Treść opublikowana przez majkel_majki
-
Jakie wycieraczki do B5
Nie były bardzo tanie, z tego co pamiętam udawało się kupić w granicach 170 zł, ale wytrzymywały średnio 2 pełne sezony w dobrej kondycji, nie mazały i nie tłukły się.
-
Jakie wycieraczki do B5
Wycieraczki płaskie w B5 to jest pomyłka, z własnego doświadczenia wiem że w B5 sprawdzają się tylko wycieraczki z aso.
-
Elektryczna nagrzewnica w TDI
U mnie w aucie pomimo spełnionych dzisiaj wszystkich warunków załączenia nagrzewnica nie włącza się, w VAGu wskazanie dla obydwu obwodów wynosi 00. Teraz pytanie czy w razie braku zainstalowanej/zakodowanej w ecu nagrzewnicy odczyty dla niej w kanale 16 silnika są dostępne?
-
Smarowanie pompy wtryskowej
Przy takich proporcjach o jakich mówimy nie ma mowy o nagarowaniu dolotu i turbo.
-
Press clutch to start engine - jak wyłączyć
Ale tu się rozchodzi o b6.
-
Press clutch to start engine - jak wyłączyć
Dołączam się do pytania, dla odmiany chciałbym włączyć
-
Lampki w drzwiach - problem
Możesz to przerobić, utnij kostki i dolutuj swoje z instalacji macierzystej auta, kolory kabli się zgadzają. Twoje nowe wiązki są ze starszego rocznika, zmiana kostek i wzoru przycisków opuszczania szyb była chyba w 2002.
-
Smarowanie pompy wtryskowej
Ja dolewam olej 2T półsyntetyk właśnie z orlenu, ale nie wiem na ile faktycznie to pomaga, mam wrażenie że silnik trochę bardziej miękko pracuje. 300 ml na pełen bak.
-
[ALL] Malowanie czujników PDC
Malowałem, więc się podzielę. Czujniki działają późnij prawidłowo, nie zauważyłem spadku czujności względem malowanych fabrycznie. Moim zdaniem powinno się tylko usunąć poprzednią farbę i nie zakleić czujnika nadmiarem nowej to będzie ok.
-
Wał napędowy! Quattro!
Jeżeli przed rozcaleniem wału zrobisz znaki i złożysz go z powrotem na te znaki to wał nie straci wyważenia, nawet jeden czy dwa przesunięte zęby wieloklinu nie zmienią wyważenia na tyle, żeby odczuwalne było bicie. Jeżeli jest tylko zerwana podpora to można kupić nową w zamienniku (w oryginale tylko cały wał) i ją wymienić, to nie jest część która się znowu szybko posypie.
-
Tylne łożysko, jakie kupić?
W pudełkach Ruville też za każdym razem widziałem łożyska SKF, a cena jest trochę niższa.
-
Różnice w pompach wtryskowych
Nie podejdą, szukaj z takim symbolem jak Twoja, może ten screen pomoże: http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/fc189a34a1ea556e
-
Dziwny dzwięk podczas jazdy.Skrzynia?
Jeżeli jedynym objawem usterki są luzy na flanszach to wymiana skrzyni to kiepsko wydane pieniądze. Wystarczy wymienić dwa łożyska dyferencjału i jest ok, części 120 zł i 2-3 godziny roboty.
-
wymiana uszkodzonego łożyska PRZOD
Oryginalnie siedzi śruba na klucz spline, nie torx, rozmiar bodajże 10.
-
Wybijanie wahaczy dolnych z kolumny - sposób praktyczny.
Bywa, że sworzeń się zapieka i wtedy nie chce wyjść. Ja robię to tak: auto wisi na podnośniku, podpieram zwrotnicę "kurzą stopką" i opuszczam auto w dół, aby ugiąć zawieszenie. Śruba sworznia jest odkręcona, wtedy wystarczy parę strzałów młotem aby sworzeń wyszedł, druga osoba może napierać równocześnie łomem. Gdyby był mocno zapieczony powtarzać do skutku, a przy składaniu wyczyścić gniazdo sworznia i dać tam smaru ceramicznego.
-
Ake 180 km Problem z olejem
Rozumiem, że przelaliście w sumie 5 litrów oleju ? Po przylutowaniu tego kabelka powinien przestać walić kontrolką ciśnienia. I lepiej sprawdź jaki masz teraz stan oleju i odciągnij nadmiar, zanim porozwala wszystkie uszczelnienia.
-
tlumik srodkowy do 1.6 czy podejdzie od 1.9 tdi ?
Myślę, że najlepiej z innego 1.6, z większych benzyn do sprawdzenia jest średnica rur.
-
Wypadek z drogi
Moim zdaniem to jest wrak, ja po podobnych uszkodzeniach tyłu sprzedałem b5 na części, tyle że u mnie jeszcze był dziabnięty przód i spód. Poniżej 4 tysięcy za samą robociznę z lakierowaniem nikt obcy tego nie zrobi jak należy, wszystko co taniej to będzie mega kupa- poszycie na pewno jest do wymiany, profil do naciągania, nie wiadomo jeszcze jak zawieszenie przetrwało jeżeli złapał kołem rów. Szczerze to wolałbym kupić drugie niż naprawiać i ewentualnie przełożyć co lepsze części, o ile coś takiego oprócz zmienionych filtrów i oleju występuje.
-
Zapowietrzona nagrzewnica
Powinna sama się odpowietrzysz jak podczas jazdy dasz dobrze w palnik, powiedzmy powyżej 4 tys. obrotów i przejedziesz się kawałek, bywa, że wystarczy tylko parę razy dobrze wkręcić silnik.
-
Jazda bez sprężarki
W S4 to nie wiem bo nie widziałem, ale w każdym A4 sprężarka ma stały napęd od koła pasowego i pracując na sucho się zatrze, a na koniec zerwie sprzęgło i po ptokach. Wiem z doświadczenia i od innych osób (m.in. serwisant klimatyzacji), moje a4 produkcja lipiec 2001 też ma sprężarkę ze stałym napędem. Sprężarki w B6 ogólnie są zamienne między sobą, benzyna/diesel itp., różnić się mogą jedynie pojemnością skokową.
-
Jazda bez sprężarki
W każdym B6 sprężarka jest stale napędzana od koła pasowego poprzez sprzęgło zrywalne, załączenie i wydatek sprężarki jest regulowany elektrozaworem. Jeżeli sprężarka się zatrze to zerwie sprzęgło i wtedy rzeczywiście kręci się tylko koło pasowe.
-
Jazda bez sprężarki
Jakie inne sprężarki? Każde B6, w tym mój 2001 rok ma sprężarkę Denso ze sprzęgłem zrywnym, która kręci z silnikiem cały czas.
-
Jazda bez sprężarki
Oddać samochód do serwisu klimatyzacji na płukanie układu i wymianę osuszacza oraz chłodnicy klimy.
-
Katalizator do AVJ 1.8T
Jak wyłączysz drugą sondę programowo to wtedy każdy uniwersalny kat do wspawania się nada, najlepiej gdyby był chociaż pod Euro 3.
-
Zmiana ramy szyby
Wielkiego problemu nie ma, na śrubach jest niewielka możliwość regulacji, ale oryginalne śruby stożkowe praktycznie wskakują na swoje miejsca, pamiętaj tylko o ustawieniu docisku ramy do uszczelki nadwozia- od strony słupka B masz pod dolną śrubą podkładki (nie pogubić), a od strony klamki pod zaślepką koło uszczelki drugą śrubę.