Treść opublikowana przez niebieski708
-
audi S4 bB6 przeróbka wydechu
Zależy jaki efekt chcesz uzyskać ;-) ma być głośniej? bardziej basowo bądź ostro? Mój :-) w realu brzmi lepiej ale coś słychać :-) https://youtu.be/wRrwgVDZZKc
-
Zaworki zwrotne oleju w naszych 4.2 V8
Ja wymieniłem i chwilę to trwa... Odkręcasz kolektor i odpinasz, potem podstawka filtra oleju. Pod kolektorem masz pokrywę którą trzeba odkręcić. Tam gdzie są strzałki są zaworki. Nie są wkrecane itd. Poprostu się je wyciaga (ja wyciągnąłem szczypcami). Ten krzyżyk na zaworku jest na górze, można za niego złapać i wyciągnąć. Jedyny opor stawia oring na tym zaworze.
-
Dupowóz S4 b6
Osobiście średnio mi sie podoba taki kształt ;-) oczywiście rzecz gustu. Mam 18ki na lato które będą fajnie wyglądały, ale brak opon narazie, bo zrobieniu auta mało kasy zostało. Za półtora miecha zima więc już chyba mie będę kombinował... Chyba że ktoś ma na handel opony 18ki żeby pojeździć te max dwa miesiące :-) (na lato będą nowe)
-
Dupowóz S4 b6
Tyle że szukałem tej mniejszej :-) chłodnicy Ok, chłodnice w super stanie znalazłem :-) wycieków brak. Dodatkowo wyleciały nowe tarcze Zimmermann Coat Z. Potem jeszcze znalazłem jakiś wosk w garażu i nawoskowałem auto :-) jutro jeszcze raz nawoskuje i zrobię jakieś zdjęcia ;-) Chwilę nagrałem wydech na postoju... Niestety tosterem :-) https://youtu.be/EhITU24nK_A
-
Zaworki zwrotne oleju w naszych 4.2 V8
Jak w temacie :-) jako że układ olejowy w naszych V8 jest dość długi konstruktorzy w połowie układu olejowego zamontowali takie małe zaworki które mają zapobiedz po zgaszeniu silnika spływowi oleju do miski itd. Na skutek temperatury i innych czynników zaworki te tracą swoje właściwości i olej spływa. Objawia się to dźwiękami przy porannym rozruchu lub po dłuższym postoju. Dłuższa eksploatacja na nie sprawnych zaworkach skraca żywotność rozrządu. Zaworki są po okolo 100 zł za sztukę sztukę. Zaworki są różne, do bbk tak wyglądają:
-
Grzechotanie S4/B6 Film .
Musze się im przyjrzeć jak znajdę chwile czasu. Widziałem temat gdzie jest to zaznaczone na rysunku gdzie one są, ale ma może ktoś jakieś zdjęcia jak one wyglądają i gdzie dokładnie siedzą? Siedzą dokładnie tam jak na rysunku, a wyglądają tak:
-
Grzechotanie S4/B6 Film .
Czasem jak luzu dostaną lub jest nieszczelności w układzie sterujacym to podobne stuki występują przy zapalaniu, ale dźwięk nie jest metaliczny. Robiłeś zaworki zwrotne w bloku? Często przez nie stuka coś w rozrządzie ;-)
-
Grzechotanie S4/B6 Film .
Nie jest normalne sprawdź czy klapy kolektora dolotowego. U Ciebie to prawdopodobnie to one taki dźwięk wydają przy zapalaniu Ja mam zrobione klapy kolektora i rozrząd i jest cisza przy zapalaniu, nawet po miesiącu stania.
-
Dekory z włókna węglowego - listwy CARBON
Super sprawa gratulacje, fajnie wyszło u siebie też zapodam jak znajdę trochę czasu
-
Grzechotanie S4/B6 Film .
Jeszcze z tańszych rzeczy wymień zaworki pod kolektorem dolotowym (http://a4-klub.pl/index.php?/topic/327720-zaworki-zwrotne-oleju-w-naszych-42-v8/#entry4568154). Prawdopodobnie olej spływa z górnego układu przez nie do miski i zanim się napełni ponownie to na sucho taki dźwięk wydają fazatory/nastawniki. Jeśli się nie zużyły jeszcze jak na zdjęciu wyżej to dźwięk ustanie
-
A4 B6 [AWX] by MichałA4, RNS-E, EIBACH SPORTLINE,RS4 19"9JET29, MULTI KIERA TT
Coś takiego wyjdzie :-)
-
A4 B6 [AWX] by MichałA4, RNS-E, EIBACH SPORTLINE,RS4 19"9JET29, MULTI KIERA TT
Zrób tak jak jest ori w eSce :-) jest jakaś siwa. Ja też mam w kolor pomalowaną i średnio mi to pasuje. Próbowałem pomalować plastidipem, ale średnio jest to wytrzymałe i będę malował lakierem.
-
audi S4 bB6 przeróbka wydechu
Ja mam u siebie ostatnie przelotowe i jest już głosno Szukam jak tu jeszcze bardziej dźwięk podkręcić żeby chodziła podobnie do V10
-
Wady i zalety 4.2 V8 BBK
W S4 b6/b7 na europę jest BBK
-
Kod do radia
Ja w zakładzie w którym naprawiają car audio, zapłaciłem 80zł :-)
-
audi S4 bB6 przeróbka wydechu
Właśnie szukam sposobu na taki dźwięk jak u Ivana :-)
-
audi S4 bB6 przeróbka wydechu
Co daje xpipe?
-
[B6 BFB] Niebieski fake US S-line by jedrekx... tym razem bez dachu ;)
Jeździłby :-D
-
Czarny AVF w rodzinnym kombi, H&R -35mm, RS6 18'
No właśnie myślałem, że też się przesiadłeś :-P u mnie na Audi też siedzi świnia ;-)
-
Czarny AVF w rodzinnym kombi, H&R -35mm, RS6 18'
Na forum subaru też jesteś? ;-)
-
Regeneracja: przycisków climatronic, rączek drzwi, włącznika świateł - A4 B6/B7 - tematy zebrane z forum
A części typu tunel środkowy też robisz?
-
PowerBass słabo gra
Radio ma za słaby wzmacniacz żeby je ruszyć...
-
Czarny AVF w rodzinnym kombi, H&R -35mm, RS6 18'
Jak mi się wersja black nie podobała to ostatnio sam się zastanawiam :-)
-
Grzechotanie S4/B6 Film .
Mi się udało kupić używki w bardzo dobrym stanie :-) (wcześniej widziałem co jest w środku) Nowy między 1700 a 2000 tyś, masz dwa. Dziwne jest to, że nie zużywają się równomiernie. Obrócić wałem na sucho i słuchaj. Jak coś jakby przeskoczy to własnie fazator.
-
Grzechotanie S4/B6 Film .
To jest badziew od zmiennych faz... Z czasem wyrabia się dziura która blokuje fazator w zerowej pozycji. Trzpień który w nią wchodzi wyskakuje i nie blokuje fazatora. Późniejsze objawy to wypadanie zapłonów itp. Nie potrafię powiedzieć ile na tym mozna jeździć.