Treść opublikowana przez adadur
-
metaliczne brzęczenie/dzwonienie po wciśnięciu sprzęgła
Nie wspomniałeś ile koło dwu masowe ... od tej ceny to boli głowa
-
[B5 AJM] Pierwsze doświadczenia z VAGiem i prośba do tych co mają
No i człowiek cięgle się uczy i poznaje - dolot kojarzył się nieco inaczej ... a to chodzi o dolot z IC [ Dodano: 2006-07-14, 08:44 ] No i przed wczoraj się wszystko rozwiązało. Błąd związany z G71 spowodowany odpiętą wtyczką :shock: Wykasowałem. Znalazł jesze 3 błędy: 17564 17569 18258 Ktoś ma opis do nich, bo nie wiem co oznaczają??? Wykasowałem, pojeżdziłem pomierzyłem co nieco - wszystko wygląda że w normie.
-
metaliczne dżwięki z okolic kata
Dziwne że to tylko na zimnym motorku się dzieje - bo jakby "mechanicznie" sie zurzył to za każdym razem by słychać.
-
[B5 AFN] Spalanie A4 AFN quattro
Jakiego sprętu używaliście i softu? Swoją drogą myślisz że jest szansa aby auto mniej paliło dzięki nastawom w VAGu?
-
[B5 AJM] Pierwsze doświadczenia z VAGiem i prośba do tych co mają
O to dziś spróbuję chyba, że mnie uprzedzą w ASO VW bo dziś jadę na wymianę płynu hamulcowego i jak nie będzie szefa to po znajomości podepnią pod komputer. Chyba namierzyłem ten czujnik (narazie tylko z fotki:
-
[B5 AJM] Pierwsze doświadczenia z VAGiem i prośba do tych co mają
Jeśli mówisz aby wejść do: Select Control Module -> 01-Engine -> Meas. Blocks - 08 to tam wchodziłem ale zdaje się, że tylko sprawdzałem Grupę 001 i była w normie. No i tak po troszku człowiek się uczy, szkoda że nie mam w pobliżu kogoś kto by krótki kurs VAGowania przeprowadził. Błędu związanego z G71 nie mogę wykasować, myślę że najprawdopodobniej czujnik padł. Dziś poszukam gdzie fizycznie jest ten czujnik bo wczoraj już nie miałem czasu - zdaje się że powinien być na rurze wylotowej z IC. W opisie błędu jest open or short to ground czyli otwarcie lub zwarcie do masy - czy tak objawiają się usterki czujników czy w jakiś inny sposób a bardziej prawdopodobne jest że brakuje styku lub wtyczka wypadła itp
-
[B5 AJM] Pierwsze doświadczenia z VAGiem i prośba do tych co mają
1. Ale pierwszy błąd jest opisany czujnikiem G81 - czyli czujnikiem temp. paliwa, w PD jest jakiś obieg chłodzenia paliwa. Ten błąd sądze że udało się skasować ale dziś sparwdzę. 2. Czujnik ciś w dolocie - na zdjęciach są czujniki przy przepływce, jeden ma taki kapturek jakby mierzył różnice ciśnień. Po prawej stronie nie ma nic ciekawego tzn. nic związanego z dolotem, tam jest układ paliwowy o ogrzewania/chłodzenia paliwa, przewody olejowe z czujnikiem, serwo, abs itp
-
[B5 AJM] Pierwsze doświadczenia z VAGiem i prośba do tych co mają
Wczoraj zabrałem się za VAGowanie autka. Po pierwsze wtyczka Viakena (USB KKL) nie chciała wejśc w gniazdo trzeba było lekko plastik podpiłować. Na pierwszy ogień poszedł VAG-COM 409.1. O dziwo pierwsza próba i wszystko OK (a tyle się naczytałem o problemach z połączeniem). Pochodziłem o programi i pierwsz czynność to "Auto Scan" pochodziło chwilkę kilka sterowników posprawdzało i wkońcu się wywaliło - produkt niezarejestrowany, a przecież był crack (możliwe że coś z nim nie tak lub ja zle coś robiłem???). No nic coś tam przetestował i znalazł błąd: 17571 (P1163 - 35-10) Fual Temp Sensor (G81): Open or Short to Plus Następnie zdaje się że udało się skasować owy błąd. Ale czy ktoś wie co on znaczy bo w tych listach co mam takiego błędu nie znalazłem. Ponownie zapodałem cracka - niby zarejestrował się - i szukałem błądów, znalazł się kolejny: 17564 (P1156 - 35-10) Manifold Pressure Sensor (G71): Open/Short to Ground FOTO: FOTO2: Myślę że to już jest poważniejsza sprawa. O ile poprzedni błąd udało się skasować tego się nie dało. Nie wiem coś cały czas był problem z rejestracją VAGa (komunikat na zdjęciu) i możę to przez to. Nie wiem czy pierwszy błąd po jezdzie nie wyskoczył - dziś sie okażę. Potem testowałem różniste VAGi ale nie chciały sie komunikować, sprawdzałem też nową wersję beta, nic z tego, możę jakies ustawienia w zakładce opcje, w 409.1 wystarczyło podanie portu com. Prośba do forumowiczów: 1 - O czym mówią oba błędy (brak ich w spisach) i jak się "pozbyć" drugiego. 2 - Które to sensor ten G71 - zdjęcia: a) 3 - JAK ODPALIć INNE WERSJE (czy się da?) WIELKA PROŚBA: 4 - BARDZO POTRZEBUJę DZIAŁAJĄCY PROGRAM !!! (może ktoś podeśle na emiala) Efekt: autko dalej w trybie awaryjnym. Sorki że długie wyszło.
