Treść opublikowana przez Skowrix
-
Wymiana, rodzaje i lista liczników w Audi A4 B6 i B7
Cześć, zakupiłem przypadkiem (jako dawce wtyczek i gniazd) zegary kolorowe z B7 2.0 TDI UK (8E0920982M) - pytanie do specjalistów w tym temacie - czy jest opcja przeszczepienia ich do B7 1.8T? Wiem że są tam różne immo ale może ktoś już robił takie kombinacje z sukcesem?
-
Zamek w tylnych drzwiach
Cześć, tak da się go wyjąć bez zdejmowania szyby, robiłem to z 2 tygodnie temu w aucie ojca. Trzeba było odkręcić jedną ze śrub trzymających ramkę szyby (chyba poniżej zamka) i ostro tam manewrować. Nie jest to przyjemna robota ale jest to wykonalne. No i trzeba mieć w miarę małe dłonie żeby się tam dostać i rozpiąć cięgno od klamki
-
Nie działa zamykanie drzwi z pilota
MK znajduje sie pod fotelem kierowcy (w skrzynce pod wykładziną) więc zgodnie z Twoim opisem na 95% masz właśnie zalany MK.
-
RZESZÓW - Kamera inspekcyjna Warto <3
Za dobrą flachę to można sobie samemu sobie kupić chiński endoskop do telefonu z alledrogo i będzie na przyszłość Nawet idzie tym coś zobaczyć bo tu i ówdzie już tym zaglądałem
-
Nie działający kierunkowskaz powyżej 26 stopni celcjusza
Jeżeli jest mocno zaśniedziałe to sam preparat może nie dać rady, lepiej wyczyścić to mechanicznie. No i rozumiem, że sprawrdziłeś zarówno blaszki mocujące żarówkę jak i samą kostkę lampy?
-
Swap quattro a4 b6 1.8t
Jedyna rzecz jaką przekodowałem robiąc swapa u siebie to licznik (podłączenie 2go pływaka) i wszystko śmiga. Teoretycznie powinno się jeszcze zmienić pompę ABS na taką z Q. Wszystko jest opisane w temacie na forum.
-
Nie działający kierunkowskaz powyżej 26 stopni celcjusza
No ciężko by było wyciągnąć MK spod siedzenia kierowcy do bagażnika Zainteresował bym się samą lampą a nie modułem. Sprawdzić styki w lampie i kostce - obstawiam, że tam leży problem. Sam miałem podobnie z 3 światłem stopu
-
Kontrolki ABS ESP podczas uślizgu kół
Na pewno nie jest to normalne a wierzyć sprzedającemu to wiecie... Jest jeszcze opcja że może to nie ori Quattro tylko swap i przy uślizgu tyłu sterownik nie ogarnia sytuacji i wywala błąd? Ośka i Q mają inne sterowniki więc moze tu leży problem.
-
Cofanie paliwa
Rozumiem, że miałeś ten wyciek z tyłu, w okolicy zbiornika paliwa? Nie ubywa Ci paliwa jak jeździsz na LPG? Jeżeli pompa była wymieniana to w sprawdzibłym czy wszystko na pewno jest tam dobrze podłączone bo wygląda na jakiś przeciek w układzie przez co zeszło ciśnienie i nie chciała odpalić po postoju. A paliwko mogło się zebrać gdzieś w zagłebieniu i jak ruszyłeś to się zaczęło 'chlupać' i wtedy zauważyłeś wyciek.
-
Montaż elektrycznych podnośników tylnych szyb w Audi A4 B6/B7
A wiązki do tyłu masz z jakiego rocznika? Jeżeli starsze niż 2004 (chyba wszystkie B6) to musisz w słupku B podpiąć tak jak masz z przodu a jeżeli masz wiązki z B7 to wg. schematu z manuala.
-
Check engine....
Ciekawy przypadek. Błędy sprawdzane VCDSem? aż nie chce mi się wieżyć, że check świeci bez żadnych zapisanych błędów w sterowniku...
-
Odpalanie na 3 cylindry
Gaz jest bardziej wrażliwy na zapłon więc jeżeli na gazie jest ok a problem występuje tylko na Pb to szedłbym w stronę braku paliwa. Problem może leżeć we wtryskiwaczu Pb albo uszkodzonego sterownika LPG. Może mieć jakiś problem z tranzystorami i powoduje przerwę w obwodzie wtrysku benzynowego. Jeżeli masz kompa do LPG to możesz spróbować przełączać pojedyncze cylindry na Pb i może uda się znaleźć winowajcę.
