Treść opublikowana przez grabson765
-
Uwaga na mechaników
prawidlowe podejscie... to sie chwali
-
[B5 AHU] Proszę o analizę logów
sprawdzalem nigdzie nie widac zeby byla nie szczelnosc. mam n75 z innego ahu zaraz zrobie podmiane. wystarczy zalogowac 011 dyn czy 003 008 tez ? [br]Dopisany: 29 Wrzesień 2009, 10:52_________________________________________________i jeszcze jedno ten zaworo opustowy wydluzyc o te 2 obroty ?? bo widac ze chyba nie tu lezy problem
-
Uwaga na mechaników
wszedzie skur..... sie czaja
-
[B5 AHU] Proszę o analizę logów
da sie podmienic n75 z n18?? w ahu nie ... aha czyli zostaje podmianka z innego ahu... a jak to nie pomoze to co wtedy ??
-
[B5 AHU] Proszę o analizę logów
da sie podmienic n75 z n18?? i jesli winny bedzie n75 to pozniej wydluzyc te zawor upustowy??
-
[B5 AHU] Proszę o analizę logów
samochod zrobil sie bardzo mulowaty wiec wzielem sie wkoncu za problem niedoladowania na samym poczatku zrobilem logi przeplywki i turbo : sprezarka miala duze niedoladowanie przeplywomierz takze malo mierzyl wiec zgodnie z wczesniejszymi poradami skorzystalem z linku od kolegi Przemik http://www.a4-klub.pl/smf/b5_1z_doprowadzenia_cisnienia_doladowania_do_normy-t30627.0.html i zabralem sie za regulacje zaworu upustowego na poczatku skrocilem o pol obrotu zrobilem logi byla minimalna roznica na + w doladowaniu wiec skrocilem jeszce o jeden obrot i juz pojawily sie efekty cisnienie wzroslo o 0.1 bara wartosci przeplywki takze zaczely wracac do normy wiec skrocilem jeszcze o 1 obrot (tak mi sie wydaje choc teraz sie zastanawiam czy o 1 czy pol ) i zrobilem logi ktore teraz sie prezentuja tak: czyli widac poprawe w logach ale i w jezdzie ale widac ze to jeszcze nie to wiec pytanie skrocic jeszcze ta sztange?? juz jest 2 - 2.5 obrotu krocej nie za duzo?? jak skrocic to o ile ?? czy problem bedzie gdzie indziej?? jak tak to gdzie ? przy okazji wymienilme filtr powietrza bo mialem przyszykowany na nastepna wymiane ktora bedzie za 3tys km. [br]Dopisany: 28 Wrzesień 2009, 18:55_________________________________________________nikt nie wie jak mocno mozna skrocic ta sztange?? bezpieczne to takie skracanie?? bo nie wiem czy mam mocniej ja skrocic czy szukac gdzie indziej powodu??
-
[ALL] 2.0TDI 170KM- bardzo zawiodłem się
ja nigdy nie zmienie samochodu na benzyne bo ja poprostu lubie ten klekot diesla zgodze sie za to ze 2.0 tdi 170km to syf
-
[B5 1Z] Prośba o analizę logów
http://www.a4-klub.pl/smf/b5_1z_doprowadzenia_cisnienia_doladowania_do_normy-t30627.0.html zrob zgodnie z tym opisem powinno pomoc mozesz przy okazji wymianic filtr powietrza bo i tak bedzie na wierzchu
-
Jaka jest różnica między 116 a 131 ps
racja tylko ze 1.9 PD jak dobra sztuka to 15km moze byc bonusu a VP co najwyzej kilka KM
-
Jaka jest różnica między 116 a 131 ps
1.9 na pompowtryskach lubia miec bonusy w serii tak wiec mozesz miec ciutke wiecej niz te 100km
-
[B5 AHU] Bardzo proszę o analizę logów
termostat to wymiany i mozna zmianic filtr powietrza jesli nie byl zmianiany
-
Jaka jest różnica między 116 a 131 ps
na mobile mozna znalezc takze sporo ogloszen z taka moca jedno z nich: http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=117880779&__lp=20&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=1900&makeModelVariant1.modelId=9&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=74&minPowerAsArray=KW&maxPowerAsArray=86&maxPowerAsArray=KW&vehicleCategory=Car&segment=Car&fuel=DIESEL&minFirstRegistrationDate=2004-01-01&maxFirstRegistrationDate=2005-12-31&siteId=GERMANY&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&customerIdsAsString=&lang=de&pageNumber=6
-
ON Verva czy Ultimate do TDI
ja tankuje na orlenie zwykly On bo mam blisko i zbieram punkty i maja dobre hot dogi roznicy miedzy verva a zwyklym nie ma zadnej
-
[B5 AHU] Jaki płyn do chłodnicy
w Twoim roczniku aso stosowalo zielony plyn ktory obecnie jest zastapiony przez G12 ++(rozowy) i taki powinnes miec zalany. mechanik pewnie zalal Ci jakies borygo lub cos podobnego... i jakby nie bylo roznica miedzy jakims wynalazkiem typu borygo a G12++ jest z 30zl roznicy czy warto? i oglnie najpierw jest lepiej sie zapytac a pozniej wymianiac przynajmniej ja tak robie ps ja bym zmienil na G12++. termostat masz dobry ?? jak nie trzyma temperatury to tez wymianic oczywiscie na oryginal
-
Promocyjne ceny na Motul, Liqui Moly, Valvoline. Części samochodowe najtaniej.