-
A4 Assistance
Też dostałem ale musze malą uwagę zgłosić nie Abadur tylko adadur ;( nie wiem skąd się to wzięło
-
Mandaciki panowie mandaciki
Pomimo że ewidentnie twoja wina to trzeba było mandatu nie przyjmować w sądzie grockim dostał bys połowę tego pewnie. Jakiś czas temu na upierdliwego też wcisneli mi mandat i zaczęłem troszkę pytać ludzi i sąd bardoz często pomniejsza mandaty.
-
A4 avant
bardzo fajny kolorek auta
-
A4 Assistance
Do sortowanie najprościej ... dane w kolumnach - zaznaczyć pierwszy rząd - z menu rozwijalnego wstawić autofiltr (Dane->Filtr->Autofiltr) i mamy sortowanie jakie chcemy.
-
A4 Assistance
NO w zeszłym tygodniu coś nie chodziło.
-
pojemność zbiornika paliwa
Zbliża sie urlop i trochę trasy do przejechania - przy włoskich cenach paliw te kilka litrów się przyda.
-
Olej bo skrzyni biegow
Nie wiem czym ty sie przejmujesz - po tekiej wpadce ugadał bym się że jedziesz do ASO a pseudo mechanik płaci (za własną głupotę).
-
A4 - wreszcie fotki;)
Ciekawy kolorek. Autko ładne. Jedno takie "ALE" wycieraczka pasażera założona do góry nogami. Przestaw ją i wygięcie ma pasować do kształtu szyby.
-
Wieści motoryzacyjne z kraju i ze świata
No coż zdarza się i w Angli choć z rodzimego podwórka wiecej takich przygód się znajdzie. Swoją droga kto o zdrowych zmysłach zatrzymuje się na autostradzie na poboczu - chyba że w wyniku awarii.
-
Spotkania na drodze
Kto będzie chciał będize rozpoznawalny
-
klima słabo działa
Może akurat twoje autko nieco zapuszczone było lub niedbasz o niego ... nieważne ... podzwoń po serwisach klimatyzacji lub niech to porobi znajomy jeśli obawiasz się naciągnięcia. Nastepnie podjedz do wybranego i polecanego w mieście ale przedtem niech ci powie co nie co o stanie całego układu i nabij gazem. Kiedy jak kiedy ale klima chodzi latem wiec nie czekaj zbyt długo. Zatarcie sprężarki (smarowana jest smarem zawartym w czynniku) będzie kosztowało wiele więcej!
-
Uszkodziłem oponę
Madafaka jakie kółka
-
Uszkodziłem oponę
Felgi mają oznaczenia przykładowo 7x16 czyli 7 cali na 16 cali to skąd 9 calowe i oponki 215 czyba pomysliłeś z 6 calowaymi felgami.
-
[B5 1.8] Mój Władca Pierścieni A4
Na polskich drogach nie mam mozliwosci sie zbytni rozpędzić ;) ale jak sprowadzalem zimą jechalem na zimowkach chwilowo 200km/h (nie wiedzialem do ilu na owych zimówkach mogłem jechać) a podróżnie to 160-180.
-
Uszkodziłem oponę
z taką pierdołą nie warto jechać do wulkanizatora (chyba że porównanie cenowe będzie dobre) tylko do sklepu i szukac kleju do gumy lub jakiś obuwniczy. Klej musi być całkowicie elastyczny po związaniu. Poszukasz torochę w necie to znajdziesz coś odpowiedniego.
-
Ustawianie daty i godziny po99r
Niemal całą Europę pokrywa sygnał DCF, sygnał pochodzi z zegara atomowego we Frankfurcie i dokładniejszego spewnością w domu i na ręku nikt nie ma (chyba że z takową synchronizacją). Włączanie i wyłączanie odbioru DCF opisane jest w instrukcji i musiał bym poczytać jak to sie robi.
-
Klima A4
Przy jezdzie nie (pracującej klimie) ale po wyłączeniu słychac jakies syczenie