-
Co to za element?
Widziałem kiedyś w toyocie coś takiego i było to od alarmu.
-
chiP u znanego tunera 1.8 T - szybko poszło ?
Dokładnie, jak wyżej. Jeśli motor w miarę zdrowy i nie trzeba było robić dużo poprawek to ma prawo jeździć A jeżeli masz jakieś obawy zrób logi i wrzuć do oceny na forum.
-
Zamek drzwi pasażera nie rygluje się.
Możesz jeszcze raz dokładniej opisać to co zrobiłeś? Bo ja zrozumiałem to tak: - miałeś zamknięte drzwi pasażera - nie da się ich otworzyć klamką od wewnątrz ani z zewnątrz oraz nie reagują na otwieranie z pilota (centralny zamknięty) - kupiłeś wiązkę i moduł drzwi pasażera i podpiąłeś go do innych drzwi w Twoim aucie (obstawiam któreś z tyłu) - po podpięciu tego nowego modułu udało Ci się otworzyć zablokowane do tej pory drzwi pasażera (czyli zadziałał w nich centralny odblokowując zamek) - następnie podłączyłeś nowy moduł do drzwi pasażera i zamek w nich przestał działać (na pewno podłączyłeś wszystkie kostki z drzwi do nowego modułu?) Czy dobrze to zrozumiałem?
-
Problem z oświetleniem drzwi
no to kolego w pierwszym poście mnie zmyliłeś...
-
Problem z oświetleniem drzwi
To jak pisałem wyżej na 99% masz jakiś kabel ułamany w okolicach gumowej przelotki miedzy drzwiami a słupkiem. Oczywiśćie rozumiem że zanim napisałeś na forum sprawdziłeś, że masz tam żarkówki i są one sprawne? Bo z tego co kojarzę, to są wersje gdzie zamiast lampek są tylko odblaski.
-
Problem z oświetleniem drzwi
99% uszkodzona wiązka/kostka w drzwiach (w gumowej przelotce). Tył w elektryce czy korby?
-
Wycieki płynu /spód zbiorniczka
Na moje oko to obecnośc oleju w płynie nie była przyczyną tego, że wywalało Ci płyn przez odpowietrznik. Raczej jest to skutek innej usterki lub może oznaczać walniętą UPG. Jaką awarię z tym związaną miałeś wcześniej?
-
Short Shifter DIY w Audi A4 B6/B7
No ciężko to lepiej opisać niż w oryginalnym poście ale postaram się... W aluminiowej części wiercisz otwór wiertłem 6mm, w plastikowej części lewarka wiercisz otwór wiertłem 9,2mm (ciężko się wierci bo plastik jest 'gumowy' i krawędzie trzeba obrobić np. nożykiem). Oba otwory mają być w odległości 20mm od oryginalnych otworów (środki otworów, nie krawędzie)
-
A4 B6 co to za wtyczka?
Kiedyś miałem w b5 zmieniakrę z identyczna wtyczką więc na 99% ktoś sobie po prostu to dołożył. Szukaj drugiego końca przewodu w okolicach radia A tu wynik z google:
-
nowe auto a4b7, co sprawdzic ?
Jeżeli już kupiłeś za trochę za późno na sprawdzanie A taj poważnie to możesz poprosić o sprawdzenie kompresji, da to jakiś pogląd na stan dołu silnika, zdjecie węża od IC żeby sprawdzić w jakim stanie turbo (czy nie puszcza oleju) i o zrobienie logów (opis na forum) i wrzucenia ich do analizy na forum ale to tylko jeśli masz na prawdę zaufanego gościa a nie kogoś kto będzie Cie chciał naciągnąć na koszty. Pozatym cisnienie oleju i paliwa - to testy bezinwazyjne a dają dość dobry ogląd na stan motorowni. Profilaktycznie można zlecić zdjęcie miski i smoka do czyszczenia bo to taka standardowa przypadłośc 1.8t. Przepłukanie silnika świeżym olejem też nie zaszkodzi.
-
Pęknięcie. Co to jest?
Z tego co widzę na fotkach w necie to tylko gumowa osłona. Sama poduszka może być sprawna jeżeli nie ma z niej wycieku albo śladów po wycieku bo wewnątrz jest olej (chyba czerwony). Jeżeli nie słychac stuków to myślę, że można zostawić w spokoju
-
Pęknięcie. Co to jest?
Osłona poduszki silnika
-
B6 3.0Q ASN Avant by Lang
Szacun za chęci i powodzenia przy dalszych pracach