ja takze polecam kolege pelen profesjonalizm
-
[B7 BLB] Serwisowany samochód a wymiana łańcuszka od pompy olejowej
tez bo to jest jedna i ta sama baza a zazwyczaj jak jest salon VW to obok jest AUDI
-
[B5 AHU] Kopci powyrzej 3000 obrotów
sadza w wydechu przegon go troche z wiekszymi obrotami i predkosciami, i jak wszystko jest ok z silnikiem to przestanie dymic... no chyba ze masz dziure w dolocie ale to wtedy by dymil juz wczesniej
-
[B7 BLB] Serwisowany samochód a wymiana łańcuszka od pompy olejowej
tylko taki przewaznie platne na forum sa ludzie ze sprawdzaja za 50zl historie ja jezdzilem sam do aso i mi za darmo wszytsko powiedzieli
-
Strefa Śmiechu
mocno porabany
-
[ALL B6] SWAP 2.5TDI na 1.9TDI
to jak juz naprawiac to porzadnie zalozyc ori walki albo ori regenerowane (w sumie to tylko ori podejmuja sie regenerowac) bo tanie zamienniki wytrzymuja kilka tys kilometrow...
-
[ALL B6] SWAP 2.5TDI na 1.9TDI
skrzynia 6 biegowa bedzie pasowac chlodnice tez ale kompresor i alternator juz nie... wiec sporo do przekladki jest wedlug mnie nie warto.... sprzedac to co zostalo i kupic cos innego z 1.9 wyjdzie taniej
-
Mistrzostwa Europy w siatkę Polaka-Francja 3-1!!!!!!!!!!!!!!!!
czuje zloto
-
[ALL B6] SWAP 2.5TDI na 1.9TDI
jesli jest to 2.5 o oznaczeniu ake czyli 180km to wtedy najlepszym wyjsciem bedzie chyba wlozenie innego 2.5 tdi o oznaczeniu BAU gdzie nie ma problemu walkow a podejdzie on pod osprzet z obecnego AKE wiec opcja chyba najtansza bo wkladac 1.9 trzeba z calym osprzetem.. ale jesli jest to 2.5 150km to niestety motor BAU do starego osprzetu nie bedzie pasowac
-
[B5 1Z] Zamiana 1Z na inny motor
w takim układzie zostaje ci szukac dobrego ahu w ahu takze bedzie musial zmianic komputer wiec jesli ma byc tanio to szukaj 1z z jakiegos anglika najlepije zeby posluchac motoru przed zamontowaniem
-
[B5 AFN] Foto węża-prośba o numer części
dobrze kolega mowi mi tez stad cieknie w sobote wymiana najlepije sprawdzac nieszczelnosc rano jak silnik jest zimny wtedy widac wycieki i rozowa barwe w miejscu wycieku bo jka silnik goracy plyn odparuje i zwiekszy swoja objetosc i nie cieknie wtedy. ten krociec podobno czesto pada i wymianiac trzeba co 5 lat srednio:) kosztuje 12zl zamiennik