Treść opublikowana przez grabson765
-
[B5 AHU] Dymienie na wysokich obrotach
wedlug mnie normalna sprawa (choc moj pasek nie dymi przy tych obrotach ) przegon porzadnie furke po trasie i wtedy spradz czy bedzie dymic... ewentualnie moze miales ostatnio przelany olej przy wymianie to wtedy tez powinien dymic na czarno bo musi wypalic nadmiar
-
[ALL B5] Rozrząd 90/110KM AHU/AFN
widac ze nie myty ja mialem podobnie w pasku po wymyciu nic nie cieknie i jest czysciutko
-
[B5 AFB] Wymiana silnika
jesli chcesz zmianic motor to pakuj tak jka kolega pisal wyzej jakies 2.5tdi na literke B... osobiscie bralem udzial w projekcie przezucania silnika w polonezie silnik benzyzynowy zastopil diesel... i powiem tak do benzyniaka da sie wrzucic diesla ale odwrotnie to juz inna bajka z elektryka... ale ogolnie zabawa nie warta swieczki lepije kupic odrazu ese wyjdzie 2 razy taniej
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
1.9tdi ahu 1998r 330tys stan jak nowka ksiazka serwisowa potwierdzona w aso
-
[B6 AVB] Jazda przy niskim poziomie oleju
najlepiej zobacz czy po wlaczeniu zaplonu zapala Ci sie kontrolka oleju jesli tak to czujnik masz podlaczony u mnie wlasnie sie nie zapalala...
-
[B6 AVF] Co należy wymienić po rocznym postoju samochodu ?
Hm, jakby jeszcze teraz ktoś mi napisał ile kilometrów można jeździć na takim oleju (5w40) ? Jak wciskam ten klawisz z symbolem klucza to pokazuje mi wymianę za 102 dni lub 9200 km. Już teraz mam 19 tys. najechane od wymiany i jeszcze 9200 ? Czy to możliwe żeby zrobić 30 tys. bez wymiany ? (że możliwe to wiem tylko czy dobre hehe). Auto kupowałem z serwisu i dlatego mam nadzieję że nic nie było kombinowane. systel LL (long life) wlanie na tym polega ze wymiana jest co 30tys kilometrow ale dla zywotnosci turbosprezarki zaleca sie wymiane co 15tys poczytaj to szczegolnie pierwszy post HUGO http://www.a4-klub.pl/smf/all_tdi_jaki_olej_do_tdi-t15435.0.html
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
moj nie puszcza
-
[B6 AVF] Co należy wymienić po rocznym postoju samochodu ?
wczesniej miales lany olej castrol LL ma on oznaczenia chyba 5w40 ale jesli sie myle niech ktos mnie poprawi. ja na twoim miejscu zmianil bym na motula specific 505.01.
-
[B5 AFN] Wymiana uszczelki miski olejowej
Ja mam a4 po lifcie i miska jest metalowa pchali co mieli w magazynach. na to wyglada
-
[B6 AVB] Jazda przy niskim poziomie oleju
jesli mialo by cos ucierpiec to najbardziej turbo ale 30km to chyba nie jest jeszcze taka duza odleglosc. nastepnym razem pamietaj o sprawdzeniu stranu oleju ja to robie co 500km i przed dluzsza trasa i zawsze utrzymuje max kiedys mialem taka przygode ze mialem audi 80 1.9tdi przejechalem 10tys i pojechalem na zmiane oleju i co sie okazalo mialem uciety bagnet nie wiem dlaczego i z tego wychodzilo ze zawsze jezdzilem za malym stanem oleju w granicach tego zagieca takiego albo i nizej a kontrolka sie nie swiecila czemu bo ktos ucial kabel od czujnika :wallbash: ale silnikowi i turbo sie nic nie stalo przynajmniej przez kolejne 20tys zadnych problemow
-
[ALL B5] Rozrząd 90/110KM AHU/AFN
to masz AHU racja czyli pewnie masz jakiegos chipa i dlatego w dowodzie masz 110km. dziwne ze znajomy sie nie zczail ze to jest 90 a nie 110:)
-
[B5 AFB] Ile wchodzi oleju do silnika ?
nie wymieniales filtra oleju?
-
[B6 AVF] Przy jakim poziomie oleju zapala się kontrolka ?
to żart? ale wpasc na taki pomysl to jest cos....
-
[B5 AFB] Problem z silnikiem
pewnie problem z przeplywomierzem i masz za bogata dawne temu kopci najlepiej to
-
Audi A4 B5 2,6 benzyna (150KM) vs Audi A4 B7 2,0 TDI (140KM)
2.0tdi
-
[B6 AWX] Problem z turbo - prośba o analizę logów
wszytsko jest juz dobrze
-
[B5 AVV] Prośba o ocenę logów
w benzynie loguje sie inne grupy niz w dieslu.ogolnie w wolnossacej benzynie diagnostyka sprowadza sie do sprawdzania bledow i przepustnicy...
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
ojciec mojego kolegi jezdzi passatem 1z juz bez zmiany oleju 50tys km olej to minerlany lotos silnik chodzi elegancko tylko ciekawe jak dlugo... :gwizdanie: ja bym nigdy nie ryzykowal takiego czegos. zauwazylem jeszcze jedna rzecz ze jak zalalem castrola 10w40 to minimalnie mi bral olej jak zmianilem na motula 6100 na bagnecie nic nie ubywa
-
[B5 AFN] Wymiana uszczelki miski olejowej
czyli troche sie pospieszyles z kupnem uszczelki wczoraj zmianialem olej w a4 99r po lifcie silnik ahu i miska jest aluminiowa natomiast w moim pasku 98r ahu jest metalowa
-
[B5 AFN] Dziura w przewodzie od turbo - jaki wąż kupić ?
ewentualnie poszukac mozesz jakiejs uzywki zaplacisz za nie grosze a jak nie to nowka z aso. zamiennik to najgorsze wyjscie...i podejrzewam ze takowych nawet nie ma
-
[B5 ALL] Wymiana wahaczy
dlatego wolalalem wymienic samemu
-
[INNE] Jak zdjąc ogranicznik prędkości w Audi RS6 i it
niezle niezke... lekko uszkodzone...
-
[ALL] Od czego zączać z naprawę klimatyzacji?
poszukaj na ebay w irlandi albo na allgero interfejs diagnostyczny
-
[ALL] Serwis klimatyzacji
i nie zapominiajmy o wymianie filtra
-
[ALL] Od czego zączać z naprawę klimatyzacji?
mi jka klima nie grzala tylko caly czas chlodzila to tez pojechalem do specow i krzykneli 1tys naprawa wiec sam sie zainteresowalem i naprawa wyszla mnie 150zl + satysfakcja ze sam naprawilem. napoczaku sprawdz kody klimatronika ja od tego zaczynalem[br]Dopisany: 11 Lipiec 2009, 17:25_________________________________________________http://www.a4-klub.pl/smf/kody_klimatronika-t70.0.html