Treść opublikowana przez Dominik93
-
Bardzo powoli schodzi z obrotów + CHECK Engine
Też mi tak się wydaje że to może być przeplywka albo czujnik położenia pedału sprzęgła .
-
jak podnieść tył
Cześć Pany, mam problem z zawieszeniem w swoim aucie. Mianowicie mam z przodu gwint nie wiem jaki bo już kupiłem auto z takim zawieszeniem a z tyłu jakieś siedzą sprężyny obniżające żółte bo d*pa siedzi niemiłosiernie nisko że opona chowa się w nad kolu.Chciałbym ogarnąć tylne zawieszenie tak żeby samochód z tyłu stał tak jak przodu czyli -30mm . Jaki zestaw polecacie - sprezyby, amortyzatory? Słabo znam się na zawieszeniu i chciałbym rady co muszę zrobić żeby to ogarnąć . Z forum kolega pisze że ma zestaw ori sprezyny+amortyzatory od B7 s-line czy warto brać taki uzywany zestaw na tył ? Proszę o pomoc bo jestem w tym zielony..
-
Piszczenie po wymianie sprzęgła 1.8t Q
Program będę dopiero robił za parę miesięcy . Narazie jest seria a sprzęgło i dwumas jest od awx bo robiłem przekładke skrzyni z multi na manual i odrazu taki zestaw wleciał ciut mocniejszy .
-
Piszczenie po wymianie sprzęgła 1.8t Q
Problem został rozwiązany. Winowajcą było sprzęgiełko alternatora..
-
Piszczenie po wymianie sprzęgła 1.8t Q
Panowie,macie jakieś sugestie żeby sprawdzić/wymienić żeby wyeliminować piszczenie ? Auto od piątku stoi u mechanika i rozkłada ręce .. Panowie a czy piszczenie podczas redukcji może być spowodowane np. Zużyta rolka albo paska klinowego ?
-
Piszczenie po wymianie sprzęgła 1.8t Q
Powiem że od początku nie było żadnego piszczenia ( może delikatne ledwo słyszalne) tylko jak przyszły mrozy to zaczeło coś piszczeć mocniej . Byliśmy na szarpakach (ręczny zaciągnięty i puszczanie sprzęgła z 1,2,3 ) i było słychać delikatny zgrzyt i diagnosta twierdził że centralna poduszka skrzyni a mechanik stoi przy swoim że poduszką nowa została wstawiona .. Ja zrobiłem około 800 km i nic się nie ułożyło. .
-
Piszczenie po wymianie sprzęgła 1.8t Q
Miałem robioną przekładkę z multi na manual 5B ze sprzęgłem i dwumasem od AWX i mamy problem z piszczeniem podczas brania sprzęgła i jest b mocny pisk gdy sie strzeli ze sprzęgła. Obstawiamy na poduszkę ale poduszką była nowa wstawiona ( zamiennik) . Masakra.. Ogółnie wszystko fajnie chodzi, pedał sprzęgła lekko chodzi ale to piszczenie ..
-
Piszczenie po wymianie sprzęgła 1.8t Q
Rozwiązałeś problem piszczenia ? Mógłbyś sie podzielić wiedzą co było Powodowem do piszczenia ?
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Mnie również nie było stać na ori napinacz i kupiłem zamiennik vaico. Od 15tkm cisza i spokój także polecam .
-
Wtryski do avj 0 280 156 012
Wtryski z koncowka 012 nie będą p@p do 1.8t?
-
Wtryski do avj 0 280 156 012
Te wtryski z saaba 2.3T z koncówką 023 to są 380cc przy 3barowym regulatorze paliwa ?
-
Swap skrzyni Multitronic na manualną w Audi A4 B6
.
-
Wymiana czujnika położenia pedału sprzęgła
A czy jeśli nie ma zamontowanego czujnika położenia pedału sprzęgła to będzie wisiał jakiś błąd w ECU ?
-
1.8 T hałas w misce olejowej
Po dzwieku na filmiku wydaje mi się że napinacz albo łańcuch napinacza rozjechany gra .
-
A4 B7 1.8T BFB Remont głowicy
Odświeże temat, panowie dla mnie wychodzi na 12tkm około 3L oleju. Olej zalewam Motul 5w40 x-cess , zamierzam teraz zrobić płukankę i obserwować czy dalej będzie olej brał i nasuwa się pytanie. Czy wymieniać uszczelniacze zaworowe? Czy zmniejszy się pobór oleju czy odrazu i też prowadnice zaworowe wymieniać? Doradźcie żeby nie brało oleju. Jak wymieniałem katalizator-wstawiłem DP to turbo oraz katalizator było sucho bez śladowych jakichkolwiek oznak oleju. Proszę o rady
-
Przełączanie gazu na benzynę po 3500obr/min
Jak to sprawdzić czy butla jest zamontowana do jazdy na wstecznym ? Gazownik z dobrymi opiniami na lgp forum i czy by taki prosty błąd popełnił gdzie wszędzie zrobił pełna profeske .
-
Swap skrzyni Multitronic na manualną w Audi A4 B6
Halo,czy nikt nie ma informacji o jakim oznaczeniu skrzynie szły do 1.8t 5b Ośka ?
-
Swap skrzyni Multitronic na manualną w Audi A4 B6
Panowie, gdzie znajdę oznaczenia skrzyń manualnych 5b które były montowane w Audi a4b6 1.8T Bfb Ośka ? Szukałem w internecie i nigdzie nie mogę znaleźć . Szykuję się na przekładke skrzyni i potrzebuje oznaczeń skrzyń 5b.
-
Przełączanie gazu na benzynę po 3500obr/min
Witam, mam podobny problem mianowicie mam nowy gaz wstawiony zrobione 12 tkm na instalacji i od około 6 tkm czasami podszarpuje podczas przyspieszania i dosyć często potrafi przełączyć na benzyne podczas ostrego przyspieszania. Niedługo zbliża się mi sie serwis gazu i chciałbym wiedzieć co powiedzieć dla gaziarza. Zestaw to lpg tech,faro 13mm, wtryski pojedyncze barracuda 115 nl zasilane z obu stron, reduktor kme tur (205) km. Chciałbym w następnym roku zwiększać moc na okolo 220 km ( przyszłościowo ok 250), zmieniać wtryski na 130 nl oraz reduktor brać staga r01 (250km) ?
-
1.8T różnica między skrzynią 5 a 6 biegową
Panowie chce zmienić skrzynie z multi na manual oska z planami na ok 230 km . Kilometry autem pokonuje w 80% to miasto u nasuwa się pytanie która skrzynie wybrać, 5b czy 6b ?
-
Samochód wpada w wibracje
Ja od siebie dodam że również miałem drgania podczas przyspieszania. Wymieniałem przeguby wewnętrzne - bez rezultatu. Wymieniłem całe połosie na ori używane i po drganiach w samochodzie.
-
Jaki olej w napędach i skrzyni biegów Audi A4 B6?
A dyfer jest taki sam jak w b7 od 2.0 tfsi? Będę robił przekładke skrzyni na manual 6b i dołożenia quattro, dawca to 2.0tfsi b7 . Czy do tej skrzyni wyjdę dwumas/sprzęgło od awx diesla? Pytam bo będę zwiększał moc i będę musiał wrzucić coś mocniejszego.
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Cena dobra, ciekawe w jakim stanie jest skrzynia,napędy i inne rzeczy. Myślę że to bubel za takie pieniądze.
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Ok dzięki za info, teraz wiem na czym stoje.
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Cały układ wydechowy jest do zmiany? Od turbo po końcowe?