Treść opublikowana przez erchi
-
Montaż aktywnego układu kierowniczego Servotronic w Audi A4 B6/B7
Raczej zamontujesz. Różnica jest w końcówkach drążków kierowniczych.
-
Ciekawe filmy warte obejrzenia
Wczoraj byłem na Przełęczy ocalonych. Ogólnie dobry.
-
Ciekawe filmy warte obejrzenia
Powidoki jak to od Wajdy, średnio. Choć znacznie lepiej niż Katyń.
-
Jakie Filtry gazu ? .
Mhm, 70zł za wymianę i przejażdżkę z ew. strojeniem.
-
Jakie Filtry gazu ? .
Hana na dobrym filtrze też za wiele nie pociągnie - 30-40tys km?
-
Slabe ladowanie, duzy spadek napiecia miedzy alternatorem a akumulatorem
Huco. Wymiana alternatora niewiele zmieni w kwestii podbicia napięcia na rozgrzanym silniku, chyba że masz już żyjący ostatkiem sił regulator. Ale warto kupić altek młody np. z Tiguana (bynajmniej do 1.8T pasuje od TSI) i podmienić regulator na wspomniane Huco. Co do modułu, jeśli to ten z proeltec - podepnij czarny przewód wg instrukcji.
-
Slabe ladowanie, duzy spadek napiecia miedzy alternatorem a akumulatorem
Nic nie podkradało, na szczęście. Przemierzyłem wszystko od A do Z, nawet nabyłem multimetr z funkcją rejestracji parametrów. No ale winien był nowy, wadliwy akumulator. Tak, na starym były, na nowym są praktycznie minimalne. 14V w A4 jest jak najbardziej ok, biorąc pod uwagę jak pracują fabryczne/oryginalne regulatory napięcia.
-
Slabe ladowanie, duzy spadek napiecia miedzy alternatorem a akumulatorem
Ja się zmagałem. Słabe ładowanie, malejące z nagrzaniem silnika, doszło jeszcze rozładowywanie akumulatora przez noc. Głównym problemem były źle stawiane diagnozy i wadliwy nowy akumulator. Tak czy inaczej wymieniłem alternator na mocniejszą wersję Boscha, regulator napięcia na taki, który po nagrzaniu silnika trzyma parametry, dodatkowo dałem nowy przewód plusowy z alternatora wprost do akumulatora. Potem, gdy już było wiadomo, że ładowanie jest idealne w każdych warunkach, a w nocy nic nie podkrada prądu, wymieniłem akumulator na inny i ostatni problem został rozwiązany.
-
Wymiana oświetlenia wnętrza w A4 B8 na LED-owe
Ma.
-
DEFRO Eko Duo Uni 25KW - Wysuwa się podstawa paleniska optymalne ustawienia
Ja mam siłownik na zaworze, temperaturą za zaworem steruje sterownik kotła. Na kotle stała temperatura, obieg CWU chodzi cały czas, dzięki czemu skutecznie dogrzewa powrót (funkcja ochrony powrotu w sterowniku włączona). W mrozy wprowadziłem korektę po temperaturze zewnętrznej, z czystej ciekawości czy się sprawdzi. Wcześniej też regulowałem ręcznie pokrętłem, ale codziennie schodzenie do piwnicy przed i po pracy, by podnieść na dzień i obniżyć na noc zwyczajnie mi się znudziło. Teraz o wszystko dba sterownik, zgodnie z zadanymi parametrami
-
Polecane opony letnie
A kapcie do jazdy autostradowej, 17", 235 lub 225? Co polecicie?
-
jak podnieść tył
Podkładki pod sprężyny z ASO i po problemie. Około 20zł/sztuka.
-
Audi A4 B6 avant - jakie wymiary butli toroidalnej w koło?
Też mam 72l, ale tej pokrywy już nie kładłem (choć jest dobry cm luzu).
-
Audi A4 B6 avant - jakie wymiary butli toroidalnej w koło?
Pokrywa out, plastiki z dna out, wtedy wchodzi 72l. Na maksa co wejdzie, należałoby zapytać gazownika, może uda się zmieścić 80l?
-
Jaki telefon po Z1compact?
Może można zamówić lepszą wersję w oficjalnym sklepie na Polskę?
-
DEFRO Eko Duo Uni 25KW - Wysuwa się podstawa paleniska optymalne ustawienia
I owszem, ale nigdzie nie ująłem żeby w rury puszczać wprost z pieca. Większość zaleca palić w takim przedziale, jak i większość odradza montowanie zaworów 3-/4-drożnych (choć nie wszyscy producenci wymagają tego w war.gwarancji). Takich mamy fachowców.
-
Jaki telefon po Z1compact?
Co też nie daje gwarancji, że będzie dłużej działał
-
DEFRO Eko Duo Uni 25KW - Wysuwa się podstawa paleniska optymalne ustawienia
A gdzie tak napisałem? Sam mam sterownik, który pędzi kocioł w niemalże idealnej temperaturze, niczym tempomat w aucie. Wydaje mi się, że trzymanie temperatury grubo ponad 60 st. zwiększa w znaczący sposób stratę kominową. Wygląda to tak:
-
Jaki telefon po Z1compact?
A na co byś go zamienił?
-
DEFRO Eko Duo Uni 25KW - Wysuwa się podstawa paleniska optymalne ustawienia
Dlaczego za nisko? Normalnie 45-50 w rury ok, jeśli są termostaty przy grzejnikach. Albo przy takich mrozach jak teraz, ale w przypadku nieocieplonej chałupy. Choć jeszcze dochodzi kwestia na jakim biegu chodzi pompa.
-
Jaki telefon po Z1compact?
Też niebawem będę zmieniał telefon i skłaniam się w stronę Xiaomi. Ew. czy coś w tej cenie ma mocniejszą baterię i dualsim na pokładzie?
-
Czujnik G28 - Błąd 16705
Podczas porannej jazdy auto zaczęło poszarpywać na wyższych obrotach. Po podpięciu kompa wywaliło błąd: 16705 - Engine Speed Sensor (G28): Implausible Signal; P0321 - 002 0 Lower Limit Exceeded - Intermittent Auto odpala normalnie, pracuje normalnie, nie zapala żadnej kontrolki na blacie. Ale powyżej 4 tys poszarpuje. Czy jednoznacznie padł/pada czujnik, czy sprawdzić przewody/wtyczkę? I gdzie orientacyjnie szukać tego czujnika (1.8T)? edycja: Zapomniałem napisać - problem rozwiązany. Po wymianie czujnika błąd ani razu nie powrócił.
-
Przy jakich obrotach załącza sie wam turbina ?
Panuje powszechne przekonanie, że turbina załącza się powyżej np. 3 tys obrotów. Tymczasem kręci się cały czas.
-
DEFRO Eko Duo Uni 25KW - Wysuwa się podstawa paleniska optymalne ustawienia
Dlatego kocioł się wygasił
-
Kable rozruchowe - oceńcie
Jeszcze należy sprawdzić miejsce zaprasowania/lutowania przy krokodylach. W najtańszych jest zaciśnięte na odwal-się.