną, zapodkładować i polakierować albo cały albo pół do grilla. Tak jal zrobiłem to tutaj>>> http://a4-klub.pl/index.php?/topic/83552-all-naprawa-porysowanej-powloki-lakierniczej Nie widzę sensu wymieniania zderzaka w tym przypadku.