Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

erchi

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez erchi

  1. Od razu od aku. I ładnie listwa z boku do bagażnika Tak mam teraz tylko pytanie czy to starczy pamiętaj o bezpieczniku
  2. Panowie, jak najprościej wyjąć alternator przy 1.8T? Wg instrukcji należy zlać płyn chłodniczy z chłodnicy, zdemontować górną rurę, a następnie zająć się już samym alternatorem. Nie ma innego, prostszego sposobu?
  3. erchi odpowiedział(a) na j3drula temat w Audi A4 B6/B7
    Czyli wychodzi, że cały wkład lampy się trzęsie. Górą jest mocowany dwoma śrubami do regulacji (białe pokrętła do reg.wysokości).
  4. erchi odpowiedział(a) na j3drula temat w Audi A4 B6/B7
    A jak to jest w zwykłej lampie na H7, odbłyśnik jest przykręcony na trzy śruby z czego przy dwóch dolnych są silikonowe podkładki, czy bezpośrednio przylega do obudowy?
  5. Rozsądna cena. U mnie w aucie też Q-box, niebieskie hany i kme gold, koszt 2650zł. O warsztatach poczytaj na lpg-forum.
  6. Czekamy na wieści czy się poprawiło. Dziś z ciekawości sprawdziłem jak pracuje alternator w aucie siostry (Ford). Bez obciążenia ładuje 14,34V, po włączeniu wszystkiego co się dało (wszystkie światła, ogrzewanie szyby, dmuchawa) spadło do 14,25V. Akumulator, jakiś fabryczny chyba, trzyma już dziewiąty rok.
  7. taa, 13,8V za niskie i trzeba zajrzeć do alternatora, ale już parę dni później 13,9V jest w normie i nie ma sensu zaglądać.. Sam bym podmienił regulator, żeby nie kijowy dostęp. Co powiedzą w punkcie sprzedaży akumulatorów w razie reklamacji? - Za niskie ładowanie Panie, nasz akumulator dobry. Diody wzbudzenia też wymieniałeś?
  8. Przy szerokim kapciu i jeżdżeniu w mocnych koleinach będzie ścierać brzegi. Takie mamy drogi niestety.
  9. Jakiej szerokości były te opony?
  10. U mnie śmiga to samo co wyżej, ze sterownikiem Q-Box i faro 13.
  11. Ja mam 1.8T, ale alternator Boscha (120A).. Z napięciem ładowania po odpaleniu jak na loterii, raz ponad 14, raz 13,8V i to bez obciążenia. Dla świętego spokoju można by poczyścić wszystkie punkty masy i zaciski przewodu "+", ale jak widać spadki są niskie. Sprawdzaliście u siebie o ile spada napięcie ładowania po włączeniu ogrzewania tylnej szyby?
  12. erchi odpowiedział(a) na bart3kk temat w 1.8T
    Pisałem w tej sprawie do serwisu, odpisali krótko: "rozrząd w tym silniku wymienia się co 180tys km." A tak na marginesie, odnośnie części potrzebnych do wymiany rozrządu, oto co otrzymałem w korespondencji mailowej ze sklepu rozrząd.pl: "witam, w przypadku tego auta są dwie opcje do wyboru: 1. zastosowanie się do modyfikacji zalecanych przez producenta (grupy VW); czyli zamiana napinacza hydraulicznego na napinacz automatyczny: http://www.rozrzad.pl/pl/p/Rozrzad-pompa-wody-Skoda-Superb-1.8-T-AWT-CT909-5636450-65412/1766 w zestawie pasek (Contitech) i rolka napinająca i prowadząca (Litens) są tych samych producentów co części oryginalne, jednak (nawet te oryginalne) rolki produkowane są w Chinach co zraża wielu klientów (chociaż nie ma powodów by twierdzić że są złej jakości), co prowadzi do drugiej opcji. 2. pasek Contitech, rolka napinająca z napinaczem hydraulicznym NTN, pompa wody Ruville - cena 484zł, to rozwiązanie dotychczasowe, takie jakie ma Pan w tej chwili w aucie. Pasek, rolki i napinacz tych samych producentów co oryginalne części. Rolki są wykonane w Japonii. Dopłata w obydwu przypadkach do pompy SKF wynosi 55zł. "
  13. Przed zakupem oglądałem dwie sztuki z kaseciakiem/bez zmieniarki i suba z tyłu nie było.
  14. erchi odpowiedział(a) na bart3kk temat w 1.8T
    Sam chciałbym wiedzieć, bo mam na rozrządzie zrobionym w aso 5 lat temu przejechane około 60tys km.
  15. erchi odpowiedział(a) na bart3kk temat w 1.8T
    Co 180tys km lub co ileś lat, zależnie co szybciej nastąpi. Pytanie co ile lat dla tego silnika
  16. Pomierzyłem spadki napięć między korpusem silnika a klemą "-" akumulatora, miernik wskazał 13mV spadek między zaciskiem alternatora napięcia a klemą "+" 75mV W ogóle to dziś po odpaleniu ładowanie na poziomie 14,2 - 14,4V.
  17. Butla w Avancie na spokojnie 72l, warto dopłacić.
  18. Piątek piąteczek piątunio!
  19. Niestety z tym też jest problem..
  20. Znajomy niedawno kupił sedana i jest zachwycony. Miejsca sporo, zawieszenie hydroaktywne identyczne jak w C6, świetnie krojone nadwozie. Tak jak mówisz, wszystko wg uznania Wg mnie aktywne zawieszenie najlepsze w połączeniu z twardymi i dopasowanymi fotelami, inaczej bolą plecy.
  21. Poprzedniemu majstrowi zleciłem sprawdzenie napięcia ładowania, poprawił połączenie masowe silnik-skrzynia, jutro z kanału zerknę co on tam faktycznie poprawił.
  22. Tzn. teraz po czyszczeniu wszystkiego masz tyle? Jeszcze jutro we własnym zakresie jak się uda posprawdzam jakie napięcie jest na zacisku alternatora, jakie na zacisku "+" akumulatora, oba względem masy silnika. Jak się uda wjechać na kanał i dojrzeć rozrusznik, posprawdzam wizualnie połączenia. Fachman jak fachman, najlepszy fachowiec od alternatorów na okolicę. Ale ludzie którzy go polecali ostrzegali, żeby nic mu nie sugerować. Coś mi się wydaje, że swoją demonstracją ile faktycznie auto bierze na postoju uraziłem jego ego i odesłał mnie z kwitkiem. A liczyłem, że zostawię auto, zapłacę za sprawdzenie alternatora/wymianę regulatora i będzie ok..
  23. Mój fachman za wiele też nie zauważył. Przy pierwszej wizycie stwierdził, że napięcie ładowania jest niskie i trzeba wymontować alternator żeby sprawdzić. Ponadto mierzył po swojemu pobór prądu z akumulatora na zgaszonym silniku, wyszło 0,5A. Sam mierzyłem pobór na postoju już wielokrotnie, za każdym razem uzyskując wynik rzędu 0,07-0,08A (niefabryczny alarm + sterownik lpg), ale o tym celowo nie wspomniałem. Zmierzyłem dziś po swojemu i przy nim, znów wyszło 0,07A. Zbytnio nie chciał wierzyć, więc zamieniliśmy mierniki i jego też wskazał 0,07A. I w tym momencie zmierzył napięcie ładowania, stwierdził że napięcie jest ok, tylko spadek na przewodzie do akumulatora zbyt duży i może sam akumulator (nowy!) jest do wymiany

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.