Treść opublikowana przez erchi
-
Butla 55 czy 67
Do avanta wchodzi butla 72 litry i jeszcze zostaje z centymetr luzu od góry. Co do spalania w 1.8T + Q, to średnie mam poniżej 12l, przy korektach długoterminowych <1%.
-
Polecane opony letnie
Jak jest na 235 wiem, bo przejeździłem na takich kilkadziesiąt tysięcy. Teraz głównie autostrady, a na autostradzie przy 235 auto fajnie się prowadzi.
-
Polecane opony letnie
Czy do jazdy autostradowej lepiej brać 235 45 r17, czy 215 50 r17?
-
Po ilu przelacza sie na gaz
Na postoju jedyną słuszną miarą jest ilość spalanych litrów w jednostce czasu, czego B6 nie wyświetla
-
Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie
Zorientuj się w temacie styropapy.
-
Po ilu przelacza sie na gaz
Musiałbym się toczyć 20km/h.. Pali praktycznie tyle samo, pod warunkiem że w czasie jazdy zejdzie ze ssania po takim samym czasie, jak stojąc na postoju. Ja w każdym razie wolę trochę zostawić na jałowym, poczekać aż zejdzie ssanie i dopiero jechać.
-
Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie
U znajomych mają teraz 26, siedzi się tam na krótki rękaw i jest ok. Znam też takich, co trzymają 19-20 i uparcie twierdzą, że gdyby obniżyli jeszcze o kolejny stopień, to zaoszczędziliby kolejne x złotych.
-
Relacja z reanimacji silnika - A4 B6 2.0 ALT
Ile już przejechałeś od remontu i ile zostało do wymiany oleju?
-
Po ilu przelacza sie na gaz
Mocno powątpiewam, czy jadąc kilometr-dwa z czego większość na ssaniu, zżera mniej niż stojąc parę minut na postoju.
-
Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie
Obecnie mam tak: na kotle temp rzędu 55-58 stopni, temperatura za zaworem 4D - bo nie mam termostatów na grzejnikach - przedział 38-44stopnie, zależnie od pogody. Temperatura w domu (obecnie) to ok. 23,5-24stopnie. Faktycznie, mogło się sporo zmienić przy okazji wymiany okien, ale przy obiegu grawitacyjnym grzejnik (kocioł, obieg) ma sporo wyższą temperaturę niż przy wymuszonym, a zatem oddawanie ciepła przez promieniowanie jak i przez konwekcję jest inne i to daje się odczuć.
-
Po ilu przelacza sie na gaz
Pewnie że szkoda Jakbym zimą ruszał zaraz po odpaleniu i jechał na ssaniu
-
Po ilu przelacza sie na gaz
Czy lato, czy zima, zwykle czekam na postoju aż się przełączy na LPG i wtedy ruszam. Nie sprawdzałem ile kilometrów zajmuje przełączenie, zakładając że ruszam zaraz po odpaleniu auta (lub zejściu ze ssania).
-
Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie
Przy grawitacji jest większa różnica temperatur, ale niewymuszony przepływ. Patrząc po swojej instalacji z czasów kotła zasypowego i grawitacji, a kotła z podajnikiem i stale pracującą pompą CO, subiektywnie wolałem te 1/3 grzejnika osiągającego większą temperaturę, niż ponad połowę o mniejszej. Po prostu było przyjemniej w domu, mniej duszno i mniej suche powietrze.
-
Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie
Racja, bez różnicy poziomów i stopniowania rur obieg grawitacyjny nie pójdzie. Za to zwykle jest miejsce na umieszczenie zasobnika CWU powyżej kotła i można z tego skorzystać. Obieg grawitacyjny (niewymuszony pompami) pozwala na mniejsze zużycie opału.
-
Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie
Z tego co się dowiadywałem, jest to możliwe, tylko wymaga zrobienia syfonu przy zaworze (na powrocie)
-
B6 po zakupie
prowadnica i bagnet oleju, króciec wodny z tyłu silnika, oring w podstawie filtra oleju - to warto wymienić profilaktycznie. W zawieszeniu łączniki stabilizatora razem z gumami, a najlepiej wrzucić poliuretanowe. Końcówki razem z drążkami, dla świętego spokoju. Tyle ode mnie
-
LPG do mojego auta czy jest sens?
Ile zostało pokazuje, bo ma wyliczone średnie spalanie i odczyt odnośnie ilości paliwa w zbiorniku.
-
jak podnieść tył
Napisz do ASO, podaj VIN, powinni określić jakie sprężyny są w aucie.
-
jak podnieść tył
Nie mogły się wyrobić. Sprężyny do wymiany.
-
jak podnieść tył
A podkładki pod sprężyny?
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Bardzo rozwinięta wypowiedź.
-
Ciekawe filmy warte obejrzenia
Byłem na Sztuce Kochania i się nie zawiodłem. Polecam!
-
Wymiana oświetlenia wnętrza w A4 B8 na LED-owe
-
Relacja z reanimacji silnika - A4 B6 2.0 ALT
Szkoda, że go nie shamowałeś przed i po
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Byłoby jeszcze lepiej, gdybyś stawiał przecinki.